Visatos programos neapgausite: sakote, kad mylite save. Ar tikrai?

visata-meilePastaruoju laikotarpiu lentynos lūžta nuo knygų, skirtų savęs pažinimui ir meilės sau ugdymui, nuolat organizuojami seminarai, plinta įvairios metodikos ir praktikos. Meilė sau tapo vaistas nuo visų ligų. Taip, tai tiesa, kurios nepaneigsi – tik patirdamas meilės jausmą savyje gali juo dalintis su kitais ir tuo pačiu gyventi harmoningai bei sveikai. Tačiau ar tikrai save mylime?

 

Meilė sau aprėpia visą gyvenimą – pradedant nuo mūsų minčių, jausmų, emocijų baigiant įvykiais bei aplinkybėmis, o gal ir dar daugiau…

 

Myliu save, jeigu vadovaujuosi harmoningomis mintimis

 

Minčių per parą praskrieja be galo daug, jos yra nei geros nei blogos, tiesiog reaguojame į tas, kurios atitinka mūsų vidines programas. Pavyzdžiui, einate vėjuotą dieną vėsiai apsirengę ir jus staiga aplanko mintis, kad peršalsite. Viskas gerai, suveikė savisaugos instinktas. Programa – “sušalsiu” yra įdiegta nuo vaikystės. Kažkam kitam buvo “įkalta į galvą”, kad tokiu būdu organizmas grūdinasi. Abiem atvejais programos tarnauja žmogui tol, kol neapsunkina gyvenimo.

 

Taigi, matome, kad dažniausiai aplanko tos mintys, kurios atitinka mūsų gyvenimo sampratą. Žinoma, praskrieja ir tokių, kurios tiesiog netyčia užklysta, bet jūs jų net nepastebite arba gūžtelite pečiais, svarstydami: “ir iš kur tokia nesąmonė mano galvoje?”.

 

Skirkite nors vieną laisvesnę dieną minčių “inventorizacijai”, tuomet suprasite, kad jos dažniausiai yra pasikartojančios ir lemia visą dienos kokybę. Jeigu suvoksite, jog kasdien laikotės sudėtingų, gniuždančių, vedančių kančios keliais ir kupinų pykčio minčių, vadinasi meile sau net nekvepia.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Yra dar viena priežastis, lemianti nuolatinius komplikuotų minčių vizitus – tai mūsų ne itin sveiko organizmo kalba. Juk netrykštame optimizmu, kuomet mums įkyriai kažką skauda, tiesa?

 

Mylėdami save, gydomės mums priimtinais metodais ir tampame itin atidūs savo minčių srautui. Tik meilės, ramybės, kūrybos, džiaugsmo kupinos mintys yra vienos iš meilės sau sąlygų.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Myliu save kitų žmonių žodžiais bei poelgiais

 

Kartais, o gal ir dažnai… nutinka taip, kad imame bausti ir kankinti save kitų žodžiais bei darbais. Skamba keistai, bet pamąstykime kartu. Pavyzdžiui, įsigijome pirkinį, kuris galbūt mums ne itin reikalingas, bet susiviliojome akcija, o galbūt daiktas yra ne pagal mūsų kišenę, bet tiesiog labai norėjome. Mums einant namo staiga užplūsta emocijos, atitinkančios mūsų vidines programas ir pradedame dvejoti savo sprendimu, tuo pačiu pasirengiame kovai arba gynybai, kurios prireiks susitikus su namiškiais. Žinoma, taip ir nutinka, antroji pusė ar kitas šeimos narys ima priekaištauti, kyla kivirčas, nuotaika sugadinta, beje, abiems pusėms. Artimasis tapo “įrankiu” saviplakai realizuoti.

 

Tokios situacijos kartojasi? Ką daryti, jei automatiškai kilo mintis save “nubausti”? Pirmiausia reiktų nuspręsti, kad pasielgiau taip, kaip reikia ir viskas yra gerai. Viduje tiesiog ramu. Su tokia būsena namuose tikrai nesulauksite kivirčo.

 

Norėdami išpildyti sekančią meilės sau sąlygą, turime pirmiausia priimti savo poelgius ir viduje, nieko nelaukdami, pereiti iš savikritikos į besąlyginę meilę.

 

Myliu save prisiimdamas atsakomybę už savo gyvenimą

 

Mintys, jausmai, emocijos, žodžiai ir darbai formuoja mūsų gyvenimą. Ne veltui yra posakis – kaip šauksi, taip ir atsilieps. Tai ką gi aš čia ir dabar šaukiu visatai? Pamąstykime bent minutėlę…

 

Prisiimti atsakomybę – reiškia suvokti, jog pats susikūriau tai, ką turiu visose gyvenimo srityse. Pavyzdžiui, jei ryte nubudau su slogia nuotaika ir pasidaviau niūrioms mintims, vėliau ėmė viskas kristi iš rankų, pakeliui į darbą sutikau dar bent vieną tokį pat piktą, darbovietėje sulaukiau suirzusių klientų ir vadovo priekaištų, grįžtant atgal, stovėjau ilgose eilėse keliuose bei parduotuvėje ir visą dieną turėjau daugybę progų pasireikšti pykčiui, niūriai nuotaikai. Užburtas ratas, pažįstama tiesa? Tai kur čia meilė sau?

 

Jei rytą pradedu su džiugia nata, tokį pat atgarsį sulauksiu dienos eigoje, kaip sakoma – viskas vyks kaip per sviestą. Kažkas užleido eilėje, vadovas pastebėjo mūsų įdirbį, klientas pasidžiaugė, kad esame, jau ne pirmą kartą užsukdamas įsigyti jam reikiamos prekės ar paslaugos, o vakare dar sulaukiame antrosios pusės malonios staigmenos. Smagu?

 

Mylėkime save kurdami harmoningą ir laimingą gyvenimą.

 

Myliu save gerbdamas ir mylėdamas kitus

 

Reiktų suprasti vieną svarbų dalyką, jog visi mus supantys žmonės yra mums reikalingi, ne tik dėl pozityvių potyrių, bet ir tam, kad parodytų mūsų tamsiąsias puses bei negatyvias programas, kurios neatitinka pagrindinės mūsų misijos – mylėti. Čia logikos ieškoti nereikėtų, nes mūsų įsitikinimai neleis suvokti tiesos. Tad nekankinkime savęs analizėmis kodėl yra kaip yra, o mokinkimės priimti, jei negalime nieko pakeisti.

 

Kiekvienas šioje žemėje renkamės mums reikalingą patirtį, dažnai kankinamės nesuprasdami artimųjų žmonių poelgių ir stojame į kovą, kartais trunkančią daugybę metų be jokio progreso. Kai pagaliau suprantame, kad tiesiog nekenčiame visų šios planetos žmonių besielgiančių taip pat ir suvokę, jog vienintelis išsilaisvinimas iš kančios būtų besąlyginė meilė bei priėmimas, žengiame didžiulį žingsnį pirmyn. Bet… vien suvokimo ir noro nutraukti žudančias mintis kuo greičiau, neužtenka. Kol iki sielos gelmių prasismelks meilės jausmas, situacijos kartosis.

 

Yra dar vienas niuansas supratus, jog, pavyzdžiui, pykti yra žalinga, imame sukčiauti, giliai paslėpdami jausmus. Tik priėmę savo pyktį, bet jo neaugindami ir mylėdami save su visais jausmais, pereisime prie kito priėmimo etapo.

 

Taigi, mylėdami save liūdintį, pykstantį, kenčiantį ir t.t., priimame savo prigimtį ir nekovojame pirmiausia patys su savimi.

 

Kitas žingsnis – gerbti ir priimti kito pasirinkimą, kad ir koks jis mums būtų nesuprantamas. Kartais tai atrodo tiesiog neįmanoma, tačiau anksčiau ar vėliau virsmas įvyksta. Deja, kartais nutinka ir taip, kad suvokimas aplanko tik išeinant iš šio pasaulio.

 

Kaip matome, meilė sau yra galingas ir gilus procesas apimantis visą mūsų egzistenciją. Tai ne tik malonus dėmesys sau, bet ir nuolatinis augimas, pagrįstas savitarpio supratimu, kantrybe, gebėjimu mylėti besąlygiškai ir savanorišku davimu kitiems, ką išugdėme savyje geriausio.

 

Parengė: Rūta Steponavičienė, šaltinis: tobuleju.com

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Marius

Na su meile sau sutinku del daugelio aspektu bet yra vienas bet… Myleti kitus zmones cia absurdiskiau negali but… Gerbt kitus zmones zinoma galima, Nes jeigu remsimes jusu straipsniu tai kokia 95proc zmoniu nemyli saves gal net daugiau tai zinai…. Sitoje zemeje reikia ismokt islaikyt sveika prota ir moket su kitais zmonem elgtis taip kad nei jis nei tu nepakenktumet vienas kitam velgi cia nera taip lengva viskas yra ismokstama sunkiu darbu ir zinoma reikia daug noro… Ne kiekvienam tai ir ne visi tikrai nori but tokie kaip ale vadoveli parasyta kiekvienas turi sirtingus tikslus tuom mes ir ydomus.

Taip pat skaitykite