Neįkainojami genialaus gydytojo Nikolajaus Amosovo patarimai

nikolajus-amosovasGenialus Dievo dovaną turintis kardiochirurgas perėjo karą, atliko tūkstančius sėkmingų operacijų – taip pat ir širdies. Jis niekuomet nelikdavo nuošaly, netgi svetimas bėdas perleisdavo per save ir baudė save dėl kiekvienos klaidos, kurių net mažiausios stengėsi išvengti, rašo infa.lt.

 

Griežtumas ir reiklumas sau, neįtikėtinas atvirumas, drąsa ir užuojauta pacientams pavergė daugelio žmonių širdis. Turbūt dėl to, kai po sunkios operacijos jis metė iššūkį senatvei, sukūręs savo apkrovų ir apribojimų sistemą, jį stebėjo visa šalis.

 

Amosovo sveikatos sistema sudomino tūkstančius žmonių ir, nors gyvenimo pabaigoje akademikas prisipažino, jog senatvė visgi jį nugalėjo, jis pragyveno beveik 90 metų.

 

Siūlome jums keletą patarimų, kaip darnoje su medicina gyventi ilgiau ir mažiau kentėti nuo ligų.

 

1. Nesitikėkite, kad gydytojai padarys jus sveikais

 

Jie gali išgelbėti gyvybę, net išgydyti ligą, bet tik atves prie starto, visa kita – kad patikimai gyventumėte – priklauso nuo jūsų.

 

Aš nemenkinu galingos medicinos vaidmens, kadangi visą gyvenimą jai tarnauju. Tačiau taip pat žinau ir sveikatos naudą – teoriškai ir praktiškai. Galiu pasigirti: jau pusantrų metų atlieku su savimi eksperimentą – trys valandos mankštos su hanteliais ir bėgimas.

 

2. Gydytojai gydo ligas, o sveikatą treniruotėmis reikia gauti patiems

 

Todėl, kad sveikata – tai visos mūsų fiziologijos „rezerviniai organų galingumai“. Jie reikalingi normalioms fizinėms ir psichinėms funkcijoms palaikyti (ramybės būsenoje ir esant apkrovai), o taip pat tam, kad nesirgtume, o susirgus, esant galimybei – nemirtume. Pavyzdžiui, tam, kad kraujo spaudimas ir pulsas pratimų metu ar bėgant nepadidėtų daugiau nei pusantro karto, o neišvengiamas dusulys greitai praeitų. Tam, kad nebijotume skersvėjų, o peršalimai praeitų greitai ir be vaistų, savaime. Ir apskritai, kad gerai dirbtųsi, miegotųsi, valgytųsi ir gertųsi.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Tai štai, šios „galios“ neišgaunamos vaistais, o tik treniruotėmis, pratimais, apkrovomis. Ir darbu – pakantumu šalčiui, karščiui, alkiui, nuovargiui.

 

3. Kas yra ligos, jaučia kiekvienas:

 

įvairių funkcijų sutrikimas, trukdantis jausti laimę ir netgi gyventi. Priežastys taipogi žinomos: išoriniai „kenkėjai“ (infekcija, ekologija, visuomeniniai sukrėtimai), asmeniniai neprotingi poelgiai. Kartais – įgimti defektai.

 

Patvirtinu: žmogus iš prigimties tvirtas. Bent jau daugelis žmonių. Tiesa, nedideli susirgimai neišvengiami, tačiau rimtesni dažniausiai nutinka dėl neprotingo gyvenimo būdo: rezervų mažėjimas dėl nesitreniravimo. Išorinės sąlygos, nepriteklius, stresas – antroje vietoje.

 

4. Rezervų treniruotė turi būti protinga.

 

Tai reiškia palaipsninė, tačiau atkakli. Pavyzdžiui, pratimams, bėgimui ar netgi ėjimui kasdien galima pridėti nuo 3 iki 5 % pasiekto sunkumo lygio judesių, greičio ir atstumo prasme, priklausomai nuo amžiaus ir pradinės sveikatos būklės. Tas pats liečia ir grūdinimąsi, kaitinimąsi saulėje, net ir darbą.

 

Kalbant apie treniruotės esmę – tai apribojimų ir apkrovų režimas. Aš jį sukūriau. Žinoma, nieko originalaus aš čia nesugalvojau. Trys pagrindiniai punktai:

 

Pirmas – maistas, turintis mažiausiai riebalų, 300 gramų daržovių ir vaisių kasdien ir svoris turi būti lygus ūgiui minus 100.

 

Antras – treniruotės. Čia jau sudėtingiau. Jos reikalingos visiems, ypač vaikams ir senukams. Kadangi dabar nebeliko fizinės įtampos darbe, tai normaliai sveikatos būklei palaikyti reikėtų treniruotis bent valandą per dieną. Tačiau tam normalus žmogus neturi užsispyrimo. Todėl – bent 20-30 minučių gimnastikos, tai maždaug 1000 judesių, geriausia su 2-5 kg hanteliais. Patariu treniruotis priešais televizorių, kuomet rodo žinias, kad sutaupytumėte laiko. Priedo reikėtų skirti ploto ėjimui, pakeliui į darbą ir atgal, po vieną kilometrą. Naudinga, ir nervus ramina. Apie bėgimą aš jau nekalbu – nerealu. Tačiau naudinga.

 

Trečias punktas, beje, sudėtingiausias: psichikos valdymas. „Mokykitės valdyti save“. Ech, tačiau, kaip tai sunku! Receptų yra daug, kad ir meditacija, neaprašinėsiu. Pats naudoju paprastą būdą: kuomet pyktis kyla ir padidėja adrenalino kiekis, dėmesį sutelkiu ties retu, ritmingu kvėpavimu ir bandau atpalaiduoti raumenis. Geriausia tokiu atveju būtų atlikti energingus gimnastikos pratimus, tačiau juk aplinka dažniausiai netinkama. Bet vis tiek, kai tik aplinka leis – dirbkite. Adrenalino perteklius sudeginamas fiziniais pratimais, taip kraujagyslės ir organai apsaugomi nuo spazmų. Gyvūnai stresą sprendžia bėgimu arba kautynėmis, o žmogus taip negali.

 

5. Jei esi jaunas – iki 60!,

 

ir nejauti ligų simptomų iš organų, tuomet nereikėtų dėl menkiausio maudulio lėkti į polikliniką. Kaip jau sakiau, mūsų gydytojai nepasitiki gamta, pirmenybę teikia vaistams ir ramybei. Nepakliūkite į jų nelaisvę! Ras ligų ir įtikins: „Ilsėtis ir gydytis!“

 

Organizmas turi galingų apsaugos jėgų – imuninę sistemą, kompensacijos mechanizmus. Jie suveiks, reikia duoti šiek tiek laiko. Turėkite omenyje, jog daugelis lengvų ligų praeina savaime, daktarų piliulės tik palaiko savaiminį pasveikimą. Jums sako: „Išgydėm!“, o jūs ir tikite: „Geras daktaras!“

 

Jei jau pasisekė patekti pas gerą gydytoją, tausokite jį, be reikalo nevarginkite. Atminkite, gydytojas – tai daugiau, nei šiaip specialistas. Tai ne santechnikas. Jo nurodymus vykdykite… bet saiko turėkite. Ir nereikalaukite, kad jums išrašytų vaistų daugiau, nei reikia arba tų, kur kaimynė vartoja.

 

Pasikartosiu: vaistų reikia gerti mažiau. Pavyzdžiui, dabar labai tapo madingos lašinės, jau ne tik ligoninėje, tačiau ir namuose. Taigi, tai – kvailystės, tiesiog mada. Vienas dalykas, kuomet „sunkioji artilerija“ reikalinga reanimacijoje, o kitas – namuose. Skirtingi dalykai.

 

Kad išliktume sveiki, reikia stipraus charakterio.

 

Kaip silpnam žmogui rasti geriausią vidurkį tarp trikampio, sudaryto iš ligų, gydytojų ir fizinių pratimų? Mano patarimas: rinkitės paskutiniuosius – pratimus ir apribojimus. Bent jau stenkitės. Patikėkite – atsipirks! Nors, kiekvienas yra savo likimo šeimininkas. Ir sveikatos.

 

6. Įdomus klausimas – kodėl žmonės taip dažnai serga?

 

Manau, kad 90 % žmonių, jei teisingai gyventų, būtų sveiki. Deja, režimas reikalauja valios pastangų. O valios žmogus turi mažai… Šiuolaikinis oficialus gydymas vykdomas hipotenzinių priemonių „atrankos“ būdu, o jų ne viena dešimtis, ir jas po to reikia vartoti visą gyvenimą.

 

Pasakodamas apie mediciną, gyvenimą ir mirtį, pagaliau apie save patį, Amosovas yra negailestingai atviras, kalbasi su savo sąžine. Ir tai moko mąstyti tiksliau ir giliau, verčia susimąstyti apie tai, kaip gyventi.

 

Parengė: Darius Dimbelis

 

Inf. šaltinis: infa.lt

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Pyktis.

Manau tai visiska tiesa.

Taip pat skaitykite