Kas būtų, jeigu į Žemę rėžtųsi 500 km skersmens asteroidas?

asteroidas-i-zemeMūsų planetai ne kartą teko atsigauti nuo kataklizmų, kurias sukėlė į Žemę trenkęsi milžiniški dangaus kūnai. Dar daugiau mažesnių asteroidų kasmet atakuoja planetą – NASA duomenimis, nuo 1994 iki 2013 m. į Žemės atmosferą įskrido 556 maži asteroidai. Dauguma jų suiro atmosferoje, tačiau dalis, pavyzdžiui, Čeliabinsko meteoritas, didele jėga rėžėsi į planetą, rašo iflscience.com.

 

Čeliabinsko meteoritas buvo vos 17 metrų skermens, tačiau jo smūgio pasekmės pastebimos ir dabar. O kas būtų, jeigu į planetą trenktųsi 500 km skersmens dangaus kūnas?

 

„Discovery Channel“ sukūrė vizualizaciją, kas tokiu atveju nutiktų mūsų planetai.

 

„500 kilometrų skersmens asteroidas. Vieta: Ramusis vandenynas. Toks smūgis nuo žemės paviršiaus nuplėštų 10 kilometrų storio plutos sluoksnį. Smūgio banga aplink planetą ristųsi hipergarsiniu greičiu. Nuolaužos būtų išmestos į atmosferą ir sugrįžtų į Žemę naikindamos viską planetos paviršiuje. Liepsnos audra apgaubtų Žemę, savo kelyje naikindama viską, kas gyva“, – rašo „Discovery Channel“.

 

Kadangi tokio smūgio niekas neišgyventų, galite į jį tik pažvelgti šioje vizualizacijoje, kurią lydi „Pink Floyd“ muzika:

  

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
paslaptis

nu ir siaubas tokiu atveju butu,tikeciaus tis staigios mirties

Taip pat skaitykite