Atrastas didelis asteroidas, kuris 2032 metais gali susidurti su Žeme

asteroidas3„Mažoji planeta“, kuriai suteiktas indeksas „2013 TV135“, buvo atrasta Krymo observatorijoje (Ukraina) spalio 12 dieną. NASA Mažųjų planetų ir asteroidų padalinio ekspertai patvirtino, kad gigantiškas akmuo gali susidurti su mūsų planeta.

 

„2013 TV135“ skersmuo – 410 metrų. Ukrainiečių atradimą netrukus patvirtino Rusijos, Italijos, Didžiosios Britanijos ir Ispanijos astronomai. Asteroidas įtrauktas į Žemei potencialiai pavojingų asteroidų registrą, nes minimali jo ir Žemės orbitų distancija – 0,012 astronominio vieneto (1,7 mln. km), o į PHA sąrašus įtraukiami kūnai, kurių orbitinio skirtumo reikšmė mažesnė už 0,05 AV.

 

Be to, papildomi asteroido trajektorijos skaičiavimai atskleidė, kad jau 2032 m. rugpjūčio 26 d. egzistuoja 1 galimybė iš 63 tūkst., kad luitas atsitrenks į Žemę. Tikimybė pakankamai didelė, todėl asteroidas pagal Turino skalę (asteroidų pavojingumo skalė) buvo priskirtas pirmai klasei, informuoja Ria.ru. Nors tai yra žemiausias pavojingumo rangas, vis dėlto tikimybė nėra lygi nuliui.

 

Šiuo metu iš visų žinomų asteroidų pirmą rangą pagal Turino skalę turi tik dar vienas asteroidas – „2007 VK184“.

 

Jei „2013 TV135“ trenktųsi į Žemę, įvyktų sprogimas, galingumu prilygstantis 2,5 tūkst. megatonų trotilo sprogimui. Nors toks įvykis, ko gero, neprilygtų dinozaurus išnaikinusio kosminio kūno smūgiui (manoma, kad tuomet į Žemę rėžėsi maždaug 10 km skersmens asteroidas), jis planetoje galėtų sukelti katastrofiškų padarinių.

 

Palyginimui, 1908 metų birželio 30 dieną įvykusio Tunguskos incidento – paslaptingo sprogimo Sibire, Akmenuotosios Tunguskos upės baseine – sprogimo galia buvo bemaž tūkstantį kartų mažesnė. Manoma, kad tąkart iki 50 metrų skersmens asteroidas sprogo įskriejęs į Žemės atmosferą ir išguldė medžius 2,1 tūkst. kvadratinių kilometrų plote.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

O šįmet vasarį Rusijoje, Čeliabinsko regione nukritęs meteoritas su buvo „vos“ 17 metrų skersmens.

 

Mokslininkų teigimu, egzistuoja apie 30 proc. tikimybė, kad į Žemę per artimiausią šimtmetį atsitrenks Tunguskos meteorito dydžio kosminis luitas. Tikimybė, kad per tą patį laikotarpį smogs 140 metrų skersmens asteroidas, vertinama maždaug 1 proc. O kad į Žemę įsirėš 1 km ar didesnio skersmens monstras, egzistuoja apie 0,01 proc. tikimybė. Tiesa, pastarasis įvykis jau būtų ne katastrofiškas, o tiesiog pragaištingas ir galėtų sukelti masinį visos gyvybės išmirimą.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Digitalas

YOLO

xio

Butu smagu , kazkaip visa laika zavejo postapokaliptinis pasaulis

Taip pat skaitykite