Mokslininkai atskleidė staigios kūdikių mirties miego priežastį


Amerikos mokslininkai pranešė apie naują atradimą, susijusį su paslaptingu staigios kūdikių mirties sindromo (SKMS) reiškiniu. Šis sindromas, kai iš pažiūros sveiki vaikai netikėtai miršta pirmaisiais gyvenimo metais, ir toliau nusineša tūkstančius gyvybių visame pasaulyje. Gydytojai SKMS tiria daugiau nei 70 metų, tačiau tikslios tokių mirčių priežastys vis dar nežinomos. Net ir po kūdikio kūno skrodimo tikslios mirties priežasties nustatyti neįmanoma.

 

Nors tai pasireiškia mažiau nei dviem iš 1000 naujagimių, ji išlieka viena iš pagrindinių vaikų mirties priežasčių. Siekdami išsiaiškinti mirties priežastis miego metu (dauguma atvejų įvyksta miego metu), mokslininkai iš kelių JAV mokslinių centrų atliko 70 mirusių vaikų smegenų audinio analizę, kad nustatytų anomalijų buvimą.

 

Tyrimo rezultatai parodė, kad nuo SKMS mirusių kūdikių smegenyse buvo sutrikusi vieno iš serotonino receptorių – 2A/C – būklė. Ankstesni tyrimai su gyvūnais parodė pagrindinį šio receptoriaus vaidmenį budrumo ir savęs atsinaujinimo procese, kurie apsaugo smegenų deguonies būklę miego metu.

 

Tyrėjai padarė išvadą, kad SKMS atsiranda dėl trijų veiksnių derinio: kritinis širdies ir kvėpavimo sistemos vystymosi laikotarpis pirmaisiais vaiko gyvenimo metais, išorinių stresinių veiksnių, tokių kaip padėtis veidu žemyn poveikis, ir biologinis vaiko smegenų sutrikimas, neleidžiantis vaikui pabusti esant kritiškai mažam deguonies kiekiui smegenyse.

 

Tai reiškia, kad tėvai ir kūdikius prižiūrintys asmenys neturi galimybės iš anksto nustatyti, ar jų vaikams yra SKMS rizika. Tačiau nepaisant to, saugaus miego gairės gali atlikti svarbų vaidmenį mažinant šio sindromo atsiradimo tikimybę.

 

Tėvai ir šeimos turėtų žinoti apie tinkamą miego praktiką ir sąlygas, kad padėtų sumažinti SKMS riziką. Tai apima miegą ant nugaros, ant specialaus saugaus čiužinio, be pagalvių, antklodžių ir kitų daiktų, kurie gali sudaryti kliūtis vaikui kvėpuoti. Be to, rekomenduojama neperkaisti kūdikio ir pasirūpinti saugia aplinka aplink jį.

 

Labai svarbu apsilankyti pas gydytoją ir gauti patarimų dėl saugaus miego. Tėvai turėtų būti dėmesingi ir budrūs, stebėti savo kūdikį ir atkreipti dėmesį į bet kokius jo elgesio ar sveikatos pokyčius.

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite