Kas yra sąmoningumas ir kaip jį vystyti? 5 paprasti pratimai


Sąmoningumas tapo madingu žodžiu, o gal net ir bendra vieta. Visur tik ir girdime patarimus mokytis būti „čia ir dabar“, atsirado knygų, mokančių mus vystyti šias savybes. Dar niekada sąmoningumo tema nebuvo tokia populiari. Kas vyksta? Kodėl būtent sąmoningumas ir kaip jis veikia gyvenimą?

 

1. Sąmoningumo rūšys: sąmoningas miegas

 

Praktika: miegas atskirose lovose.

 

Ką gaunate: jums svarbių sveiko miego kriterijų apibrėžimą, tokių pat partnerio kriterijų suvokimas, kompromiso tarp jūsų lūkesčių paieškos būtinybės suvokimas, bendro ritualo, turėsiančio svarbios įtakos miego ir poilsio kokybei, kūrimo būtinumas.

 

Kaip praktikuoti: atsakyti sau į šiuos klausimus. Kokiame kambaryje mėgsta užmigti jūsų partneris? Ar šiltame, ar šaltame? Koks čiužinys jam patinka – minkštas ar kietesnis? Kokia patalynė – švelni ar minkšta? Su knyga ar be jos? Atkreipkite dėmesį, kokia poza abu užmiegate, ko jums reikia, kad greitai užmigtumėte – apkabinimo ar laisvės? Ar jūs / jis turi savo užmigimo ritualą? Bendras ritualas? O prabudimas? Aptarkite tai, sudėliokite svarbiausius akcentus sau ir partneriui (pavyzdžiui, vienam iš jūsų – šaltas oras, o kitam – tyliai grojanti muzika), pabandykite bent kartą ir laikykitės šios taisyklės 21 dieną.

 

2. Sąmoningumo rūšys: emocinis

 

Praktika: 7 dienas atsakydami į vidinį susierzinimą arba nusivylimą kitu žmogumi mintimis siųskite jam 7 nuoširdžius komplimentus.

 

Ką gaunate: pasikeitusius santykius su savimi ir aplinkiniu pasauliu, priėmimą, suvokimą, gebėjimą priešais save matyti žmogų, o ne poelgį.

 

Kaip praktikuoti: laiku pastebėkite savo tokias mintis: „koks klaikus jos sijonas“ arba „na kas per šlykštus pilvas“, kurių iki šiol nepastebėdavote. Sukandę dantis dirbkite su savo vertinimų nevienareikšmėmis situacijomis: kaip nesmerkti mamos, šaukiančios ant savo vaiko? Kaip nesmerkti kolegos, kuris vėluoja atiduoti darbus? Alkoholiko metro? Grubumo parduotuvėje? Kaip nesmerkti savęs, jeigu pasielgei nelabai gerai arba visiškai nepadoriai? Praktikoje padės pirminis pasmerkimo suvokimas ir vėliau nuoširdžių komplimentų bei jų įrodymų paieška.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

3. Sąmoningumo rūšys: mentalinė

 

Praktika: ateities planavimas remiantis savo realiais norais ir ateities tikslais, o ne praeities patirtimi.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Ką gaunate: atsikratote baimės ką nors pradėti, suvopkiate įvairius savirealizacijos būdus, kurie kartais reikalauja netgi pakeisti gyvenimo trajektoriją, atsikratote „pirmūno sindromo“.

 

Kaip praktikuoti: prieš bet kokio naujo projekto startą susitarti su savimi, kad imatės šios naujos veiklos kaip eksperimento (o ne „viso gyvenimo veiklos, kurią bet kokia kaina reikia padaryti puikiai“). Kelis kartus pakartoti, kad tai tėra patirtis, kurios reikia įgauti, nebūtinai parodant tam tikrą rezultatą.

 

4. Sąmoningumo rūšys: intuityvi

 

Praktika: dedigitalizacija (bet kokių ryšio priemonių išjungimas 36 valandoms, nesinaudojimas telefonu, internetu ir televizoriumi, minimalus bendravimas su išoriniu pasauliu).

 

Ką gausite: gebėjimą atkreipti į save dėmesį, perkelti žvilgsnį iš išorinių šaltinių į vidinius, pažvelgti į save iš vidaus, atskirai nuo įprastų išorinių reakcijų. Erzulio, nuolatinio nepasitenkinimo ir kovos su savimi vietą užima pasitikėjimas savimi ir savo jėgomis.

 

Kaip praktikuoti: išjunkite visus įmanomus ryšio kanalus, pasistenkite nieko šiai dienai neplanuoti, o jeigu jau yra suplanuotų susitikimų, mokykitės veikti be įprastų ryšio priemonių, pasikliaukite išankstiniais susitarimais ir intuicija.

 

5. Sąmoningumo rūšys: fizinė ir kūno

 

Praktika: rasti ortopedinę avalynę, kuri tinka būtent jūsų pėdai. Savarankiškai atlikti sąmoningą vienos kūno dalies masažą, galite pradėti nuo pėdų.

 

Ką gaunate: realių kūno poreikių suvokimą, bet ne apskritai, bet konkrečios jo dalies. Susipažįstate su savimi „dalimis“, suvokdami, kas gyvenimui suteikia pilnumo, kad džiaugsmas slypi detalėse, o laimė – tai kelias į jį.

 

Kaip praktikuoti: masažuodami įsiklausykite į savo pojūčius, o vėliau surašykite juos popieriuje. Palyginkite fizinius pojūčius su įpročiu analizuoti protu.

 

Šaltinis: http://vmarkus.lt/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite