Alkoholikų vaikams sunku, sumanymą įgyvendinti nuo pradžios iki galo

Tikrai niekas nesako, kad esate tinginiai ar jums trūksta atsakomybės. Tiesiog, kaip ir kitų įgūdžių, jūsų niekas to nemokė. Jūsų namuose retai kuris darbas buvo įvykdytas iki galo. Tiesa? Tad iš kur jums žinoti kaip sumanymą įgyvendinti nuo pradžios iki pabaigos?

 

Dar kitas variantas, jog jūs neapskaičiuojate savo galimybių ir vienu metu prisiimate daugybę užduočių, su kuriomis tiesiog nesusidorojate, nes pritrūksta kantrybės, jėgų, apima baimė, kad nepavyks, kad nesugebėsite. Darbus atidėliojate iki paskutinės akimirkos, kad tik nereikėtų prisiimti atsakomybės. Ir tai yra normalu.

 

Iš tiesų jūs nesate blogi ir tikrai nesate tinginiai bei atidėliotojai. Paprastai, alkoholikų namuose baisiai daug žadama. Tačiau nė vienas pažadas ar sumanymas neįvykdomas iki galo, ar net nepradedamas vykdyti. Tad ir jūs to neišmokote.
Juk ar kas nors skyrė jums laiko ir prisėdo aptarti jums kilusio sumanymo? Ar kas palaikė, sakydamas: „Labai gerai sugalvojai. O kaip visa tai įgyvendinsi?“ Greičiausiai – niekas ir niekada.

 

Tad tikrai nestebina, jog stengdamiesi sumanymą įvykdyti nuo pradžios iki pabaigos, susiduriate su sunkumais. Jums neteko matyti, kaip tai daroma, o patys nežinote, kaip to pasiekti. Tad nurimkite, nes žinių stygius nėra tas pats, kas atidėliojimas.

 

Tad pats metas išsiaiškinti, ar tikrai esate užkietėję atidėliotojai, kaip manote, ar jums tik trūksta žinių

 

Nurimkite ir atsipalaiduokite, nes viskas yra padaroma, ir jūs tikrai viską padarysite. Tereikia dirbti pagal gerai apgalvotą planą. „Galutinai sumanymus įgyvendinantys žmonės neveikia kaip pakliuvo – sudaro vadinamąjį veiksmų planą.“ – teigia Dr. J. G. Woititz. Tad ir jūs susidarykite smulkų, kiekvieną žingsnį numatantį planą, kuriuo vadovausitės vykdydami užduotį. Būtinai skirkite pakankamai laiko kiekvienai užduočiai įgyvendinti. Pasvarstykite, ar tikrai sumanymą spėsite įgyvendinti iki numatytos datos. Pamąstykite ir atraskite savo darbo stilių. Panagrinėkite savo mokymosi stilių, kada ir kaip mokykloje sekdavosi geriausiai išmokti eilėraštį, pasakojimą ir t.t.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Niekas nesidėlioja ir sumanymas atrodo nepasiekiamas? Ne bėda. Permąstykite patį sumanymą. Galbūt jis toli nuo tikrovės, o gal užsibrėžėte daugiau, nei šiuo metu pajėgiate padaryti. O gal šiam sumanymui reikia kitokio veiksmų plano? O gal numatėte per trumpą laiką įgyvendinimui? Nebijokite ir visada būkite pasiruošę permąstyti ir susidariusią padėtį įvertinti iš naujo. Geriau viską nuodugniai apgalvoti, nei įklimpti pusiaukelėje, visko gerai neapgalvojus.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Jūs esate nuostabūs ir jūsų sumanymai taip pat, o sunkumų kyla tik dėl to, kad stinga patirties bei žinių. Tačiau jei nenuleisite rankų ir dirbsite su savimi, jums viskas tikrai pavyks.

 

Iki kitų susitikimų.

 

Parengė Rasa Banelė
Parengta remiantis Dr. Janet Geringer Woititz „Suaugę alkoholikų vaikai“

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
emigrante

Visiski nusisnekejimai,juk gyvenimo mokomes ne tik is to kaip tevai elgias.Juk koks 70% augo seimose,kur bent vienas geria.Ir ka ar visi taip elgias?Zinau ka reiskia augt aukoholiku seimoje,beje neprasigeriau ir darbus moku uzbaigt,na gal tik kompleksu daugiau turiu negu kiti,nes teko pastoviai jaust geda del gerianciu tevu,ir dar ta visuomene,lyginanti tevus su vaikais,lyg is aukoholiku seimu normalus neuzaugs-tai manau yra skaudziausia patirtis.

Same

Deja, bet tokia reli statistika,ne vien tik speliojimai

Kaipvisi

Dar didesnes dogmos neteko girdet ar perskaityt…

froid

Tai sakai cia tik teorinei seliojimai? galbut ir alkoholis tik mitas?

Taip pat skaitykite