Antarktidos ugnikalniai gali sunaikinti gyvybę Žemėje


Didžiausias vulkaninis regionas planetoje yra Antarktidos teritorijoje. Verta atkreipti dėmesį į tai, ką neseniai atrado jos specialistai. Edinburgo universiteto darbuotojai 2017 metais aptiko daugiau nei 100 ugnikalnių, esančių vakarinėje žemyno dalyje ir paslėptų maždaug dviejų kilometrų storio ledo sluoksniu. Didžiausias ugnikalnis yra maždaug tokio pat dydžio kaip Eigerio kalnas Šveicarijoje. Aukštis 3967 metrai.

 

Šiandien Antarktidoje yra tik du aktyvūs ugnikalniai – Deception ir Erebus. Nepaisant to, kad daugelis ekspertų yra įsitikinę, kad šie ugnikalniai nekelia jokios grėsmės, yra ir tokių, kurie nėra tokie optimistiški.

 

Lesterio universiteto vulkanologijos profesorius Johnas Smellie teigia, kad net jei vienas iš šių ugnikalnių pradėtų veikti, tai gali virsti katastrofa visai planetai.

 

„Dėl ugnikalnio veiklos ledo dugne gali ištirpti didžiuliai urvai. Tai taip pat sukels didelį ištirpusio vandens kiekį. Tai savo ruožtu lems, kad vakarinėje Antarktidos dalyje ledas pamažu pradės slinkti, o jo judėjimo greitis gerokai padidės. Tai galėjo nutikti prieš 2000 metų, kai suaktyvėjo ugnikalnis Hadsono kalnuose. Jei tai pasikartotų, Pušų salos ledynas, esantis netoli ugnikalnio, iškart pradės tirpti“, – sako profesorius.

 

Net jei išsiveržtų bent vienas ugnikalnis, tai gali sukelti rimtų pasekmių. Įvyks grandininė reakcija. Sumažėjus ledui, gali pradėti išsiveržti dar vienas ugnikalnis, nes būtent ledo masės sugeba ląstelėse išlaikyti vulkanines dujas. Dėl stipraus ugnikalnio veiklos Vakarų Antarktidoje tirps ledynai, vandens lygis planetoje pakils dešimtimis metrų. Tada Žemė nebus tinkama žmonių gyvenimui.

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
spalvos

koki tu cia suda rasai

Taip pat skaitykite