Gydytojai moters akyje rado 27 sulipusius kontaktinius lęšius

lesiai-moters-akyje67-erių moteriai praėjusių metų lapkritį turėjo būti atlikta kataraktos operacija. Ji manė, kad tiesiog senas amžius ir akių sausumas jai kelia problemų. Tačiau medikai Solihalo ligoninėje (Jungtinė Karalystė) rado tikrąją priežastį – 27 kontaktinius lęšius dešinėje jos akyje, rašo CNN.

 

Šis atvejis šį mėnesį buvo aprašytas medicinos žurnale BMJ. Straipsnio autorius Rupalas Morjaria teigė, kad moteris prieš operaciją nesiskundė jokiomis regos problemomis. Anesteziologas jau buvo pradėjęs savo darbą, kai moters akyse pastebėjo sulipusius lęšius.

 

„Jis į akį įstatė skėtiklį, kad vokas neužsimerktų, ir pradėjo anesteziją, kai pastebėjo mėlyną masę po viršutiniu voku“, – medikas pasakojo CNN. Tai buvo 17 sulipusių lęšių. Po pakartotinės apžiūros rasta dar 10.

 

„Mes visi buvome šokiruoti, – sakė R.Morjaria. – Niekada to nebuvome matę.“

 

Amerikos oftalmologijos akademijos atstovas sakė, kad yra žinoma apie pacientus, kurių akyse buvo sulipę daug lęšių, bet apie tokį didelį jų skaičių net nebuvo girdėta. Moteris sakė mėnesinius kontaktinius lęšius nešioja 35-erius metus, tačiau neaišku, nuo kada lęšiai yra likę jos akyse.

 

Medikams ji sakė, kad kartais, kai norėdavo iš akies išimti lęšį, jo nerasdavo. Moteris pamanydavo, kad galbūt juos pamesdavo. Nors dešinėje akyje buvo susikaupę net 27 lęšiai, kairėje akyje nebuvo nė vieno.

 

R.Morjaria teigimu, parašytu straipsniu medikai nori įspėti, kokios pasekmės laukia, jeigu kontaktiniai lęšiai yra nešiojami per ilgai be reguliarų apsilankymų pas medikus.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Jeigu žmogus žino, kad neišsiėmė lęšio, o akyje jaučia bent nedidelį diskomfortą, reikėtų kreiptis į medikus.

 

15minlogo

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite