Japonai iki 2050 m. žada pastatyti keltuvą į kosmosą

kosminio-keltuvo-vizija-542119dce2477Japonų bendrovė „Obayashi Corporation“ pranešė ketinanti sukurti keltuvą, kuris 96 tūkst. kilometrų ilgio lynu už palyginti mažą kainą pakeltų žmones ir krovinius. Lyno gamybai planuojama panaudoti anglies nanovamzdelius.

 

Kosmoso keltuvai jau seniai buvo vaizduojami fantastiniuose filmuose, o dabar „Obayashi Corporation“ pranešė, kad tokį keltuvą sukurs per ateinančius 40 metų. Jeigu šis planas bus sėkmingas, įmonė padarys revoliuciją ir kosmoso kelionių pasaulyje – manoma, kad kelionės tokiu keltuvu kaina siektų procentą pakilimo raketa kainos.

 

Nors kosminio keltuvo idėja iš pirmo žvilgsnio iš tiesų asocijuojasi su fantastiniais filmais ir skamba kiek nerealiai, 2012 m. mokslininkai atliko tyrimą ir pranešė, kad panaudojus anglies nanovamzdelius tokio keltuvo pastatymas yra realus. „Anglies nanovamzdelių strypas būtų šimtą kartų tvirtesnis nei plieninio kabelio, taigi tokia idėja įmanoma“, – sakė „Obayashi“ mokslinių tyrimų ir plėtros vadovas Yojis Ishikawa.

 

Tačiau didžiausias iššūkis yra pagaminti pakankamai ilgus anglies nanovamzdelius, kad jie pakiltų į kosmosą. Ambicingų idėjų turinti „Obayashi“ pripažįsta, kad šiuo metu gali sukurti tik 3 cm ilgio nanovamzdelius. Šiuo metu mokslininkai visoje Japonijoje dirba, siekdami juos prailginti. Manoma, kad reikiamo ilgio vamzdeliai bus sukurti iki 2030-ųjų.

 

Nors kol kas kabelis dar net nepradėtas tiesti, kita mokslininkų grupė iš Kagawos universiteto jau stato robotines mašinas, kurios pakiltų 96 tūkst. kilometrų į kosmosą – maždaug ketvirtadalis atstumo nuo Žemės iki Mėnulio. Manoma, kad keltuvas galėtų vienu metu pakelti apie 30 žmonių.

 

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

Tokie keltuvai galėtų sumažinti žmonių priklausomybę nuo nepatikimų raketų, kuriomis kilogramą krovinio pakelti į Tarptautinę kosminę stotį kainuoja 22 tūkst. dolerių, o kosminis keltuvas tą patį galėtų padaryti už maždaug 200 dolerių.

 

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
pavarde

otai zeme nustojo suktis klausimas mokslinis

Asssssssss

pagreiti siek tiek didesni turetu tas kelts ir neatsiliktu nuo zemes, cia tas pats kas su palydovais dirbtiniais, jie visa laik islieka vietoje nes turi vienoda pagreiti ir sukasi vieoda orbita.

Taip pat skaitykite