Archeologai atrado įėjimą į miną, kur gali būti palaidota Kleopatra


Nepaisant aktyvių paieškų, Kleopatros, žymiausio Ptolemajų dinastijos faraono, kapas nerastas. Archeologai ilgą laiką kasinėjo centrinėje Aleksandrijos dalyje, tačiau nesėkmingai. Naują viltį suteikė neseniai atrastas atradimas – įėjimas į tam tikrą kasyklą.

 

Praėjo du tūkstančiai metų nuo Kleopatros mirties. Pasak ekspertų, jos palaikus galėjo sunaikinti 365 m. Po žemės drebėjimo, todėl nėra prasmės jų ieškoti. Viltį suteikė archeologė Kathleen Martinez, kuri kartu su komanda užkliuvo už įėjimo į „požemio pasaulį“.

 

Egipto valdžia jau norėjo uždrausti archeologinius darbus, tačiau atradę miną privertė persigalvoti. Nusileidimas šalia senovės Taposiris Magna šventyklos tęsiasi penkis metrus, jis veda į dvi kameras. Kai kurie tyrimai atskleidė 27 kapus ir 10 mumijų. Požeminiame kambaryje taip pat rasta 200 monetų su Kleopatros atvaizdu.

 

Chrisas Nontonas mano, kad rasti Kleopatros kūną kameroje nepavyks. Visi rašytojai, įskaitant Strabo, parodė į Aleksandriją. Būtent šiame mieste buvo palaidotas Egipto valdovas.

 

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite