Raganų eros pabaiga Švedijoje

Paslaptingi įvykiai sukėlė nerimą Švedijos sostinėje. Humaniškasis karalius Karolis XI įsake skubiai sudaryti specialią komisiją, kuri priverstu raganas išpirkti nuodėmes maldomis .Tačiau netrukus gauta dar keletas pranešimų apie keistus ir paslaptingus žmonių dingimus. Tad vyriausybė nusprendė viską išsiaiškinti ir kaltuosius griežtai nubausti.

 

Karališkosios komisijos nariai į miesteli atvyko 1669 metų rugpjūčio 12-ąją ir iškart pradėjo tyrimą. Pirmiausia apklausti vaikai, kurie buvo pagrobti ir verčiami dalyvauti raganų ritualuose. Visų vaiku parodymai sutapo: juos miegančius kažin kas ištraukęs iš lovos ir nutempęs i raganų puota. Vaikai pasakė vardus ten matytų 70 raganų, iš kurių 15 buvo ju vienmetės. Visos raganaitės tuojau buvo suimtos ir komisijos narių nurodymu pradėtos kankinti. Netrukus 23 mergaitės ir moterys papasakojo visas raganų puotos smulkmenas.

 

Raganos atskrisdavo ant šluotos, kurią apžergusios pakildavo pagrindinėje miestelio kryžkelėje. Netoliese dunksančioje kalvoje buvo įėjimas i gilią, drėgną ir labai niūrią olą .Raganos atsistodavusios priešais olos anga ir tris kartus sušukdavusios :”Anteserai, ateik ir užkelk mus ant Blokulos!”(Blokula skandinavai vadina raganų kalną, o Anteseras -puotos šeimininkas).

 

Tamsos kunigaikštis pasirodydavęs senioko, vilkinčio pilku durtiniu, mūvinčio raudonomis ,kaspinais puoštomis kelnėmis, ilgomis mėlynomis kojinėmis ir dėvinčio smailą išverstą skrybėlę su išblukintu lino raiščiu, pavidalu. Raganos kaipmat puldavusios ekstazėn. Tada seniokas, plevėsuodamas ruda, iki pat juosmens barzda, viešnias akimirksniu perkeldavęs i Blokulą.

 

Nelabųjų puotos vykdavo nepaprastai gražiuose rūmuose. Prieš puotą iš visos Švedijos atvykusios raganos įsidurdavusios i pirštą ir iš jo varvančiu krauju pasirašydavo sutarti su Šėtonu.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Visuose pasakojimuose apie Blokulos kalno puotas užsimenama, kad jose ypač svarbu skanus, nekasdieniškas maistas. Suimtųjų teigimu, raganų puotos metu būdavo patiekiama miltais uždaryta putra su virtais lašiniais, kumpiu ir kopūstais, gausiai sviestu pagardinta avižų košė, pienas ir ožkos pieno sūris.

 

Puotos pabaigoje raganos surengdavo šokius arba sukeldavo pragariškas muštynes .Abi šios pramogos buvo vienodai toleruojamos .Gerai nusiteikęs puotos šeimininkas mielai dalyvaudavo šiuose masiniuose renginiuose-talžydavo besilinksminančias raganas šikšniniu bizūnu ir garsiai kvatodavo.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Kartais raganų sambūriui vadovaujantis velnias sirgdavo. Kokia liga buvo apsėdusi šėtoną, jos negalėjo paaiškinti, tačiau papasakojo, kad tada dėdavo Anteserui taures. Atsidėkodamas už slaugą ir rūpestį šėtonas ištikimiausias pasekėjas apdovanodavo palydovais ir tarnais- katinu, rupūže bei varna.

 

Stiprindamas savo įtaką bei drausmę, Anteseras į Blokulą periodiškai iškviesdavo didžiulį ugnimi besispjaudanti drakoną, kuriuo gąsdindavo jaunutes raganas. Šėtonas prisiekinėjo sunaikinsiąs visus karališkosios komisijos narius ir net patarinėjo raganoms, kaip veiksmingiau nužiūrėti teisėjus bei miesto burmistrą. Proceso metu kai kurios prisipažino bandžiusios magiškomis priemonėmis nužudyti karališkojo teismo narius, tačiau joms kažin kas sutrukdęs.

 

Be to, Anteseras Blokuloje mokęs raganas buitinių užkeikimų, pavyzdžiui, išmelžti svetimą karvę. Raganai reikėdavo įsmeigti i pirkios sieną peilį su pririštu virvagaliu ir pagalvoti apie kurio nors iš kaimynų žalmargę. Tuojau pat pienas is nužiūrėtosios karvutės pradėdavęs tekėti virve į apačioje padėtą indą.

 

Prie peilio pririšta virvė buvusi labai galinga raganavimo priemonė. Pavyzdžiui, laikant ją rankoje, raganai tereikėdavę pagalvoti apie savo priešą, ir šį tučtuojau imdavę varstyti baisūs skausmai bei prasidėdavę raumenų traukuliai. Kai kurios švedų raganos žmogų galėdavusios net nužudyti, mediniu ritualiniu peiliu “pjaustydamos” priešais jį orą.

 

Tardymo metu šešios raganos pareiškė, jog pats Šėtonas joms liepęs nužudyti miestelio šventiką. Viena jų papasakojo ,kad Anteseras jai įteikęs raganų kūjį, kuriuo kerėtoja medinei figūrėlei, vaizdavusiai pastorių, į galvą įkalė vinį. Tačiau vinis sulindusi tik iki pusės ir užlinkusi, o pastorius tuo metu jautęs siaubingą skausmą ir po to dar ilgokai sirgęs, tačiau likęs gyvas.

 

Istorikai tvirtina, kad šį teismo procesą karališkosios komisijos nariai baigę gana greitai, netrukus buvo paskelbtas nuosprendis. Visos 70 tardytų raganų buvo nuteistos mirti.23 jų, pripažinusios savo kaltę, dar ta pačią dieną buvo sudegintos ant laužo pagrindinėje miestelio aikštėje. Kitą rytą ten pat buvo sudegintos 15 raganų puotos dalyvių. 32 atkakliausiai savo kaltę neigusios raganos buvo išsiųstos i Faluno miestą atlikti išsamesnį tyrimą, kuri baigus, jos buvo sudegintos.

 

Švelnesnę bausmę karališkieji teisėjai skyrė 56 vaikams, ne savo noru dalyvavusiems velniškuose Blokulos ritualuose. Trisdešimt šeši 8-15 metų berniukai buvo viešai nuplakti rykštėmis ir po to vienerius metus kartą per savaitę talžomi rimbu per rankas. Dvidešimt 3-7 metų vaikų nubausti rykščių kirčiais per rankas. Ši bausmė jiems buvo atliekama tris sekmadienius miestelio bažnyčios šventoriuje, prieš prasidedant pamaldoms.

 

Amerikiečių demonologo pastebėjimu, “toks rykščių kursas kartu su nuoširdžiomis maldomis visose karalystės bažnyčiose padėjo visiškai išvalyti šalį nuo raganų”.

 

Autorius: Vilius
Anomalija.lt už šį straipsnį neatsako. Straipsnis buvo atsiųstas vieno iš mūsų lankytojų per “Susisiek su mumis” forma. Jeigu šis straipsnis yra Jūsų autorystes ir nenorite, kad jis būtų publikuojamas mūsų portale, prašome apie tai pranešti. Taip pat jeigu autoriaus informacija (autoriaus svetaine ir pnš.) nurodyta klaidingai taip pat prašome mus informuoti.

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Tai tep

Didesnio pezalo nesu skaitęs.Tiesa sakant net iki vidurio neskaičiau.

Buda

nu ir n.x kas per nesamone

Taip pat skaitykite