Ledai, tirpstantys prie polių, iškreipia Žemę


Ekspertai atliko tyrimą, kuris parodė, kad žemės pluta palaipsniui atsistato ištirpus ledui. Tuo pačiu metu ji ne visada gali atgauti idealiai sferinę formą, kurią ji iš pradžių turėjo.

 

Aukšta temperatūra polius per greitai ištirpdo. Tai tampa Pasaulio vandenyno lygio kilimo priežastimi, o tai netrukus gali pakeisti pakrantes visoje planetoje. Tačiau pasekmės Žemei gali būti katastrofiškesnės, jei atsižvelgsite į tai, kad intensyvus ledo tirpimas išprovokuoja žemės plutos formos pasikeitimą.

 

Harvardo universiteto ekspertai nustatė, kad planetai sunku atsigauti taip, kad vėl būtų sferinė forma be trūkumų. Taip pat buvo galima išsiaiškinti, kad iš tikrųjų Žemės deformacija yra daug didesnė, nei manyta anksčiau. Ekspertai pažymi, kad tai labai paveikė esamas ekosistemas per pastarąjį tūkstantmetį.

 

Kadangi klimatas ir toliau keičiasi, o ledas tirpsta vis sparčiau, dėl deformacijos, taip pat dėl ​​paviršiaus pakilimo, polių kraštovaizdis tampa pastebimai sudėtingesnis. Sophie Coulson pažymėjo, kad labai svarbu stebėti šiuos procesus, nes tai leis kontroliuoti tektoninius judesius ir iš anksto numatyti rimtų žemės drebėjimų ar kitų geologinių procesų galimybę.

 

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite