Net sunku tuo patikėti, bet pavojingiausias pasaulio plėšrūnas yra ne kas kito kaip naminė katė!


Kokie gyvūnai kelia didžiausią grėsmę laukinei gamtai? Tikriausiai pirmiausiai į galvą šauna plėšrūnai, tokie kaip liūtai, raganosiai ar krokodilai. Tačiau vieną didžiausių grėsmių laukinei gamtai kelia mieli ir iš pažiūros negrėsmingi gyvūnai – katės. Mat katės kasmet vien JAV pražudo milijardus gyvūnų.

 

Mokslininkai skaičiuoja, kad katės kasmet yra atsakingos už nuo 1,4 iki 3,7 milijardo paukščių mirčių, o iš viso dėl jų žūsta nuo 6,9 iki 20,7 milijardo žinduolių. Anot jų, pavojingiausios yra benamės ir laukinės katės. Tiesa, naminės katės taip pat pražudo nemažai gyvūnų, o jų savininkai turėtų imtis veiksmų, kad tam būtų užkirstas kelias.
Skaičiai rodo, kad kačių naguose ir nasruose žūsta daugiau gyvūnų nei eismo įvykiuose, susidūrimuose su statiniais ar apsinuodijus. Kačių, kurios buvo prijaukintos žmonių, žudikiškas instinktas yra žinomas visame pasaulyje – ypač salose.

 

Vis dėlto stebina tai, kad katės yra atsakingos dėl net 33 gyvūnų rūšių išnykimo. Žemynuose jų įtaką apskaičiuoti yra kur kas sunkiau. Kad tai išsiaiškintų, mokslininkai iš Smithsonian biologijos instituto bei JAV vandens ir laukinės gyvūnijos tarnybos išstudijavo eilę tyrimų, kuriuose seniau buvo tiriamos kačių medžioklinės savybės.
Jų analizė atskleidė, kad katės pražudo daugiau gyvūnų, nei buvo manyta anksčiau – paaiškėjo, kad katės nužudo net 4 kartus daugiau paukščių, nei manyta anksčiau. Didžiausią pavojų katės kelia tokiems JAV gyvenantiems paukščiams, kaip strazdas klajoklis, taip pat tokiems žinduoliams kaip pelės, kirstukai, pelėnai, voverės bei triušiai.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Mokslininkų komanda pareiškė, kad laukinės, benamės ir ūkiuose gyvenančios katės pražudo net tris kartus daugiau gyvūnų nei naminės katės. Tiesa, naminės katės pražudo pakankamai ženklų skaičių gyvūnų, o savininkai turėtų imtis priemonių, kad tam būtų užkirstas kelias. Manoma, kad tinkamai ant katės kaklo pritvirtinta apykaklė ir varpelis turėtų sumažinti šios problemos mastą.

 

Šaltinis: http://www.technologijos.lt

Rekomenduojami video:


2500
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
trollolol

#memice pelems ir ziurkems laisve. Peles ir ziurkes irgi gyvunai, turi savo teises. Kiekvienam namui po peliu ir ziurkiu kolonija. Pasirasykit peticija feisbuke. Mai hom mais hom velkom

Pyktis.

;DDDDD

paprika [aitrioji]

aha ..raganosiai yra plesrunai.. kai tai perskaiciau, supratau, kad negalima tiket nei vienu sio straipsnio zodziu… .. namines kates ukiuose tam ir laikomos, kad mazintu grauziku populiacija = siulo pritvirtint varpeli…o peles tektu naikint spastais ar nuodais, nes kitaip ukiui jos pridaro begale nuostoliu= maitinasi ir uztersia gyvuliu pasarus, platina ligas, gadina inventoriu [pragrauzia skyles net muriniuse pastatuose].. namine kate, kuri gyvena kambari ir maitinama is pakeliu kaciu maistu, gamtai zalos nedaro..

Pyktis.

“Kokie gyvūnai kelia didžiausią grėsmę laukinei gamtai?

Tokiu nera ir negali buti. Viskas kas yra gamtoje joje ir turi buti.

“Tikriausiai pirmiausiai į galvą šauna plėšrūnai, tokie kaip liūtai, raganosiai ar krokodilai.”

Siaip raganosis nera plesrunas…
O plesrunai reguliuoja zoleedziu populiacijas.

“Vis dėlto stebina tai, kad katės yra atsakingos dėl net 33 gyvūnų rūšių išnykimo. ”

Kokie konkreciai gyvunai isnyko?????

O kiek rusiu isnaikino zmogus???????

Straipsnis visiskas briedas.

Taip pat skaitykite