Stebėsime grandiozinį reginį danguje: susidurs dvi milžiniškos žvaigždės

zvaigzdes-susidursAstronomų komanda išsakė drąsią prognozę: 2022-aisiais­ (± 1 metai), susijungs ir sprogs pora žvaigždžių, trumpam tapdama vienu iš ryškiausių dangaus objektų – Gulbės žvaigždyne esančios žvaigždės ryškis padidės 10 000 kartų, rašo portalas technologijos.lt.

 

Tokių kosminių katastrofų tikslų laiką prognozuoti sunku, bet šios žvaigždės jau šoka gerai dokumentuotą mirties šokį, neišvengiamai pasibaigsiantį per kelis metus, sako jie.

 

Mokslininkai dvinarę sistemą KIC 9832227 pradėjo tyrinėti 2013 metais, dar nežinodami, ar tai iš tiesų dvinarė ar pulsuojanti žvaigždė. Paaiškėjo, kad sukimosi greitis tolygiai vis auga, kas rodo, kad žvaigždės artėja viena prie kitos.

 

Tiesą sakant, pora tokia artima, kad jų atmosfera bendra (kaip pavaizduota dailininko sukurtame kitų žvaigždžių susijungimo atvaizde). KIC 9832227 elgiasi panašiai, kaip kita dvinarė pora, V1309 Scorpii, kurių atmosferos irgi susijungė, sukosi vis greičiau ir netikėtai sprogo 2008 metais.

 

Supernovos sprogimas danguje.

Supernovos sprogimas danguje.

 

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

Dabar, po 2 metų kruopščių tyrimų, patvirtinusi spartėjantį sukimąsi ir eliminavusi visus kitus galimus paaiškinimus, komanda kasmetiniame Amerikos astronomų draugijos susirinkime pranešė, kad pora sprogs kaip „raudonoji nova“ – sprogimas, susiliejus žvaigždėms – maždaug po 5 metų.

 

Mokslininkai ir toliau stebės KIC 9832227, taip sutvirtindami savo prognozę ir tuo pačiu daugiau sužinodami apie tokių mirties spiralių baigtį. Astronomijos mėgėjai ją irgi gali stebėti, matuodami vis didėjantį jos ryškumo fluktuacijų tempą. O kai ji sprogs, šou galėsime stebėti visi.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Aalyah

Lietuvoje bus debesuota

Guliveris

Matysim mes susidūrima

Taip pat skaitykite