500 metų senumo radinys ežero dugne Lietuvoje privertė archeologus susimąstyti


Analizuodami Dubingių tilto, kuris yra ilgiausia medinė konstrukcija, atramos sistemą, ekspertai pastebėjo kai ką įdomaus. Viduramžių kario palaikai buvo laikomi ežero dugne.

 

Tiltas Lietuvoje pastatytas 1934 m. Ir yra seniausia tokio tipo medinė konstrukcija, kuri naudojama iki šiol. Konstrukcijai reikia aukštos kokybės sutvirtinimo, todėl specialistai kai kurias sijas keičia metalinėmis atramomis.

 

Prie tilto konstrukcijos remonto taip pat prisijungė archeologai, kurie kartu su narais tyrinėjo rezervuaro dugną. Ekspertus sukrėtė tai, ką jie pamatė. Remiantis išvadomis, žmogus, kurio palaikai buvo rasti, mirė XVI a. Netoli jo buvo ginklai ir įvairūs kariniai daiktai. Nebuvo jokių klausimų, kas jis toks. Mokslininkai linkę tik spėlioti, kodėl karys žuvo.

 

Skeletas pasislėpė dumble ir smėlyje. Kodėl kariuomenė nebuvo palaidota, yra paslaptis. Kodėl kūnas galėjo atsidurti ežere, ir jie jo neieškojo. Laikui bėgant srovė paslėpė skeletą po dumblu. Elenai Prankenaitei iš Klaipėdos universiteto Lietuvoje sunku komentuoti, kaip kareivis atsidūrė tvenkinyje. Akivaizdu, kad mokslininkai neturi reikalų su tradiciniu laidojimu. Deja, išsiaiškinti tiesą po tiek laiko yra sunku. Mokslininkai toliau tirs palaikus, tikėdamiesi išsiaiškinti kai kurias aplinkybes. Anksčiau, beje, kariuomenė niekada nebuvo rasta vandens telkinių dugne.

 

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
zuikelis85

gal tiesiog tuo laikotarpiu kai zuvo tie viduramziu kariu kariuome,buvo ziema. ir tiesiog trumpindami kelia ejo per netvirta leda

Taip pat skaitykite