Mokslininkai apskaičiavo maksimalų amžių, kurio gali sulaukti žmogus


Žmogaus gyvenimas yra tik brūkšnelis tarp datų ant paminklinio akmens. Idealiu atveju norėtume, kad tas brūkšnelis būtų pilnas laimės ir grožio, o skirtumas tarp datų būtų kiek įmanoma didesnis. Bet koks jis galėtų būti pačiomis idealiausiomis sąlygomis?

 

Medicina daro stebuklus ir mokslas nuolat juda pirmyn. Mokslininkai stengiasi įveikti senėjimą, tačiau kažin, ar nemirtingumo eliksyras atsiras per jūsų gyvenimo metus. Žmonės ypatingų vaistų nuo mirties ieško jau šimtus, o gal ir tūkstančius metų. Dabar mūsų supratimas yra daug geresnis, bet greitai nemirtingumas nebus pasiektas.

 

Singapūro mokslininkai atidžiai tyrė įvairius senėjimo indikatorius, kad išsiaiškintų natūralų žmogaus senėjimo greitį. Jį, žinoma, didina įvairūs faktoriai, įskaitant ir mūsų pačių sprendimus. Tačiau vis tiek būtų įdomu žinoti, kokio maksimalaus amžiaus galėtų sulaukti žmogus. Mokslininkų nuomone tas amžius – 150 metų.

 

Mokslininkai sukūrė dinamišką organizmo būklės indikatorių DOSI, kuris įtraukia įvairius senėjimą žyminčius faktorius, įskaitant kraujo kūnelių skaičių. Su amžiumi žmogaus kraujo kokybė prastėja ir tai yra neblogas visos organizmo būklės atspindys. Tai leidžia mokslininkams kitaip pažvelgti į vidutinę senėjimo progresiją ir surasti tašką, kuriame besikaupiančių senatvinių ligų ir DNR defektų kiekis net ir idealiu atveju tampa per didelis gyvybei. Ta riba – 150 metų.

 

Ką reiškia ši riba? Na, įsivaizduokite, kad medicina dar labiau padidina tempus. Efektyviai gydomos įvairios su senatve susijusios ligos, vaistai nebeturi šalutinio poveikio, gyvenimas yra ramus ir be streso. Net ir tokiu atveju žmogus galėtų išgyventi tik iki 150 metų. Tai yra riba, kurią peržengti pavyks tik tada, kai bus išspręstas senėjimo klausimas.

 

Šaltinis: http://technologijos.lt/

Rekomenduojami video:


2500
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Dovydas

Kada tas pasaulis susipras, kad čia mums tik egzaminas šioje žemėje! Kodėl Dievas pyksta ir baudžia mus, tiksliau leidžia Šėtonui siautėti? Kadangi pamiršome visatos Valdovą, Jo Sūnų, bei Šv. Rašta! Turetume atgailauti, gyventi pagal Jo tiesas ir šlovinti Viešpatį už viską dėkodami! Artėja paskutinis teismas! Dievas nenori, kad visi keliautų į tamsybes, bet atsiverstų ir gyventų! Gal 6,7 7 Neapsigaukite! Iš Dievo nepasišaipysi. Ką žmogus sėja, tą ir pjaus. Iz 45,9 9 Vargas tam, kuris vaidijasi su savo Kūrėju, molio šukė su puodžiumi. Ar sako molis puodžiui: ‘Ką darai?’ arba dirbinys savo dirbėjui: ‘Tu esi neišmanėlis!’? Įst 28,58-61 58 Jei… Skaityti daugiau »

vergo pradžiamokslis

žodžiu, jei nebūsi mano vergas-tave sunaikinsiu ir tavo palikuonis taip pat. Jei būsi vergas-nugyvensi kiek tau skirta, o palikuonys numirs patys reikiamu laiku :)

Lemuras

Graži pasakėlė ir nieko daugiau. Kalnuose žmones ir 170 metų viršyja. Ar ši mokslininkų teorija kalnuose negalioja?

inkognito

koks skirtumas kiek metų gyvensi,kad ir kiek begyventumei žmogaus psichologija sukurta taip kad vis viena nesinorės mirti.. Netgi ir po 1000 metų mirti nesinori taip pat tarsi būtum gyvenes tik 10 metų… Pažystu nežemiečius kurie jau yra sulaukę500 metų amžiaus i už 100 metų teks keliauti į amžinos medžioklės šalį,ir nors jie yra dar pilni jėgų ir jų organizmas prilygsta mūsų 30 metų žmogaus organizmo būklei,tačiau ir juos baugina artėjanti akistata su amžinybe,tik pas juos tobuliau sukurta tai kad asmuo pradeda greitai ir negryžtamai senti ir silpti apie 700 mūsų dienų prieš savo mirtį,tačiau daugelis iš jų renkas arba greita… Skaityti daugiau »

Taip pat skaitykite