Šiandien pro Žemę praskries labai didelis asteroidas (tiesioginė transliacija)

Asteroid headed for EarthNaktį iš sausio 26 į 27 – ąją asteroidas 2004 BL86 praskries už 1,2 mln. kilometrų nuo Žemės – maždaug tris kartus toliau, nei nuo mūsų planetos nutolęs Mėnulis. Pro Žemę praskriejantys asteroidai – dažnas reiškinys, tačiau 2004 BL86 traukia dėmesį dėl savo dydžio ir ryškumo, rašo iflscience.

 

Tinklalapyje „Lunar Meteorite Hunters“ vien sausio mėnesį buvo numatytas 41 asteroido priartėjimas prie Žemės. Kai kurie jų – palyginti nedideli, kurių skersmuo siekia nuo 24 metrų. O asteroido 2004 BL86 ilgis yra nuo 400 – 900 metrų, jis priartės prie Žemės maždaug 3.1 Mėnulio ir Žemės distancijos (Lundar Distance -LD) ir bus didžiausias tokiu atstumu priartėsiantis didelis asteroidas iki pat 2027 metų, nebent per minėtą laiką atsirastų nenumatytų.

 

Dėl to, kad bus palyginti arti, asteroidas 2004 BL86 bus labai ryškus, bet plika akimi pastebėti bus sunku. Tačiau 8,8 ryškio dangaus kūną bus galima matyti ir su paprasčiausiais teleskopais ir daugeliu žiūronų. Asteroidas judės pro Hidros, Vėžio ir Liūto žvaigždynus.

 

Astronomai paskaičiavo asteroido orbitą ir tikina nesant galimybių, jog jis galėtų įsirėžti į Žemę.

 

Jo transliacija su gyvais komentarais prasidės 21:30 Lietuvos laiku, ją galėsite pažiūrėti žemiau:

  

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Jautrus
Jautrus

Pro mūsų Planetą, praskrido, ne šiaip didelis asteroidas, o didelei mūsų visų nelaimei, objektas skrendantis už jo, – taip vadinamas jo “palydovas”… Jei atidžiau pastudijuotumėte šį objektą, pastebėtumėte, kad jis panašus į kosminį laivą-raketą… Ir tikrai, patikėkit, tai labai išsivysčiusios, labai negatyvios ir viską, ir visur Kosmose naiknančios civilizacijos, kosminis laivas, – smogė mūsų Saulės sistemai ir ypač mūsų Žemės planetai… Visi, jautresni mūsų planetos gyventojai, taip pat be išimčių, visi, taip vadinami aiškiaregiai, ekstrasensai, jogai, lamos, indigo ir t.t., dar 26d nakty pajautė šį mirtiną smūgį Žmonijai, – buvo ir yra sunaikinti visi žmonijos ir Saulės sistemos planetų Biolaukai,… Skaityti daugiau »

Taip pat skaitykite