Skausmo kūnas arba kodėl mes sau kuriamės problemas?

Ar teko pastebėti, kaip rūpesčiai ir kankinančios mintys įtraukia tarsi pelkė, iš kurios nelengva išbristi? Kartais atsitokėjame ir pastebime, kaip iš nieko kuriame problemas. Tačiau tokios sąmoningumo akimirkos gali ir užtrukti, jei aplink nematysime nieko, išskyrus savo rūpestį. Tai tarsi užsidarymas savame kiaute, pro kurį negali prasibrauti nuostabi saulės šviesa.

 

Vis tik, anksčiau ar vėliau, šio išsilaisvinimo sulaukiame, tarsi atsitokėjame ir suprantame, kad nebuvo jokios rimtos priežasties taip kankintis. Kodėl taip nutinka? Kodėl savanoriškai panyrame į kančios liūną?

 

Skausmo kūnas

 

Echart Tolle – dvasiškai nubudęs mokytojas, įkvėpęs daugybę žmonių visame pasaulyje, tikina, jog šio keisto ir nesąmoningo kančios „troškimo“ priežastis yra skausmo kūnas. Tai „pusiau autonominė forma, gyvuojanti daugelyje žmonių. Tai esybė, sudaryta iš emocijų. Ji turi savo primityvų protą (ta prasme ji panaši į klastingą gyvūną), kurio didžiausias rūpestis yra išlikimas. Kaip ir visi gyvi organizmai, skausmo kūnas turi maitintis. Jo maistas yra energija, kuri virpa panašiais dažniais kaip ir jis pats. O tokią energiją skleidžia skausmingos emocijos. Štai kodėl skausmo kūnas taip mėgsta negatyvų mąstymą ir žmonių santykių dramas. Jis, galima sakyti, yra liguistai priklausomas nuo nelaimingumo.

 

Jei šalia nieko nėra, jei gyvenate vieni, skausmo kūnas maitinsis jūsų mintimis. Staiga jūsų mąstymas taps negatyvus.

 

Jei norite išsilaisvinti iš skausmo kūno, turite susivokti, kad jį turite. Tai yra laisvės pradžia. Paskui, ir tai yra labai svarbu, turite išsaugoti budrumą ir pajausti, kokią sunkią neigiamų emocijų naštą skausmas jums užkrauna prabudęs, kai skausmo kūną pagaliau atpažįstate, jis nebegali pasiglemžti jūsų tapatybės ir nuolatos atsinaujinti.“ (Ištrauka iš knygos „Naujoji žemė“).

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Ne veltui dvasiškai nubudę žmonės skatina visus išlikti budriais, tik taip atsiskleidžia sąmoningumas ir baigiasi ego žaidimai, o visos žalingos struktūros, tokios, kaip skausmo kūnas, nebetenka galios bei įtakos. Kuo dažniau stebėsite savo kūną, mintis ir viską, kas jus supa, tuo greičiau susiformuos įprotis išlikti dabarties momente. Tuomet atgausite laisvą valią ir galėsite nebesivelti į kivirčus, nebekursite problemų bei vadovausitės aiškiu protu ir širdies balsu. Iki tol, kol valdo emocijos, mintys ir pasąmoningos reakcijos, laisva valia yra ženkliai apribota. Tiesiog tuo metu esame savo pačių susikurtos kančios vergais.

 

Parengė Rūta Steponavičienė

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite