Pats sau režisierius, arba kaip pamilti rutiną

Daug kas mano, jog reikia prisodrinti savo gyvenimą prasmingų įvykių, kad paskui būtų ką prisiminti. Šimtai asmeninio gyvenimo efektyvumo trenerių patarinėja keisti elgsenos šablonus, žengti mažus žingsnelius link tikslo, atlikti nestandartinius veiksmus, kad pagautume savo efemerišką laimės paukštę už uodegos.

 

Gyvenimo intensyvumas daro mus priklausomus nuo stiprių emocijų: siekiame šventės kiekvieną dieną ir bet kokia proga, meilės kaip kine – aistringos ir visam gyvenimui, įvykių ir veiksmų, kurie stulbintų, stebintų ar svaigintų. Be abejonės, visa tai džiugina ir įkvepia. O ką daryti su kasdiene rutina, kurios niekas nepašalins iš kelio į didelius laimėjimus?

 

Spontaniška šventė 1500-osios dienos nuo jūsų darbo pradžios dabartinėje darbovietėje proga neatšauks būtinybės rytoj eiti į parduotuvę ir pirkti produktų ar lyginti skalbinių. Judėdami link išsvajoto tikslo mes įgauname savo egzistencijos prasmę, o šventės ir nestandartiniai įvykiai nuspalvina gyvenimą ryškiomis spalvomis ir suteikia aštresnį prieskonį. Deja, čia kyla rizika nuvertinti kitas savo gyvenimo dienas – nepastebėti įprastų ritualų ir kasdienių darbų grožio ir vertingumo.

 

Aš mėgstu šventes. Įvairias. Tradicines ir spontaniškas. Įdomias keliones ir netikėtus susitikimus. Mėgstu eksperimentuoti ir bandyti naujus dalykus, tačiau svarbiausia užduotimi gyvenime laikau būtinybę suprasti ir priimti neišvengiamą rutiną, suvokti, kodėl tuos pačius dalykus tenka daryti diena iš dienos, ir pamilti juos. Kaip sakoma, paversti sudėtingą paprastu, paprastą – įprastu, įprastą – nuostabiu ir yra gyvenimo prasmė.

 

Gyvenime dažnai tenka daryti tai, ko nenorime arba kas neteikia džiaugsmo. Ir mes gyvename su tuo kaip su našta, užuot priėmę savo darbotvarkę, pažvelgę į ją kūrybiškai ir mokęsi atlikti įprastinius darbus virtuoziškai.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Kaip pamilti kasdienį valgio gaminimą, valymą, skalbimą, plovimą, lyginimą, kelią į darbą ir spūstis?

 

Matau tikslą, nematau kliūčių

 

Pirmiausia, išjungiame autopiloto režimą. Įjungiame sąmoningumą ir supratimą, kad viskas gyvenime turi prasmę. Suvokimas, kad judame link konkretaus tikslo, bus stiprus motyvas bet kokiai veiklai. Pavyzdžiui, tvarkant namus svarbu žinoti, kad švara – ne tik fizinės, bet ir psichinės sveikatos pagrindas. Fengšui specialistai mielai papasakotų, kokios problemos gali persekioti žmogų, kurio spintoje ar virtuvėje viešpatauja chaosas.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Išvalydami erdvę nuo materialių daiktų, atlaisviname kelią naujai energijai, kuri neša naujas idėjas ir šviesias bei sveikas mintis. Tvarkydami namus turėtume suvokti, kad darome tai dėl aukštesnių tikslų, tada bus lengviau surasti tam laiko ir jėgų.

 

Derinu malonumą su nauda

 

Vis dar esate nusiteikę skeptiškai? Visą laiką, kai dirbate buities darbus, leidžiate suktis toms pačios nemalonioms mintis galvoje? Tada jums gali padėti įdomios audioknygos, o lyginant skalbinius galima ir filmą pažiūrėti. Taip pamėgsite tuos darbus.

 

Keiskime požiūrį

 

Nukreipkite dėmesį nuo savęs į aplinkinį pasaulį. Mintys apie tai, kad pavargote ir viskas nusibodo, nieko gero neduoda. Reikia vėlai vakare ar anksti ryte per lietų išvesti šunį? Įjunkite 5 pojūčius. Išėję į lauką ištiesinkite pečius, giliai įkvėpkite drėgno oro. Įsiklausykite į lietaus muziką ir miesto garsus, medžių šnaresį. Atkreipkite dėmesį į lietaus lašų sukeliamus ratilus balose ir atspindžius. Peršokite balą, užuot ją apėję. Nepastebėsite, kaip pradings įtampa, susirūpinimas savimi, o praleistas laikas taps reikšmingas ir net padidins savivertę.

 

Nusibodo kasdien važiuoti į darbą viešuoju transportu? Įsižiūrėkite į keleivius. Kas per žmonės aplink jus? Atkreipkite dėmesį į jų nuotaikas, išvaizdą. Atspėkite, kuo jie užsiima. Tikriausiai kai kurie važinėja kartu su jumis ne pirmą mėnesį. Pažįstami nepažįstamieji? Gal verta nusišypsoti kitą kartą ar pasisveikinti?

 

Įstrigote spūstyje? Galima arba mokytis, arba linksmintis. Įpraskite visada vežiotis audioknygą ar užsienio kalbos pamokėlių įrašus. Tada neteks nervintis, naudingai praleisite laiką.

 

Svarbiausia neskubėkite, nebėkite. Viskam savas laikas. Yra didelė tikimybė, kad energingai skubėdami jūs nesuspėsite išgyventi ir suvokti patirties, kuri skirta tik jums.

 

Sustokite, įsižiūrėkite atidžiau į savo gyvenimą ir priimkite jį. Tada jūs tikrai nepraeisite vartų į kitą sąmoningumo ir būties džiaugsmo pakopą. Jausmas, kad esate nuvarytas arklys, pradings visam laikui. Pasidarys lengva. Geriau pamažu kopti į kalną, negu bėgioti aplinkui, darant vis tas pačias klaidas.

 

Išminčiai sako: „Nėra kelio į laimę, laimė ir yra kelias.“ Todėl nelaukite, nematuokite gyvenimo reikšmingais įvykiais ir aštriais pojūčiais. Jūs esate svarbiausias savo gyvenimo režisierius. Mėgaukitės kiekvienu momentu! Gyvenkite dabar, triūsdami dėl rytdienos gerovės.

 

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite