Spalvų energija – poveikis kūnui, psichologijai, emocinei būsenai

spalvu-energijaSpalva gali padidinti arba sumažinti Jūsų energiją. Kiekviena spalva turi savo individualias energetines bangos t.y. įvairios spalvos turi skirtingą poveikį žmonėms. Spalvų poveikis ne tik padeda išlaikyti dvasinę pusiausvyrą, bet ir padeda pasveikti susirgus įvairiomis psichinėmis ir fizinėmis ligomis.

 

Spalvos lemia mūsų nuotaikas, žadina arba slopina aktyvumą, išryškina mūsų grožį arba priešingai – jį slepia, teigia ezoterikė ir grupės “Magijos Šaltinis” įkūrėja Ingrida Poccia.

 

Norėdamai atsipalaiduoti, išleisti negatyvią energetiką galite tiesiog piešti. Nebutina turėti menininko gyslelę, užteks „žaisti“ su spalvom ir atspalviais… Spalvos nuramina migdolinę smegenų dalį, kuri kontroliuoja mūsų emocijas bei stresą, todėl jaučiamas atsipalaidavimas, pagerėja koncentracija bei nuotaika, lavinami motoriniai įgūdžiai, vaizduotė, kūrybinis mąstymas, netgi įveikiama nemiga.

 

Psichologai tvirtina, kad spalvinių sprendimų pasirinkimas priklauso nuo temperamento. Sangvinikams ir cholerikams tinka balta spalva, be to, juos ramina ir nuteikia apmąstymui mėlyni bei žali atspalviai.Flegmatikams ir melancholikams rekomenduojama raudona, oranžinė ir geltona spalvos, pasižyminčios aktyvinančiu veikimu.

 

Būto, namo ar biuro apdaila, interjeras

 

Raudona, oranžinė ir geltona spalvos stimuliuoja, aktyvina ir šildo. Mėlyna, indigo (mėlynos ir purpurinės spalvos mišinys) bei violetinė – ramina, tačiau šaldo. Žalia suteikia pusiausvyrą ir harmoniją. Jei patalpoje dominuoja juoda ir pilka spalva be ryškių akcentų, tuomet būnantiems toje patalpoje per kurį laiką išsivystys depresinė būsena. Ir kuo dažniau bei ilgiau žmonės bus tokioje spalvinėje tamsoje, tuo sunkesnės bus pasekmės.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Jeigu norite kokios nors konkrečios spalvos kambario, geriau naudoti atitinkamos spalvos aksesuarus, daiktus, o ne pulkite perdažyti sienas ar grindis. Geriausia, jeigu lubos ir viršutinė sienų dalis bus baltos spalvos, o apatinė ir grindys – neutralios, neryškios, priimtiniausias sprendimas- ant sienų pakabinti ryškių paveikslų, lentynas papuošti ryškiais suvenyrais bei statulėlėmis.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Vaikams, visada turėkite įvairių spalvų žaisliukų, kortelių ir panašiai (priemonių, kurias naudosi priklausomai nuo nuotaikos), išskirkite zonas (stalas – geltonų tonų, lova – mėlynos spalvos ir pan.). Galima paeksperimentuoti su apšvietimu ir užuolaidomis.

 

Raudona ir oranžinė nepatartinos spalvos vaikų miegamajam bei jų aprangai. Veikiami šių spalvų, vaikai gali būti labai irzlūs. Tačiau jeigu vaikas yra pernelyg ramus ir apatiškas, šios spalvos jam tiks.

 

Maistas

 

Kiekvienas maisto produktas turi savo energiją. Tad valgydami tam tikros spalvos maistą, galite didinti ar mažinti konkrečios spalvos įtaką. Jeigu vaikas neturi apetito? Kvieskite į pagalbą oranžinę spalvą. Ji gerina virškinimą, virškinamojo trakto veiklą, stimuliuoja skydliaukę ir veikia apetitą.

 

Žinoma nebūtina keisti visos virtuvės baldų, nusipirkite oranžinę lėkstę, servetėles, šaukštelį. Žaiskite su vaiku. Jeigu vaikas linkęs persivalgyti , virtuvę reikia „atvėsinti“ , “įveskite” žalią spalvą– ji neutrali, mažina apetitą. Problemą padės išspręsti žalios spalvos servetėlės, indai ir įrankiai.

 

Vanduo

 

Jei gersite saulės spindulių apšviestą vandenį, saulės dėka vanduo perims spalvos energiją. Saulės vandenį galite pasidaryti patys: paimkite švarų spalvotą stiklinį indą ir įpilkite į jį distiliuoto vandens.

 

Indą pastatykite ten, kur krinta tiesioginiai saulės spinduliai ir palikite saulėje keletą valandų. Tuomet vandenį bus galima gurkšnoti. (Jokiu būdu negerkite dideliais gurkšniais!) Indą geriausia uždengti medžio kamščiu ar lentele. Vandens šaldyti taip pat negalima.

 

Apranga

 

Kiekvieną dieną paklauskite savęs, kokios spalvos jums trūksta ar norėtųsi. Tokios spalvos drabužius ir dėvėkite. Jei neapsisprendžiate, išmėginkite kitą būdą – užmerkite akis ir palengva perbraukite ranka per rūbus spintoje. Jūsų kūnas pajus tinkamos spalvos siunčiamus impulsus, liks tik jų paklausyti.

 

Trumpai apie spalvų poveikį

 

1. Balta spalva – simbolizuoja šviesą, džiaugsmą ir sėkmę. Tai – švaros, išminties ir šventės spalva, turi amžinybės reikšmę. Psichologai sako, kad balta – tai prašviesėjimo, pakilimo, atvirumo ir atlaidumo spalva. Balta spalva minkština ir drėkina odą , todėl moterys senovėje dėvėdavo baltus drabužius. Balta debesuota diena, padeda įveikti sąstingį, pakelia tonusą. Jeigu esate suirzę ir norite atsikratyti vidinės įtampos, balta spalva jums padės, ji tarsi išlaisvina, mažina skausmą.

 

Centrinę nervų sistemą veikia gydančiai, padeda organizmui apsivalyti nuo šlakų. Baltos spalvos Žvakė yra plačiai naudojama gydyme, ligų šalinimui, korupcijos naikinimui ir blogos akies praktikoje. Baltos žvakės energija pritraukia teigiamas šviesos jėgas, simbolizuoja Dievo apsaugą, nuoširdumą, išmintį. Baltos žvakės jungia visas spalvas. Jas galima deginti bet kuriuo paros metu ir bet kurioje vietoje. Būtent jos suteikia didžiausią tyrumo ir gaivos pojūtį.

 

2. Raudona spalva – tai Marso atributas, ypač aktyvi spalva, kurią sunku užgožti kitomis spalvomis. Raudona yra tapatinama su aistra, jausmingumu ir gyvenimo jėga, simbolizuoja kančią, meilę ir garbinimą. Raudona spalva veikia širdį, suaktyvina kraujotaką, stimuliuoja imunitetą, aktyvina medžiagų apykaitą, todėl ji ir sušildo kūną, atgaivina jausmus. Raudona spalva naudinga tiems, kurie dažnai peršala, raudona spalva daro raumenis ir sąnarius lanksčiais.

 

Šią spalvą rinkitės jeigu jums trūksta gyvenimiškos energijos, jaučiate nuovargį. Ja efektyviai gali būti gydoma depresija. Tačiau žmonės, kurių kraujospūdis aukštas, gydytis šia spalva neturėtų. Raudona – labiausiai skatinanti, provokuojanti spalva. Tokią spalvą renkasi ekstraversiški, temperamentingi, aktyvūs, mėgstantys būti dėmesio centre žmonės. Raudonos spalvos reiktų vengti emocingiems, dirgliems ir lengvai įsiaudrinusiems žmonėms. Raudona Žvakė – naudojama meilės ritualams. Norite aistros namuose uždekite raudoną žvakę. Raudona spalva maitina jausmus, didina intymumo trauką…

 

Raudona žvake naudojama ritualuose, kurie siejasi su santuoka ir šeima. raudonos žvakės energija padidina socialumą, džiaugsmą, suteikia tikėjimą ir fizinę jėgą, didina jausmingumą, aistrą ir fizinį aktyvumą. Jei juntate, kad santykiai su artimu žmogumi pablogėjo, uždekite raudoną žvakę vakarinėje miegamojo dalyje. Rožinė žvakė – simbolizuoja romantišką meilę, draugystę, moteriškumą ir patrauklumą. Padeda susitaikymo ir suderinimo santykių ritaluose.

 

3. Rožinė spalva – nuo seno rožinė asocijuojasi su aristokratija, jėga, kilmingumu, prabanga ir dvasingumu. Rožinis kambarys gali pagyvinti vaizduotę bei sutelkti menui kūrybinę atmosferą.

 

Rožinė spalva – tai romantikos, meilės, draugystės, moteriškumo, tiesos, pasyvumo, taikos, ramybės ir prisirišimo spalva, dar ši spalva simbolizuoja emocinę brandą. Rožinė spalva padeda virškinimui.

 

4. Oranžinė spalva – siejama su saule, džiaugsmu, kūrybiškumu, sėkme, energija. Ši spalva suteikia šilumos ir gaivos namams, teigiamai veikia emocijas. Oranžinė taip pat laikoma ir drąsos spalva. Jos turėtų vengti emocijoms lengvai pasiduodantys žmonės. Oranžinė spalva turi jauninantį poveikį. Jei laikotės dietos venkite oranžinės spalvos, ji didina apetitą. Ši spalva yra atsakinga už antinksčių veiklą, padeda sergantiems astma ir bronchitu, stiprina imuninę sistemą ir seksualinę potenciją, padeda sergant endokrininės sistemos ligomis.

 

Saikingai naudodami ne per ryškią oranžinę spalvą, pastebėsite jos lengvą, švelnų, šildomąjį poveikį. Oranžinė spalva gelbsti nuo šoko, organizme didėja deguonies kiekis. Žmonės, besirenkantys daug oranžinės spalvos, mėgsta būti apsupti žmonių, linksmintis. Nervingiems žmonėms patariama jos vengti. Oranžinė žvakė traukia sėkmę sudėtingose situacijose, kai pritrūksta energijos…

 

Ją reikėtų deginti , kai tikitės sėkmingo sprendimo bylinėjimosi procese, kai tikitės pelningos prekybos ar pelningų nekilnojamojo turto sandorių…Oranžinės žvakės energija padidina laimę, leidžia greitai prisitaikyti prie kintančių situacijų, pagerina apeliacinį skundą.

 

5. Žalia spalva – suteikia stabilumo, ištvermės ir ramybės. Ji asocijuojasi su pinigais, augimu, pavasariu, pavydu, gaiva, jaunatviškumu, ištikimybe, harmonija ir gijimu. Ši spalva padeda nusiraminti, nuteikia poilsiui, taip pat ji padeda suprasti ir išanalizuoti naują informaciją. Žalia- tai harmonijos ir vaisingumo spalva, kuri ramina ir gaivina. Padeda kovoti su navikais! Ji ramina galvos skaumus ir galima gydyti tulžies akmenligę.

 

Ši spalva stiprina raumenis, audinius, stimuliuoja hipofizę, nervų sistemą ir širdį; raminanti priemonė sergant chroniškomis ligomis, padeda atsikratyti negatyvių jausmų, skatina kurti ir mylėti, teigiamai veikia krūtinės ląstos organus. Žalia padeda nėščioms moterims nusiraminti ir atsipalaiduoti. Žalia – viena iš stipriausiai gydančių spalvų, nes stimuliuoja augimą, padeda gydant lūžusius kaulus ir atnaujina pažeistus audinius. Žalią žvakę dekite, jei jums trūksta sėkmes.

 

Uždekite žalios spalvos žvakę. Žalia žvakės energija padės jums pasiekti sėkmės, finansinės ir materialinės gerovės, suteiks ryžto. Žalia žvakės stimuliuoja darnos, taikumo, gijimo jėgas. Jos uždegamos, kai norima, kad namuose nieko netrūktų. Geriausia tai daryti pietrytinėje buto ar kambario dalyje.

 

6. Mėlyna spalva – asocijuojasi su dangumi, jūra, religingumu, tikėjimu, stabilumu, melancholija, pasitikėjimu, ištikimybe, laisve, dvasine energija, saugumu. Mėlyna buvo naudojama kaip apsauga nuo raganų, kurios, kaip spėjama, nemėgo šios spalvos. Kambarys, išdažytas mėlynai, atpalaiduoja. Mėlyna- veikia kaip antiseptikas, ji yra ypač veiksminga neurologiniuose susirgimuose.

 

Ši spalva yra atsakinga už skydliaukės sistemą, taip pat gerklę ir nosį. Jei turite problemų su kalba, balso stygų uždegimu, gerklės skausmu tai mėlyna spalva jums gali padėti. Šią spalvą patariama rinktis pernelyg emocionaliems ir nekontroliuojantiems savęs žmonėms. Mėlyna spalva skirta atstatyti jėgoms po sunkių išgyvenimų. Mėlyna spalva tinka nepasitikintiems savimi, nuolat jaučiantiems nerimą ar įtampą žmonėms. Ši spalva suteikia saugumo jausmo. Padeda nusiraminti, stabdo kraujavimą, slopina karštį, Mėlynos spalvos Žvakes deginkite meditacijos metu.

 

Mėlyna spalva žadina intuiciją ir aiškiaregiagiškumą. Mėlyna žvakė pritraukia pranašiškus sapnus, suteikia išminties ir vidinę ramybę, todėl galite mėlyną žvakę deginti prieš miegą gydo nudegimus ir nervų sistemos ligas. Tačiau esant per daug mėlynos spalvos, ji gali sukelti šaltį, depresiją ir liūdesį.

 

7. Geltona spalva – siejama su energija, saule, laime, džiugesiu, kūrybiškumu. Ši spalva atstovauja laisvę ir intelektą. Geltonos lempos ar stikliniai langai veikia nervinę smegenų sistemą ir visą kūną. Ši spalva stiprina imunitetą.

 

Geltona – atsakinga už odos, saulės rezginio, kepenų ir nervų sistemą. Keista, bet geltona spalva padeda kovoti su celiulitu. Ji skatina toksinų išsiskyrimą ir jų pašalinimą iš organizmo. Taip pat padės esant slogiai nuotaikai, padeda į viską pažvelgti paprasčiau; Geltona – tai intelekto ir proto spalva. Ji sustiprina nervų sistemą, aktyvina kasą, insulino gamybą, gerina atmintį, didina budrumą, padeda nugalėti baimę, išblaško niūrias mintis ir praskaidrina nuotaiką.

 

Geltoną spalvą rekomenduojama rinktis žmonėms, jaučiantiems vidinę įtampą, nusivylusiems gyvenimu, sunkiai bendraujantiems. Geltona spalva gydomas dermatitas ir kitos odos ligos. Geltona žvakė reikalinga jei norite pažadinti vizualizaciją, išmintį, fantaziją, arba norite atskleisti kažkokia tai paslaptį. Jų skleidžiama energija padeda susikaupti, gerina atmintį ir didina įžvalgą. Geltonos spalvos žvakės pašalina kliūtis, suteikia stiprybės, pripildo namus optimizmo, sėkmės ir kūrybingumo nuojautos. Jas gerai deginti esant svečių, su kuriais mėgstate filosofuoti.

 

8. Žydra spalva yra naudojama dirbant su stuburo ir stuburo smegenų ligomis. Tai pat veikia , kaip antiseptikas. Žydra spalva pašalina nemigą bei skatina audinių regeneraciją.

 

9. Violetinė spalva – atspindi taurius dvasinius siekius, todėl ji visada buvo siejama su religija. Ši spalva nuramina nervus bei yra ypatinga dėl gydomųjų antiseptinių savybių. Rožinė ir violetinė išreiškia garbingumą, dvasingumą bei savigarbą. Norų išsipildymo spalva, kuri labai patinka emocionaliems žmonėms.

 

Violetinė spalva veiksminga prieš bet kokias uždegimines ligos, padeda sumažinti širdies ritmą. Laikoma įkvepiančia spalva, kuri veikia jausmus, ramina ir migdo. Jei šios spalvos per daug – jausitės pavargę, išsekę, liūdni ir apatiški. Puikiai tinkanti žmonėms, puolantiems į depresiją, dažnai jaučiantiems apgautiems, kankinantiems abejonių. Violetinė spalva padeda kovoti su hipochondrija, melancholija, isterija ir depresine būsena; normalizuoja miegą, gydo psichinius ir nervinius sutrikimus.

 

10. Juoda spalva – tai nuodėmingumo, atgailos, pabaigos simbolis. Tai daugiausia negatyvi spalva, įkūnijanti tamsą, liūdesį, gedulą, reiškianti kančią, skausmą, nelaimę, tapatinama su mirtimi, nuodėme ir išdavyste.

 

Juodojoje magijoje – blogio spalva. Ši spalva rečiausiai naudojama kaip terapinė priemonė. Ji padeda ypač sunkiomis akimirkomis, kai belieka tik susitaikyti su Dievu, nurimti. Juodos spalvos gamtoje nėra, taigi tai tuščia, dažnai skausminga erdvė. Juoda – padės susikaupti, susikoncentruoti, disciplinuoja, padeda nusiraminti. Kamuojamiems depresijos žmonėms, vengti juodos spalvos.

 

Parengė: Ingrida PocciaMagijos Šaltinis

Rekomenduojami video:


Taip pat skaitykite