Kokia pasaulio pabaigos versija yra labiausiai tikėtina?

Kokia tikimybė, kad visą žmoniją sunaikins išsiveržęs superugnikalnis? Ar kad mus pavergs robotai? Naujas Oksfordo universiteto tyrimas išanalizavo 12 apokalipsės scenarijų ir paskelbė kiekvienos jos tikimybę, rašo „Financial Times“.

 

Nuo pat žmonijos civilizacijos pradžios spekuliuojama teorijomis, kaip jai ateis galas – ar jis nugarmės pražūtin su trenksmu, ar palaipsniui? Kas bus už tai atsakingas? Tokios mintys neapleidžia ir mokslininkų.

 

Oksfordo universiteto Žmonijos ateities instituto ir Globalinių iššūkių fondo ekspertai sujungė jėgas, kad pirmą kartą moksliškai įvertintų didžiausių pavojų žmonijai tikimybę. Jie teigia nenorintys gąsdinti, tačiau nori paskatinti pasaulio lyderius apie tai realiai kalbėti.

 

Štai 12 būtų, kaip gali ateiti pasaulio pabaiga:

 

Nežinomos priežastys – 0,1 proc. tikimybė

 

Kategorija, kuriai priskirtos įvairios grėsmės – apie kurias mes esame net nepagalvoję arba kurios mums dabar atrodo absurdiškai juokingos ir neįtikimos. Pavyzdžiui, signalų siuntimas už Žemės ribų esančioms civilizacijoms, kuris gali prišaukti pražūtingą ateivių invaziją. Jos visos kartu kelia reikšmingą apokalipsės grėsmę.

 

Susidūrimas su asteroidu – 0,00013 proc. tikimybė

 

Bent 5 kilometrų skersmens asteroidas – tokio dydžio kūnas galėtų sunaikinti civilizaciją – į Žemę pataiko maždaug kartą per 20 mln. metų. Tačiau programos, kurios seka pavojingus kosmoso kūnus, tobulėja.

 

Asteroids coming ssaa

 

Turint pakankamai laiko ir sutelkus pasaulio kosminių valstybių jėgas, žmonijai gali pasisekti nukreipti asteroidą keliu, kuriame jis nekliudytų Žemės.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Supervulkanas – 0,00003 proc. tikimybė

 

Ugnikalnio išsiveržimas, kurio metu į atmosferą būtų išmetami tūkstančiai kubinių kilometrų pelenų – žymiai daugiau nei kada nors buvę žmonijos istorijoje – galėtų sukelti „vulkaninę žiemą“. Jos pasekmės būtų labai panašios į tas, kurios kiltų po susidūrimo su asteroidu arba po branduolinio karo. Iš geologinių įrodymų žinome, kad tai jau yra sukėlę masinius išnykimus. Net ir su šiuolaikinėmis technologijomis žmonės neturėtų kaip užkirsti kelią superugnikalnio išsiveržimo pasekmėms.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Dirbtinis intelektas – 0-10 proc. tikimybė

 

Dirbtinis intelektas yra bene plačiausiai diskutuojama apokaliptinė grėsmė. Tačiau niekas nežino, ar iš tikrųjų yra reali grėsmė, kad mašinos užvaldys Žemę ir iš savo kelio išstums žmones. Todėl tyrėjai skelbia itin plačias tikimybės žirkles.

 

Ekologinis žlugimas – tikimybė nežinoma

 

Visiškas globalinės ekosistemos žlugimas, kad planeta toliau nebegalėtų palaikytų milijardinės populiacijos, yra viena iš kompleksiškiausių rizikų visame tyrime. Joje susipina begalės nežinomų įvykių sekų, todėl ekspertai nesiryžta net prognozuoti tokios tikimybės.

 

Bloga pasaulinė valdžia – tikimybė nežinoma

 

Šiai kategorijai priskiriamas toks prastas pasaulinių reikalų tvarkymas, kad jis taptų pagrindinė civilizacijos žlugimo priežastimi, o ne antrine, kuri labai tikėtina įvykus kitoms katastrofoms. To pavyzdys galėtų būti visiškai nekompetentinga ir korumpuota pasaulinė diktatūra. Šios tikimybės neįmanoma išmatuoti.

 

Pasaulinės sistemos žlugimas – tikimybė nežinoma

 

Tai reikštų ekonominį ir/arba visuomenės žlugimą, kurio metu kiltų masinis pilietinis nepaklusnumas, žlugtų teisinė sistema, ir niekur Žemėje nebegalėtų tęstis civilizuotas gyvenimas. Čia yra per daug nežinomųjų, kad būtų galima įvertinti tikimybę.

 

Ekstremali klimato kaita – 0,01 proc. tikimybė

 

Modeliuojant įprastus klimato kaitos rezultatus, dėmesys daugiausiai kreipiamas į labiausiai tikėtinas pasekmes – visuotinį atšilimą 4 laipsniais. Tai įvyktų dėl anglies dioksido išmetimo į atmosferą.

 

sustojozeme

 

Tačiau yra rizika, kad kiti reiškiniai paskatintų žymiai blogesnes pasekmes – pavyzdžiui, metano dujų ištrūkimas iš amžinojo įšalo Arktyje. Dėl to temperatūra visame pasaulyje gali pakilti 6 laipsniais ar net daugiau. Dėl to kiltų badas visame pasaulyje, socialiniai neramumai, kurie privestų prie civilizacijos žlugimo.

 

Branduolinis karas – 0,005 proc. tikimybė

 

Branduolinis karas tarp JAV ir Rusijos buvo pagrindinė apokaliptinė baimė XX a. pabaigoje. Dabar dėl branduolinio nusiginklavimo ši grėsmė sumažėjusi, tačiau rizika dėl konflikto, kurio metu gali kilti „branduolinė žiema“, išlieka.

 

branduolinis-karas

 

Jos metu į stratosferą pakilę dūmai užblokuotų Saulės šviesą ištisiems mėnesiams. Tai galėtų atnešti galą civilizacijai nepaisant to, kokia buvo paties sprogimo žala.

 

Pasaulinė pandemija – 0,0001 proc. tikimybė

 

Apokaliptinė liga būtų neišgydoma (kaip Ebolos virusas), mirtina (kaip pasiutligė), ypatingai užkrečiama (kaip peršalimas) ir su ilgu inkubaciniu laikotarpiu (kaip AIDS/ŽIV).

 

Jeigu toks virusas pasaulyje pasklistų dar prieš žmonėms suvokiant jo pavojų, tarptautinė sveikatos sistema turėtų imtis iki šiol nematytų pastangų ir neįtikėtinai greitai išgelbėti žmoniją.

 

Sintetinė biologija – 0,01 proc. tikimybė

 

Genetinė inžinerija, kurios metu kuriami nauji superorganizmai, neįtikėtinai padėjo žmonijai. Tačiau viskas gali pakrypti pražūtinga linkme – netikėtai arba kaip kažkas gali tyčia taip padaryti. Gali būti sukurtas patogenas, kuris puola žmones arba gyvybiškai būtiną globalinės ekosistemos dalį. Pasekmės gali būti dar blogesnės nei natūralios pandemijos atveju.

 

Nanotechnologijos – 0,01 proc. tikimybė

 

Neįtikėtino preciziškumo pramonėje kuriamos medžiagos su nuostabiomis savybėmis. Tačiau ji gali būti ir panaudota kuriant siaubingus naujus ginklus. Taip pat yra ir scenarijus, pagal kurį save kopijuojančios nanomašinos užimtų visą planetą.

 

Rekomenduojami video:


2500
6 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Erika

man asmeniškai tikrai baisu su ta pasaulio pabaiga, gal tai ir yra nesamonė bet visur rašo ar parodo labai įtikinamai. Na taip ji kažkada vistiek bus mes juk žmonės mirsim visi ankščiau ar vėliau :)

vole

Pasaulio ar zmonijos pabaiga? Pati tikriausia pabaiga bus kai saule sudegins savo paskutini vandenilio atoma. Is karto po to prasides pabaigos pradzia. saule issipus iki neisivaizduojamo dydzio ir taps raudonaja milzine. Jos skersmuo padides simtus kartu, o bedidedama ji suvalgys visas vidines planetas, iskaitant ir zeme. Nuo karscio beveik akimirksniu isgaruos visi pasaulio vandenynai, issilydys uolienos ir sunyks visa gyvybe. Tai bus garantuota pasaulio pabaiga.

Komentaras

Dėl ateivių invazijos – mano manymu tikimybės skaičius turėtų būti žymiai didesnis. O dėl to, kad jie oficialiai nepripažinti, tai nieko nesako, nes stiprios šalys, kurios tikrai turi daug patikimos informacijos apie juos nieko nesakys ir slėps juos bei neigs, kad jie yra nors tie ateiviai susisiektų su visais žmonėmis telepatiniu ar kitu būdu. Tiesiog, jei bandytume juos atskleisti, mumis atsikratytų žmonių bendrijos ypač slepinčios ateivių egzistavimą.

aa

O kartais i tavo durna galva neateina tokios paprastesnes bisksi mintis pvz kad valdzia irgi nieko apie ateivius nezino del to nieko ir nesako? nu bet aisku jus gi anomalija.lt gerbejai esat pasaulio protai , jus patis protingiausi , viska geriausiai zinot.

Paradigm Shift

Nu kaip bus taip bus. Ko gero niekas mirties anksčiau ar vėliau neišvengs.

Julija

As iki siol nesuprantu kodel visi bando surast buda kaip mes visi mirsim? ar taip ar anaip, gi pasaulio pabaiga gali buti po kokiu 2mlrd. metu, o jie cia svaigsta bus taip ar anaip, gi niekas negali zinoti…
Nebent Vanga :)))

Anonimas

Keista, kad apie ateivių invaziją neužsiminta…

Anonas

Užsiminta, pačioje pradžioje straipsnio , priskirta prie “Nežinomos priežzastys” :]

Gintaras

Sakyciau kiek per didelis procentas tam skirtas… atsizvelgiant, kad ju dar oficialiai neradom.

Taip pat skaitykite