Smegenis bukinančia infekcija užsikrėtę beveik pusė pasaulio žmonių

Bukas ir bukesnis

Bukas ir bukesnis

Beveik pusė iš mūsų gali būti užsikrėtę virusu, kuris daro žmones kvailesniais, nustatė mokslininkai. Šokiruojančios tyrimo išvados atskleidė, kad milijonai planetos gyventojų gali būti ūminės infekcijos, kuri bukina smegenis, nešiotojai. JAV medikai, virusą rado 44 proc. pacientų gerklėse. Visi jie pademonstravo žymiai prastesnius rezultatus intelekto koeficiento testų metu.

 

Virusas, pavadintas ATCV-1, anksčiau buvo aptinkamas tik žaliuose dumbliuose, gėlų ežerų vandenyje. Tyrėjai iš Johnso Hopkinso ir Nebraskos universitetų nežino, kaip juo užsikrėsti galėjo tokia didelė žmonių dalis. Svarbiausia, kad jis pastebėtas ne tik plaukikų ar vandens sporto mėgėjų organizmuose. Todėl iškelta prielaida, kad žmonės jau seniai „nešioja“ šį virusą, tačiau iki šiol gydytojai jo tiesiog nepastebėdavo.

 

Tyrimo autorius profesorius Robertas Yolken, iš Johns Hopkins medicinos mokyklos teigia, kad jo studijos metu ne tik šis, bet ir milijonai kitų, žmogaus organizme gyvenančių virusų, buvo atrasti pirmą kartą.

 

„Mes dar tik pradedame suprasti, ką šie patogenai iš tiesų gali padaryti, – teigia jis, – Manau, tai puiki galimybė pradėti kitaip žvelgti į virusus, nes jie – ne tik sukėlėjai, kurie ateina, pridaro daug žalos, o tada apleidžia organizmą, kaip Ebola ar gripas. Jie gali tūnoti mūsų kūnuose visai nepastebimi ir lėtai kenkti smegenims“.

 

Nacionalinės mokslų akademijos skelbiami tyrimai rodo, kad ATCV-1 virusas keičia smegenų genus. Komandai pavyko nustatyti, kad patogenai gyvena gerklėje. Jie buvo rasti 40 savanorių organizmuose iš 92. Visi užkrėstieji pažintiniuose testuose pasirodė kur kas blogiau.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Tyrėjai savo išvadas galutinai patvirtino po bandymų su pelėmis. Graužikai, kurie taip pat buvo užkrėsti ATCV-1, pasižymėjo atminties ir kitų protinių funkcijų susilpnėjimu. Taip atsitiko dėl to, kad virusas suskaidė barjerą tarp kraujo bei audinių, taip smegenyse pakeisdamas genų aktyvumą. Tai padarė įtaką ir dopamino išsiskyrimui – gyvybiškai svarbaus hormono, kuris nulemia atmintį, erdvės suvokimą, emocijas ir malonumo jausmą.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Nebraskos universiteto biologijos profesorius James Van Etten, kuris prieš 30 metų pirmasis identifikavo ATCV-1 virusą dumbliuose, sakė: „Yra ir daugiau tyrimų, rodančių, kad mikroorganizmai žmogaus kūne daro didesnę įtaką negu manyta iki šiol. Šis atradimas tai patvirtina dar kartą“.

 

Profesorius Yolken pridūrė: „Mūsų studija padės suprasti, kaip galėtume pagerinti žmonių pažinimo gebėjimus, koreguojant jų mikrobiomą (bakterijų ir virusų balansą organizme)“.

 

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Ezekiel

Toksoplazma irgi turi panašų poveikį. Įdomu kokie viruso identifikavimo būdai ir gydymo būdai?

Chronos

Tai gal reiktu skelbti pandemija?! Ir kodel niekas nekalba apie to viruso gydyma? O gal tiesiog likimo ironija – zmones per kvaili kad suprastu, jog jiems reikalingas gydymas? Kitavertus, kam isvis reikalinga protinga zmoniu populiacija…

Taip pat skaitykite