Kodėl nežemiškos būtybės mūsų nelanko?

Vertinant matematiškai, nežemiškos būtybės, jei jos egzistuoja, jau turėjo mus aptikti. Ar gali būti, jog dėl kažkokios priežasties mūsų sąmoningai vengiama?
 
„Arba mes esame vieni, arba jie yra kažkur anapus, o mus paliko ramybėje“, – teigė matematikas Thomas Hairas iš Floridos įlankos pakrantės universiteto Fort Myerse.
 
Th. Hairas savo apytikslius skaičiavimus grindė tuo, ką jis vadina nepaprastai sumažintais vertinimais, kiek laiko prireiktų visuomenei sukaupti išteklius ir technologines žinias, kaip palikti savo gimtąjį pasaulį ir nukeliauti į kitas žvaigždes. Net judant 1 proc. šviesos greičio (šviesa nukeliauja 300 tūkst. kilometrų per sekundę) prilygstančiu tempu, ateiviai į artimiausią kaimyninę žvaigždę būtų atkeliavę per maždaug 500 metų.
 
Tarkime, kad dar 500 metų prireiktų naujiems laivams pastatyti ir vėl leistis į kelionę. Skaičiavimai rodo, kad seniausiose mūsų galaktikos žvaigždėse gimusios civilizacijos būtų turėję ne vieną epochą mus pasiekti. Tad kodėl jos to nepadarė?
 
„Arba jos pro mus prakeliavo, arba keliauja aplink savo gimtosios žvaigždės sistemas ir galvoja tik apie save“, – teigia Th. Hairas.
 
Galima sugalvoti keletą priežasčių, kodėl mes neįtraukti į tarpgalaktinį gidą. Galbūt pati svarbiausia jų – mes neturime nieko, ko ateiviams reikia, rašo „Discovery News“.
 
„Bet kokia kita civilizacija greičiausiai nėra biologinė. Jiems nereikia tokios vietos, kaip Žemė. Jiems nereikia čia atkeliauti ir vogti mūsų vandenį. Daugybė jo yra išorinėje Saulės sistemoje, kur trauka ne tokia didelė, taigi jie gali pasiimti jo tiek, kiek nori“, – aiškino Th. Hairas.
 
O galbūt šiuolaikinės nežemiškos būtybės laikosi jau seniai nustatytų maršrutų, kurie visi Žemę aplenkia, pridūrė mokslininkas.
 
Kad ir kokia būtų priežastis, kodėl mes esame ignoruojami, nėra jokios galimybės, jog ateiviai, jei jie egzistuoja, nežino, kad mes čia esame, sako Th. Hairas, ir nurodo teleskopus, tokius kaip NASA „Kepler“ observatorija, kuri gali aptikti aplink kitas žvaigždes esančias planetas.
 
Jei žmonės turi tokią technologiją kaip „Kepler“, ateivių civilizacija, turinti 10 mln. metų daugiau patirties, būtų pažengusi daug toliau, tvirtina Th. Hairas.
 
„Esu įsitikinęs, kad jie galėtų nustatyti, ar šioje planetoje yra gyvybė. Vien mūsų atmosferoje esantys chloro fluoro vandeniliai tai išduotų“, – aiškina mokslininkas.
 
Chloro fluoro vandeniliai – medžiagos, paprastai randamos šaldymo medžiagose ir aerozoliniuose produktuose, kurios, paveiktos ultravioletine šviesa, išskiria chloro atomus, ardančius Žemės ozono sluoksnį.
 
Minesotos universiteto fizikas Woodsas Halley, neseniai išleidęs knygą apie nežemiškos gyvybės galimybes, teigia, kad mes neturime pakankamai žinių apie tai, kaip gyvybė atsirado Žemėje, taigi negalėtume nežemiškos gyvybės atpažinti net tuomet, jei ji spoksotų tiesiai į mus.
 
„Manau, yra trys galimybės. Gyvybė yra reta, ir manau, labai tikėtina, kad šis teiginys teisingas. Gyvybė yra keista – kiekvieną kartą, kai su ja susiduri, ji labai skiriasi nuo matytos pastarąjį kartą. Gyvybė yra nuobodi, jei rasi kažką, kas labai panašu į gyvybę Žemėje, o mūsų sunkumai ją aptikti yra techniniai. Laikausi požiūrio, kad visa tai įmanoma, tačiau egzistuojantys įrodymai labiausiai atitinka pirmąjį teiginį – mes esame retenybė“, – teigė W. Halley.
 

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

Rekomenduojami video:


2500
9 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
visatos bamba

erdverlaiviai yra permatomi net patys zmones yra sukures permatoma masina nekalbu apie toki permatyma kai matos vidus o kai matosi kita puse tarkim kaip siena, sienos nematai, bet matai kas yra uz juos. tuo labiau niekas is musu nezino gal erdverlaiviai slepiasi debesyse ir ju niekas nemato o jie mus stebi, as pakankamai tikiu kad ju transporto priemone yra lekstes formos nes aplink viduri yra kaip sakant sumontuotas besisukantis lankas kuris sukasi ratu gamindamas tam tikra energija, cia kaip elektra gaminamas malunas jis sukasi letai bet gamina elektra tai isivaizduok jeigu malunas suktusi 1000km/h greiciu koks energijos kiekis, aisku manau… Skaityti daugiau »

Marcus

vargsai apgailetini jus kur tikit tom nesamonem.as situos straipsnius skaitau kaip fantastikos skyreli..bet atsiranda idiotu kurie tiki dar tom nesamonem :D vargsai :D jei jie toki protingi kad sugeba sukurti belekokiu greiciu skraidancius aparatus tai kodel nesukuria vandens?kas cia tera,tik h2o.kelias molekules sujungei ir turi vandeni…svaiguliai… beja pats straipsnis irgi gerulis,nezino ar ateiviai egzistuoja,ir kodel negali atskrist,bet zino kokia jie patirti turi,idomu is kur istrauke tuos skaicius kad ateiviai turi 10mln daugiau patirties,susapnavo? :D nu ateiviu fanatikai atsakykit i paprasta klausima,jei net tiksliai nzn ar egzistuoja ateiviai o zino apie ju patirti,is kur?

Astronautasx

gal jiems uztenka is tolo paziuret y musu planeta, ir matosi isvirsaus kad mes kaip parazitai griauziam savo zeme kaip obuoli, protingos butybes nekis kaip sako y sh….. ranku.. :) gal yra kur kitur zemes dar neapgyvendintos, nesuterstos, ten manu ydomiau butu pasieskot vadinamu resursu….

As

Ar vis dar nesupratote kodel musu niekas nelanko? Nes istiesu mus lanko beveik kasdiena tik nasa viskuo pasirupina

Nerijus

Sitas matematikas atitrukes nuo realybes, per daug songoko prisiziurejo, pas ji smegenyse tik ir besisuka ateiviu lekstes…
Atsakymai nepagrysti, net sakyciau oriniai, skaiciavimu cia niekur nematau, o jei jie yra tai jie klaidingi.

zmogus

su tuo vandenui prajuokinot :D,nekomentuokit isvis geriau…,betkuriam mastanciam ir besidomenciam zmogui ir taip aisku kad ateiviai egzistuoja ir lankosi jau senai musu planetoje,jei ir butu to tikslas naudingi elementai,iskasenos tai tikrai butu auksas ar kitos tvirtos naudingos medziagos,ka jus matot suvokiat isivaizduojat tai tik mazyte dalele viso to kas egzistuaja,mes zemesnio lygio butybes paprasciausiai negalime kolkas bendrauti su kitu ismatavimu butybemis,Ir negalime anksciau laiko suzinoti viska iskarto nes kitaip nebutu jokios prasmes tobuleti ir mokintis patiems…ir tieisog ne visi ta tiesa sugeba suvokt,negalvokit kad viskas taip paprasta ir mano pasisakymas turi zymei daugiau tiesos nei visas sitas straipsnis…

nesidalinsiu

“ka jus matot suvokiat isivaizduojat tai tik mazyte dalele viso to kas egzistuaja,mes zemesnio lygio butybes paprasciausiai negalime kolkas bendrauti su kitu ismatavimu butybemis”


Jeigu neimanoma su jomis bendrauti, tai is kur zinai kad jos egzistuoja?

Jonas

„Mes retenybė“ , arogancijos lygis didžiulis. Na gal tokia gyvybės rūšys kaip mūsų, yra reta, nors ir tuo nelabai tikiu. Kasdien matome šimtus naujų NSO pasirodymų ir dar jie drįsta teigti, jog kitos civilizacijos mūsų nelanko. Beje, nemanau, jog kitų civilizacijų atstovai skraido su kosminiais laivais siekiančiais tokius žemus greičius kaip mūsų, jie galbūt naudoja kitas technologijas, kurios jiems leidžia persikelti laike ir erdvėje, net keliauti po kitus išmatavimus. Galbūt kai kurie yra labiau išsivystę dvasiškai ir jiems nereikia jokių laivų ar techninių priemonių, jie gali keliauti kur tik nori vien savo sąmonės pagalba. Nuo Šių metų baigėsi karantinas ir… Skaityti daugiau »

nesidalinsiu

“Kasdien matome šimtus naujų NSO pasirodymų ir dar jie drįsta teigti, jog kitos civilizacijos mūsų nelanko.”

Jeigu kasdien matai, tai kokio velnio ne karto nenufilmavai?

opc

“Jeigu kasdien matai, tai kokio velnio ne karto nenufilmavai?”

gal ir filmavo, mumi gi nežinom to :)

nesidalinsiu

Jeigu E.T. ir yra- tai atstumas manau didziausia problema

Daividas

Mes jiems tokie apgailėtini, kad į mus net nežiūri. O jei užsuka į žemę, tai tik vandens atsargų pasimt ir toliau keliauja.

ateivis

lyg vienoje zemeje butu vandens

Daividas

nu tai mes jiems kaip stotelė, kur yra vandens…

anonimas

ir mergu

Taip pat skaitykite