A.Kašpirovskiui – 80: kaip SSRS saulėlydžio burtininkas savo seansais užkerėdavo tūkstančius?

„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr. / Anatolijus Kašpirovskis vieno iš savo seansų metu
(www.15min.lt)

Devintojo dešimtmečio pabaigoje daugiatūkstantines minias prie televizijos ekranų sutraukdavęs ekstrasensas tapo vienu iš Sovietų Sąjungos griūties veidų. Vakarų Vokietijoje rugsėjo mėnesį prasidėję protestai spalį persikėlė į Rytų Vokietiją. Visame pasaulyje būtent įvykiai Vokietijoje tapo naujienų programų ašimi, tačiau Sovietų Sąjungoje visų dėmesį tuo metu prikaustė iš karto po žinių programos pradėti transliuoti Anatolijaus Kašpirovskio „gydomieji hipnozės seansai“. Televizijos ekranuose pirmasis iš šešių žymiųjų seansų pasirodė 1989-ųjų spalio 9-ąją. Jie buvo transliuojami visoje Sovietų Sąjungoje bei kitose Rytų bloko šalyse. Transliacijų metu A.Kašpirovskis mėgino užhipnotizuoti griūvančios valstybės gyventojus. „Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr./Anatolijus Kašpirovskis Kijeve Nuo įvairių fizinių negalavimų publiką tariamai turėjęs išgydyti „gydytojas“ šiek tiek atitraukė žmonių dėmesį nuo politinių naujienų. A.Kašpirovskio darbas, nepriklausomai nuo to, ar jis pats apie tai žinojo, buvo griūvančio sovietinio pasaulio dangstymas tame pačiame pasaulyje, rašo atlasobscura.com. A.Kašpirovskis gimė 1939 metais Ukrainoje, 1962 m. baigė klinikinės psichoterapijos kursus. Būtent tuo jis 25 metus ir užsiėmė. 1987-aisiais jis pradėjo dirbti kartu su Sovietų Sąjungos olimpine svorių kilnotojų komanda, kuri 1988-ųjų vasarą olimpinėse žaidynėse nuskynė šešis aukso ir du sidabro medalius.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Tai padėjo jam tapti žinomesniam. 1988-aisiais A.Kašpirovskis tapo psichoterapijos centro Kijeve vadovu. Būtent tada jis pradėjo rodytis televizijoje. Kelių per televiziją transliuotų sesijų metu jis bandė parodyti žmonėms, kaip minčių galia gali padėti įveikti fizines traumas. Taip pat kelių analogiškų seansų metu A.Kašpirovskis bandė padėti vaikams nustoti šlapintis į lovą ir vėliau teigė, kad tai sėkmingai įgyvendino.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Vyras taip pat kelis sykius atliko „anesteziją per atstumą“ moterims, kurioms buvo daromos operacijos. Per televizorių su jomis kalbėjęsis A.Kašpirovskis tvirtino, kad jam pavyko padėti šioms nejausti skausmo. 1989-ųjų rudenį A.Kašpirovskio programą nutarta transliuoti platesnei publikai. „Aiškiaregys“ pasirodė Sovietų Sąjungos, Izraelio, Čekoslovakijos ir Skandinavijos žiūrovų ekranuose. Sesijų metu A.Kašpirovskis žiūrovams liepdavo šalia pasidėti vandens, kuris neva sugertų gydančias iš ekranų sklindančias bangas, kurias siuntė pats A.Kašpirovskis. Taip pat žiūrovams būdavo prisakoma iš aplinkos pašalinti visus aštrius objektus bei ugnies šaltinius.

 

Kaip ir ankstesni seansai, šie neva turėjo padėti išspręsti žiūrovų sveikatos bėdas. Tačiau netrukus paaiškėdavo, kad bet koks pagerėjimas būdavo trumpas ir laikinas. O žadėtas ilgalaikis išgijimas taip niekad ir neateidavo. Kodėl A.Kašpirovskiui leido rodytis? Vis dėlto kyla klausimas, kodėl A.Kašpirovskiui buvo suteikta platforma, kurioje įmanoma pasiekti 300 milijonų žiūrovų? Anot Sovietų Sąjungos griūtį tyrinėjančių mokslininkų, šie bandymai atlikti masinę hipnozę buvo skirti ne tiek pagydyti negaluojančius, kiek nukreipti žmonių dėmesį nuo politinių procesų. Bernice Glatzer Rosenthal rašo, kad galima manyti, jog dauguma komunistų partijos viršūnėse tikėjo A.Kašpirovskio galia nuraminti žmones ir nukreipti jų dėmesį nuo žlungančios ekonomikos bei poreikio kalbėtis apie imperijos apokalipsę.

 

Tam tikra prasme tai suveikė. „The Guardian“ rašyta, kad tuo metu, kai ekranuose pasirodydavo A.Kašpirovskis, gatvės Sovietų Sąjungoje ištuštėdavo. Pripratusiems stebėti oficialius Komunistų partijos renginius ir kitus neįdomius dalykus žmonėms tai buvo naujiena. Nemaža dalis gyventojų tikėdavo tuo, ką skelbė valstybinė televizija, taigi ir tuo, kad mediumas turi antgamtinių galių. Sovietmečiu reklamos televizijoje nebuvo. Tad žmonės buvo pripratę manyti, kad tai, ką ji rodo, privalo būti tiesa.

 

Be to, tikėjimas paranormaliais reiškiniais, mistika, aiškiaregiais ir panašiais dalykais, ilgą laiką SSRS egzistavęs tik neoficialiai, cenzūros eižėjimo laikais pagaliau gavo progą išsiveržti į paviršių. Galutinai žlungant marksizmui-leninizmui ir jo pažadams, žmonės nesąmoningai ieškojo naujų iliuzijų, kuriomis galėtų tikėti. Ir paaiškėjo, kad paranormaliais reiškiniais tiki milijonai žmonių. A.Kašpirovskis buvo toli gražu ne vienintelis, žadėjęs žmonėms lengvus sprendimus jų problemoms. 1993 m. A.Kašpirovskis kaip liberaldemokratų partijos kandidatas buvo išrinktas į Rusijos Dūmą. Tačiau joje aktyvios veiklos nesiėmė, o 1994 m. laišku iš JAV, kur tuo metu buvo, apkaltino liberaldemokratų vedlį Vladimirą Žirinovskį rasizmu ir propaganda. Vėliau jis vėl ėmėsi gydymo. Tiesa, Rusija jau ne visada į jo metodus žvelgė taip palankiai: 2006 m. jis netgi buvo patrauktas administracinėn atsakomybėn už neteisėtą užsiėmimą psichiatriniu gydymu. Vieną jo pasirodymą nutraukė pareigūnai. A.Kašpirovskis galiausiai buvo išteisintas. Bet kai kurie Rusijos medicinos specialistai išsakė nuomonių, kad A.Kašpirovskio metodai, net jei suteikia trumpalaikį psichologinį palengvėjimą, ligų negydo ir ilgalaikėje perspektyvoje netgi gali pakenkti pacientams, jei šie atsisakys vaistų.

 

Kritiškai A.Kašpirovskį vertina ir Rusijos stačiatikių bažnyčia. Jos atstovai A.Kašpirovskio „hipnozės“ paveiktus žmones lygino su demonų apsėstaisiais. Tačiau pats A.Kašpirovskis niekad neišsižadėjo savo gydymo. Dar 2010 m. laiške „Guardian“ žurnalistui sau skirtą kritiką jis įvertino taip: „Tai bepročių plepalai. Visada bus melagių kritikų. Jų ginklai – melas ir šmeižtas. Jų elgesio motyvai – melas ir jų pačių nesugebėjimas nieko pasiekti.“ Net ir šiandien vis dar apstu tikinčiųjų A.Kašpirovskio galiomis. Jis neseniai vedė TV laidą, kurioje vyko „paranormalūs tyrimai“, vis dar rengia pasirodymus, sutraukiančius daug žmonių, nors nebe tiek, kiek kadaise. Kaip tai atrodo dabar, galite išvysti oficialiame jo interneto puslapyje.

 

Šaltinis: www.15min.lt

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
ezoterikas

bet jau dvasininkams tai reikia i pavesi aisi, kol dar zmones ju akmenais nemėto. Yra geras jutube su lazarevu, kaip ant užvaziuoja kažkoks ten baznycios fruktas. Gauna nuo LAZAREVO ATSAKĄ gerą, su tokia užpresuota energija. Священник прерывает семинар С.Н. Лазарева и призывает людей одуматься. Dvasininkai pusę jų velniui dyrba, o ne žmonijai.Nemaža jų dalis, realybės jie nesuvokia

CNN

masine psichoze, kai nebetiki zmones niekuo, tada gera proga pasireikšt šalatanams kaip kašpirovskis.

Taip pat skaitykite