Aiškėja, kas iš tikro nutiko su pražuvusiais Žemės palydovais


Mėnulis greičiausiai susiformavo, kai į Žemę jos jaunystėje atsitrenkė maždaug Marso dydžio kūnas. Susidūrimas išmetė labai daug medžiagos, kurios dalis suformavo mūsų palydovą. Bet tokių susidūrimų turėjo būti ir daugiau, taigi tikėtina, kad Žemė per savo gyvenimą turėjo ne vieną palydovą, tačiau visi kiti arba buvo greitai išmesti tolyn į Saulės sistemą, arba susidūrė su Mėnuliu ir prisijungė prie jo, arba nukrito atgal į Žemę.

Dabar pirmą kartą pastarasis procesas išnagrinėtas skaitmeniniais hidrodinaminiais modeliais. Pasirinkus tikėtinus naujai susiformavusių įvairaus dydžio mėnuliukų orbitų parametrus, apskaičiuota jų tolesnė evoliucija.

Nustatyta, kad dažniausiai susidūrimai yra palyginus silpni – mėnuliukas „prabraukia“ Žemės paviršiumi arba suyra dėl potvyninių jėgų, kartu suardydamas dalį Žemės plutos. Tokių smūgių metu maždaug pusė mėnuliuko prisijungia prie Žemės, o pusė pavirsta nuolaužų žiedu, kuris vėliau gali susijungti į naują, mažesnį mėnuliuką, prisijungti prie kito palydovo, išlėkti tolyn ar toliau kristi į Žemę.

Tiesmuki susidūrimai kaktomuša yra labai efektyvūs – praktiškai visas mėnuliukas prisijungia prie Žemės – bet reti. Tarpiniais atvejais nuolaužų žiedą sudaro 2-25% mėnuliuko masės, o didžioji šių nuolaužų dalis pabėga toli nuo Žemės. Tokie susidūrimai taip pat gali šiek tiek pakeisti Žemės sukimosi periodą.

Taip pat nustatyta, kad mėnuliukų medžiaga Žemė pasiskirsto lokaliai, taigi šis procesas gali paaiškinti, kodėl skirtingose Žemės vietose randami labai skirtingi sunkių cheminių elementų kiekiai: didžioji dalis šių elementų Žemei formuojantis nuskendo jos branduolyje, o plutoje liko tik tie, kuriuos atnešė vėlesni asteroidų ir mėnuliukų smūgiai.

Tyrimo rezultatai arXiv. ir technologijos.lt

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
20 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Pyktis.

“Dabar pirmą kartą pastarasis procesas išnagrinėtas skaitmeniniais hidrodinaminiais modeliais” Kas cia per????? Tipo padare kazkokia kompiuterine programa ir jos pagalba jau issiaiskino kaip kas buvo? “Pasirinkus tikėtinus naujai susiformavusių įvairaus dydžio mėnuliukų orbitų parametrus, apskaičiuota jų tolesnė evoliucija.” Juk uztektu net menkiausio nukrypimo ir viskas vyktu kitaip. O cia paeme mazdaug suvede taip,kad viskas atitiktu suformuota nuomone… Yra bent kazkas kuris realiai suvokia kokio sudetingumo tai turetu buti? Kad turetu buti itrauktos visos fizikines jegos kurias zinom ir kuriu dar ne. O menuliui prikurta daug visokiu pasaku. Pagal ienus saltinius tai kazkada bu o dar du menuliai. Fata ir Leja.… Skaityti daugiau »

Jupiteris

Taip, jei kas “mokytam” neaišku – tai reiškia vyko prieš milijardą metų! Netiki? Eik patikrink! O bet tačiau, yra daug legendų, mitų, padavimų, kad senovėje Mėnulio nebuvo! Reiškia tai įvyko visai neseniai, nesunaikino žmonijos, nes žmonija tai prisimena! Marso dydžio susidūrimas, be jokios abejonės, žmoniją būtų išnaikinęs.

Pyktis.

“vyko prieš milijardą metų!”

Is kur zinai? Skaitiai? Ar ir.

“Netiki?”

Netikiu. Nes gali buti,kad meluoja.

“Eik patikrink!”

Kur? Nes visa skelbiama ir prieinama info ir taip puikiai zinau.

“kad senovėje Mėnulio nebuvo!”

Na as ir paminejau savo komentare,kad jis ale ateiviu kosminis laivas… :D

Ka zmonija atsimena? Kad menulio nebuvo? Bet juk “mokslas” sako visai ka kita :D kas nesunaikino zmonijos?

Žinome

>> Bet juk „mokslas“ sako visai ka kita?

1. Mokslas nežino, kodėl tarp Jupiterio ir Marso yra asteroidų žiedas.

2. Mokslas žino, kad asteroidų masės nepakanka “normaliai” planetai.

3. Mokslas nežino, kaip uolienos iš Marso gali nukristi į Žemę vadinamų “Marso meteoritų” pavidalu.

Bet mes žinome:

a) Mėnulis yra Jupiterio palydovas (todėl toks didelis).
b) Mėnulis susidūrė ne su Žeme, o su planeta X, kur dabar tik tas žiedas.
c) Kai kurie susidūrimo išmušti asteroidai “pervėrė” Marsą ir sukūrė “kreivus” Marso palydovus bei Marso meteoritus.

Pyktis.

Ne nu tu kiauras ;D “1” Kaip tai nezino? Viena is versiju yra ta,kad toje orbitoje kazkada buvo planeta. Ivyko susidurimas su kazkuo ir prasau tau asteroidu ziedas. “2” Cia pats sugalvojei? :D Juk tokiems kaip tu oficialus mokslas ir aiskina,kad planetos saules ir visa kita kazkada labai senai susiformavo is milzinisku duju,dulkiu debesu,ūku. “3” Isivaizduok. Nukrito didelis meteoras i marsa. Ivyko labai didelis sprogimas kuris i kosmosa issviedzia viena kita milijarda tonu “marso” ir deka “atsitiktinumo” pvz kelios ar keliolika ar kelios desimtys nu gerai keli tukstanciai tonu uolienu pataike i zeme. WOW! ane? Taip gali buti. Bet ar… Skaityti daugiau »

argus

Ir vėl…Kokia čia beprasmė rašliava?Po kiekvieno straipsnio kažkoks “visažinis” šiknius pravarde pyktis…

Pyktis.

Beprasme rasliava? Galbut,jeigu tu nesi pajegus jos suprast. Nepatinka mano komentarai (kitokia nuomone) tu ju tiesiog neskaitai. Kaip matot priemu bet kokia kritika ir galiu diskutuot apie bet ka. Jeigu pvz matau,kad toks,kaip inkognito skleidzia savo sukurta mela tuoj pat tokius iskoneveiksiu ir man delto nusispjaut. As kitaip negu daugelis netikiu niekuom nes puikiai suprantu,kad tas kuris valdo informacija valdo viska. Didzioji dalis visuomenes tiki viskuo ka perskaite laikrastyje,internete,girdejo per radija ar pamate per tv. Ir jie nesuvokia,kad masmedija formuoja ju nuomone ir visa kita apie viska. Karai,ligos,finansines krizes ir pan. Visa tai yra specialiai sukuriama. O kiek is visuomenes… Skaityti daugiau »

argus

O iš kur gi tavo toks neeilinis pasaulio suvokimas?Negi įgijai su motinos pienu?

Laktozė

O iš kur tokia neapykanta “motinos pienui”? turi alergiją laktozei?

Pyktis.

;DDDD gera cia suvelei :DDD LIKE!:)))

argus

Pamažu pradėjom suvokti ir jumorą?DDD LIKE:}}}

Pyktis.

“Seniukai” :) as visada suprantu “jumora” :D LIKE :D

argus

Anaiptol.Argi aš nekenčiu?Čia kaip tik duodu suprasti,kad gal būt su motinos pienu gauname ne vien energiją…

Pyktis.

;DD
Jeigu rimtai tai…turbut pats gyvenimas metams begant po biski tiesiogiai,netiesiogiai parodydavo tuos “uzkulisius”
Visada,nuo mazu dienu buvau labai smalsus. Mane domino absoliuciai viskas. Neidomiu temu nebuvo. Tiesiog troskau zinoti daugiau negu kazka zinau. Beveik visada i bet kokia “minty” bandziau zvelgti kuo giliau. Kaip pvz paimkim bet koki augala. Mes matom tik jo virsu,isore. O kas jo viduje? Kas po zeme? Saknyse? Ir uz ju? Is kur ir kaip viskas? Nu krc as zinau,kad nieko nezinau nes tai ka zinau ar suprantu yra tik lasas vandenyne.

Nibiru

>> Plutono palydovai ir taip sakant „kreivi“, tai Marso meteoritai?

Turbūt žinai iš “mokytų”, kad asteroidų kolonijų yra beveik visosų planetų orbitose, o antra pagal dydį kolonija yra Marso orbitoje?

Turbūt žinai iš “mokytų”, kad natūralūs palydovai formuojasi kartu su planetomis milijardus metų ir būtinai visada gaunasi ideali sfera?

Išvada: Netaisyklingi “palydovai” nėra palydovai, o tik planetos pasigauta kosminė šiukšlė (asteroidas?). Saulės sistemos asteroidų šaltinis yra planetos X nuolaužos, o planetos X branduolys sveikas ir gyvas keliauja 20.000 metų orbita, jį “nemokyti” vadina Nibiru.

:)

Pyktis.

Oho kokios pas tave zinios :D cia is skyrelio visiskai slaptai? Pagal pasaka musu zeme formavosi ~4mlrd metu. Ir ji nera ideali sfera. O menulis “idealus” Isidemek visam gyvenimui,kad tu kaip ir visi kiti naudojasi mums pateikta info. O pateikt mums gali BELEKA. Ir tu budamas nemastantis individas tikesi viskuo. Tu patikrinti negalesi jokiu tau pateiktu “faktu” ir tu jeis tikesi. Tu nesusimastai,kaip ir daugelis,kad mumis manipuliuoja,kaip tik nori. Kuria kokias tik nori pasakas ir pan. Mase tai banda. Banda yra ganoma piemens. Kas tas “piemuo”? Jei pradesi placiau mastyti gal ir susiprasi. Markas Tvenas yra pasakes,kad zmogu yra leng… Skaityti daugiau »

Rinkinys

>> Pagal seną pasaką, mūsų Žemė formavosi ~4mlrd metų. Ir ji nėra ideali sfera. O menulis „idealus“?

Ta “pasaka” patvirtina toks faktas, kad mūsų Žemė ir toliau “auga”, sakykim 100.000 metų sluoksnis jau randasi apie 100 metrų gylyje! Tam tinka Einšteino lygtis: Saulės teikiama energiją Žemėje transformuojasi į medžiagą (masę?).

Kas liečia “idealumą”, tai be abejo jo nėra, Žemė “suplota” ašigaliuose dėl sukimosi, Mėnulis nusėtas atsitiktinių kalnų. Tačiau negali natūraliai formuotis sakykim trikampis palydovas.. Nebent paralelinėje visatoje su kitu dėsnių rinkiniu..

:)

Pyktis.

Tu man ka nors naujo parasyk,o ne tas nuvalkiotas iskiepytas dogmas kurias as ir taip zinau. Kas ta “pasaka” patvirtino kaip “fakta”? “Mokslininkai”? Zeme auga? Gal nuo kosminiu dulkiu kurios ale vis krenta i zeme? Tu pats ta procesa stebi? Ar vel tau uztenka “mokslininku” patvirtinto “fakto”? Grendlandijoje “mokslinikai” nepamenu is kiek metru,bet is giliai issigreze ledo grezini ir pagal jo sluoksnius ten buvo nustate,kad mazdaug pries 200k metu buvo toks ir anoks oras. Bet eiliniai zmones bendraudami su vietiniais issiaiskino,kad tas ledo sluoksnis buna per para po kelis kartus vis naujas uzsideda. Tai va tau vienas is pvz kaip… Skaityti daugiau »

Sfera ideali

>> vis man pakomentuoji tai, ką skelbia masmedijos.

1. Daug dalykų yra teisingų ir iš “musiųmedijos”.
2. Anglų kalba, o dar stipriau Lietuvių, yra “abstrakčios”, neturinčios savyje absoliučios prasmės. Tai sunku suprasti individams iš kitų kultūrų. Čia aš apie tas “sferas”, jei ką..

:)

žemaitis

Kon tas balvuons čia rašiniej? Ginkėt anon lauk,kad nė smarvės nebūtų.Tuokių pypkių pėlni patvore kanapių apsėrūkėsių.

Pyktis.

A tu cie mon saka?! Veiloks! Perskiėlciau tau kaukolike,kad neveizutum kon nesuprant.

Taip pat skaitykite