Rado įrodymų, kad paslaptinga „Devintoji planeta“ iš tiesų egzistuoja


Didelė tarptautinė mokslininkų komanda atrado, kaip jie teigia, dar daugiau įrodymų, jog „Devintoji planeta“ iš tiesų egzistuoja. Savo tyrime grupė apibūdina naujai atrasto tolimo objekto elgesį, kaip teigiama, veikiamo didelės planetos.

Vos prieš dvejus metus astronomai iš Kalifornijos technologijų instituto (Caltech) paskelbė apie galimą didelės planetos, skriejančios ratu aplink Saulę, egzistavimą. Tam pasitvirtinus ji taptų devintąja mūsų Saulės sistemos planeta.


Savo spėjimuose mokslininkai rėmėsi ledinių objektų, egzistuojančių Saulės sistemos pakraštyje, stebėjimais, kur jų orbitos buvo akivaizdžiai nukreipiamos gravitacinių masių.

Jie pasiūlė hipotezę, kad už tokį keistą elgesį gali būti atsakinga labai tolima planeta, maždaug keturis kartus didesnė už Žemę ir pasižyminti 10 kartų didesne mase, informuoja phys.org.

Jeigu tokia planeta egzistuoja, tuomet ji būtų labai tolima ir vienas apsisukimas aplink Saulę jai truktų nuo 10000 iki 20000 metų.

Nuo tada kai paskelbė savo pirminius atradimus, komanda iš Caltech atliko skirtingus tyrimus, kurie pateikė dar daugiau planetos egzistavimo įrodymų.

Pavyzdžiui, apie galimybę kad ji galėjo atlikti tam tikrą vaidmenį pakreipiant kitas Saulės sistemos planetas. Jie taip pat pasiūlė tai kaip galimą paaiškinimą, kodėl Koiperio juostoje objektai orbitoje skrieja priešinga kryptimi nei visa kita.

Naujajame darbe mokslininkai teigia, kad tam tikro transneptūninio objekto elgesiui gali labai stiprią įtaką daryti Devintosios planetos gravitacija.

Objektas, pavadintas „2015 BP519“, pirmą kartą buvo pastebėtas prieš maždaug trejus metus, tačiau tik neseniai buvo nustatyta labai neįprasta jo orbita, kuri yra beveik statmena kitų planetų suformuotai plokštumai.

Šis atradimas yra toks prikaustantis dėmesį dėl to, kad mokslininkų komanda, kuri pirmoji pasiūlė idėją apie galimą Devintosios planetos egzistavimą, sukūrė simuliaciją, kuri prognozavo būtent tokį panašaus objekto orbitinį kampą. Ir tai sutampa su tuo kas buvo ką tik atrasta.

Mokslininkai praneša, kad po to, kai buvo atrastas „2015 BP519“, buvo stengiamasi apskaičiuoti jo orbitą, tačiau visos pastangos buvo nesėkmingos. Tuomet simuliacijas jie papildė didele planeta, kuri ir panaikino egzistavusius neatitikimus.

Tyrėjų teigimu, viskas ko reikia dabar, tai, kad kas nors iš tiesų surastų šią planetą.

Šaltinis: Gismeteo.lt

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Alien

Jie nejaugi negali nukreipti vieno is kosminiu teleskopu ir paziureti? Keistai atrodo suranda planetas kitose sistemose, bet su tais teleskopais negali matyti planetos kuri yra daug arciau uz egzoplanetas.

vikce

nelabai istikro gaudaisi apie tai ane?

Taip pat skaitykite