Tikroji epideminė padėtis Uhane buvo ne tokia, kaip buvo skelbiama? Naujausias tyrimas atskleidė visai kitą vaizdą


Kinijos Uhano miestas buvo pirmoji vieta, pranešusi pasauliui apie COVID-19 – ir nuo 2019 m. gruodžio iki 2020 m. gegužės čia buvo užregistruota beveik du trečdaliai visų COVID-19 atvejų Kinijoje.

 

Moksliniame žurnale „PLOS Neglected Tropical Diseases“ paskelbtame straipsnyje tyrėjai publikavo straipsnį, kuriame teigiama, kad Kinijoje beieškant SARS-CoV-2 antikūnų ir ištyrus daugiau nei 60 000 sveikų asmenų, buvo padaryta išvada, kad tūkstančiai Uhano gyventojų buvo užsikrėtę asimptomine COVID-19 tuo metu, kai buvo skelbiama, jog infekcija Kinijoje jau buvo suvaldyta.

 

Greitieji antikūnų testai naudojami diagnozuojant esamas ir buvusias SARS-CoV-2 viruso, sukeliančio ligą COVID-19, infekcijas. Aptikti IgG antikūnai rodo ankstesnę infekciją, o IgM antikūnai reiškia dabartinę ar neseniai įvykusią infekciją. Aptikus abiejų tipų antikūnus, galima ilgainiui geriau suprasti besimptomių infekcijų skaičių populiacijoje.

 

Uhane COVID-19 atvejų skaičius aukščiausią tašką buvo pasiekęs 2020 m. vasarį, bet jau balandžio pabaigoje buvo paskelbta, kad mieste ligos nebėra – nors vėlesniais mėnesiais vis atsirasdavo nedidelių židinių.

 

Naujajame tyrime Xue-jie Yu iš Uhano universiteto su kolegomis ištyrė IgG ir IgM antikūnų paplitimą kraujo mėginiuose, surinktuose nuo 2020 m. kovo 6 d. iki gegužės 3 d. Mėginiai buvo surinkti iš 63 107 gyventojų.

 

Uhane žmonių, turinčių SARS-CoV-2 antikūnų, procentinė dalis (apie 1,68 proc.) buvo žymiai didesnė nei kituose Kinijos regionuose – kur antikūnus vidutiniškai turėjo 0,38 proc. populiacijų. Be to, pagal 0,4 proc. IgM rodiklį Uhane mokslininkai apskaičiavo, kad tūkstančiams žmonių šiame mieste pasireiškė asimptominė ligos versija – nuo 2020 m. kovo iki gegužės, kai jau nebebuvo pranešimų apie klinikinius COVID-19 atvejus.

 

„Darome išvadą, kad Uhane net ir pašalinus klinikinius COVID-19 atvejus, būta daug besimptomių SARS-CoV-2 nešiotojų, – sako mokslininkai. – Avirulentiniai SARS-CoV-2 štamai vis dar gali sukelti simptomus ypač jautriems asmenims, o taip pat gali virsti labai virulentiškais štamais ir sugrąžinti COVID-19 epidemiją Kinijoje“.

 

Parengta pagal „SciTechDaily“.

 

Šaltinis: http://technologijos.lt/

 

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite