Paskelbtas didysis kosminis penkmečio planas: JAV šturmuos Mėnulį

JAV viceprezidentas Mike’as Pence’as pareiškė, kad jo šalis siekia per penkerius metus nusiųsti į Mėnulį savo astronautų.

 

„Šios administracijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų nustatyta politika yra sugrąžinti amerikiečių astronautus į Mėnulį per artimiausius penkerius metus“, – pareiškė viceprezidentas sakydamas kalbą Nacionalinės kosmoso tarybos posėdyje Hantsvilyje Alabamos valstijoje.

 

„Leiskite aiškiai pasakyti: pirmoji moteris ir kitas vyras, (išsilaipinę) Mėnulyje, bus amerikiečių astronautai iš amerikietiškų raketų, paleistų iš Amerikos teritorijos“, – pabrėžė M. Pence’as.

 

JAV kosmoso agentūra NASA turi pasiekti šį tikslą „visomis reikalingomis priemonėmis“, pabrėžė viceprezidentas. Pasak jo, prireikus, NASA raketos bus pakeistos komercinėmis.

 

Šią vasarą bus minimos 50-osios pirmojo žmogaus išsilaipinimo Mėnulyje metinės.

 

M. Pence’as yra Nacionalinės kosmoso tarybos vadovas. NASA vadovas Jimas Bridenstine’as pažadėjo padaryti viską, kas įmanoma, kad minimas tikslas būtų pasiektas laiku.

 

Šaltinis: http://www.technologijos.lt

Rekomenduojami video:


2500
6 Comment threads
21 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
27 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Nataša Povlič

Jau kad žeme sugadinot dabar ir kosmosa sugadinsit

paprika [aitrioji]

”greitai skrieja raketa, i menuli paleista” .. buvo jau tokie laikai…ir tiek ziniu, daugiau nieks nebenorejo skrist i ta menuli.. .. ir nieks neaiskino niekam kodel- nutilo ir tiek.. o kalbu buvo ir teber visokiu.. bandyt gali bet kas, bet yra kazkas tokio, kas visa tai ”priziuri” ir neleidzia kaisiot nosies.. .. .. taip, kad vargu ar bus ta kelione i menuli..

koment

Daug kas norėjo,bet reikia suprasti kad buvo iššvaistytos beprotiškos lėšos vien tam,kad įrodytų savo pranašumą prieš SSSR.Lygiai taip pat rusai vertė badauti savo liaudį kad pirmieji galėtų paleisti savo palydovus ir žmogų į kosmosą.Dar daug kas pamena 60-uosius metus kai turėdavome 3 valandą nakties užsiimti eilę,kad galėtume nusipirkti pusę kg.duonos.Ar įsivaizduojate kiek tai kainuoja?

Šnapsas

>> Daug kas norėjo, bet reikia suprasti, kad buvo iššvaistytos beprotiškos lėšos.

Jeigu samprotauti vieno kolūkio lygyje, tuomet tai tikra vieno kolūkio pirmininko tiesa..

Tokiai šaliai kaip USA, kuri viską skaičiuoja šimtais ir tūkstančiais trilijardų, tai buvo “lašelis” jūroje. Panašiai ir CCCP, varžybos kosmose skatino dirbti. Tik idiotai galvoja, kad nustojus dirbti moksle, jie turėtų daug daugiau pigaus šnapso.

koment

Lašelis jūroje?Tai manai kad penktadalis šalies biudžeto{tiek manoma kainavo SSSR kosminė programa}yra “lašelis jūroje”.Juk ruošėsi ir jie pirmi nuskristi į Mėnulį,bet,deja patyrė fiasko dėl lėšų stokos.JAV taip pat nebaigė programos,nes nebepakėlė biudžetas.Reikėjo pasirinkti:ar skrydžiai,ar išlaidos gynybai.

Stimulas

Nieko panašaus. Varžybos skatino mokslo progresą, būtent dėl skrydžio skaičiavimų poreikio, USA buvo sukurtas pirmas mikroprocesorius ir astronautai gavo pirmąjį mobilų išmąnujį įrenginį. Dabar yra paskelbta assembleriu parašyta programa telpa į 3000 puslapių spausdinto teksto.

Kas liečia CCCP, tai jos problemos buvo komunistinio statinio mąstymo stagnacija, kuri blokavo bet kokią iniciatyvą. Kosmoso programą nutraukė ir sugriuvo visai – neliko jokių stimulų.

koment

Aišku,kad varžybos skatina progresą.Pilnai su tuo sutinku.Bet kalba buvo apie tai,kodėl buvo nutraukti skrydžiai.Būtent dėl to kad tai reikalavo beprotiškai daug lėšų,visos jėgos buvo perorentuotos į gynybą,konkrečiau į taip vadinamą “žvaigždžių karų”programą,kuri,kaip žinote turėjo lemiamą įtaką SSSR subyrėjimui.Tai tiems,kurie kuria įvairias teorijas apie ateivius,kurie,atseit nebeleido daugiau skraidyt,arba,dar geriau,yra net nuomonių kad amerikonai visai nebuvo Mėnulyje!

To koment

Pasimokyk istorija, na dar gali dokimentikos paziuret, kurios pilna siais laikais, del ko sugriuvo sovietu sajunga :)

koment

O man istorijos mokytis nereikia,aš viską mačiau savo akimis.Tai kodėl Gorbačiovas buvo priverstas susitikti su Reiganu?Ar ne todėl,kad nebepajėgė lenktyniauti su JAV nei kosmose,nei karinėje srityje?Tada ir prasidėjo SSSR griūtis,nes šalyje jau buvo visiškas chaosas.Gal jums ir atrodo kad imperiją sugriovė Landsbergis.Nebūkite naivuoliai!Skaitykite savo istoriją,bet reikia nors kiek ir savo proto šiek tiek turėti.Paprasčiausiai tam jau buvo subrendęs laikas.Lietuva tik šiek tiek paspartino procesą.

To koment

Koks lansbergis, nevisproti tu :D ka tu ce raineji nesamones piemenie. as sovietinei supy…. armijoi tarnavau, viska maciau savo akim, ka paspartino Lietuva? pamirsai Latvius, Estus, Azarbaidziana, Sakartvela ir t.t Kosmonaute tu.

koment

Išvardink nors ir visą pasaulį,durniau.Nors ir durniui turi būti aišku kad ne vien Lietuva paspartino sovietų griūtį Kažkur nuklydai visai į lankas,nes kalba buvo apie tai ar buvo amerikiečiai mėnulyje,ir apie tai,kodėl buvo nutraukta programa,ir apie tai[ką visi žino],kad nebeskrido todėl,kad tai yra labai pavojinga ir beprotiškai brangu.Ir apie tai,kad sovietai neatlaikė varžybų,nors ir jie buvo pasiruošę skristi į Mėnulį.Ir kalbame ne apie tavo tarnybą armijoje[taip pat ir ne apie mano,gal būt daug daugiau pavojingą už tavają].Nesuprantu,kuo čia girtis ir psichuoti.

koment

Dar galiu pridurti kad,matyt,pakliuvau tarp plokščios žemės ir samokslo teorijų kiaušingalvių kryžminių atakų,todėl galit neberašyti nieko,nes nebedalyvausiu nesveikos būsenos tipų forume.

NASA

Tu pats matai ka rasai ponas koment? Absurdas, urvinis koks

Saturn Mislingas

Teoriskai i Menuli nuskristi labai paprasta. Gi praktiskai reikalinga tokia masyvi raketa, kad Rusijai nepavyko sukurti tokio galingo variklio, bandymuose susprogo (faktas mazai skelbtas). Ar pavyko USA? Mislingo super “Saturn” dokumentacija kazkaip paslaptingai dingo!

Pyktis.

“Teoriskai i Menuli nuskristi labai paprasta.”

Nes tu turbut zinai tas technologijas kuriu reik siam reikalui.

O ar esi girdejas,kaip kosmonautai ir kiti auksciausi pareigunai aiskina,kad niekas negali skristi toliau nei zemes zemutine orbita????????? Ka tu i tai?

O juk nuo apolo laiku technologikos kurios buvo ir leido “nuskristi” i menuly DINGO!!! ir jie po siai dienai negali ju atgaminti ar sukurti NAUJU!!!;DDD kaip tau tokie bajeriukai????

Oras

>> auksciausi pareigunai aiskina, kad niekas negali skristi toliau nei zemes zemutine orbita????????? Ka tu i tai?

Pirmą kartą girdžiu. Tokios nesąmonės nėra net nesąmoningam ufo.lt portale. Išeitų, kad nebuvo nė vieno skrydžio į Marsą, nebuvo į Venerą, nebuvo į Jupiterį? Nebuvo kosminių zondų už Plutono orbitos? Viskas melas!

Pyktis.

Kad pirma karta girdi tai cia tik tavo problemos. Jeigu apie tai nieko negirdejei tai nereiskia,kad to nera.

PASIDOMEK,o ne sudportaliu sttaipsnius skaityk.

MėNulis

>> PASIDOMEK.

Pasidomėjau ir jokių fundamentalių mokslinių fizikinių problemų neradau.

p.s.
.. po to pagalvojau, kad kalbi ne apie fiziką, o apie Galaktikos federacijos politiką. Tai tą žinau, Žmonėms uždrausta lankyti Mėnulį, kadangi Mėnulis Žemės orbitoje yra svetimkūnis, netolimoje ateityje ketina visai palikti Žemės orbitą.

To pyktis

O kur tu girdejai? Nuoroda numesk. Ar asmeniskai nugirdai astronautu pokalby?

Lietuvis

kaip ten bebūtų, jųs į jį tikrai nepateksit :D . Taip kad nusiraminkit ir nepavydėkit.

Baobabas

Lukai, vaikeli, nusivalyk švarko rankove panosę ir tik tada postringauk apie amerikonų melagystes.

Pyktis.

Baobabas issivaizduoja,kad baisiai gerai cia uzprikolino ;D eilinis zombis kuris isivaizduoja,kaip viskas grazu. O jei tik nusiimtum tuos rozinius akinius.

Apke

Eik zemes krasto ieskot lodariau

Pyktis.

O kodel tureciau?

koment

Kad priėjęs žemės kraštą galėtum pažvelgti apačion.Ką norėtum pamatyti?Ir saugokis kad velniai su šakėmis nepakabintų už galvos.Tada-sudie Žemele,sudie Mėnuli.Degsi pragaro ugnyje!

Lukas

Nori amerikonai bent karta be melagysciu y menuly papult
Tai keista prigimtis amerikono

Taip pat skaitykite