Bunda milžinas: šis ugnikalnis gali pridaryti žalos, prilygstančios Pompėjai

Skelbiama, kad Rusijos tolimuosiuose rytuose bunda miegantis milžiniškas. Mokslininkai perspėja, kad ilgą laiką ramybės būsenoje buvęs vulkanas demonstruoja naujus aktyvumo ženklus, o jo išsiveržimas nelaimę reikštų Rusijai ir už jos ribų esančioms valstybėms.

 

Dešimtmečius neaktyviu buvęs Didžiosios Udinos ugnikalnis rodo aktyvumo ženklus. Tai paskatino nuogąstavimus dėl potencialiai kataklizminės gamtos nelaimės.

 

„Kuomet ugnikalnis ilgą laiką būna ramybės būsenoje, po jos sekantis pirmasis sprogimas gali būti katastrofinis,“ – sakė Ivanas Kulakovas, Seisminės topografijos laboratorijos Rusijos Naftos geologijos ir geofizikos instituto vadovas. „Į orą yra išspjaunamas didelis pelenų kiekis, kuris nešiojamas tolyn ne tik į aplinkinius regionus, bet ir į didžiules teritorijas visoje planetoje.“

 

„Primena Pompėją,“ – sakė mokslininkas, kalbėdamas apie senosios Romos vietovę, kurią nuo žemės paviršiaus nušlavė Vezuvijaus ugnikalnio išsiveržimas, kuri iki tol pasyvus buvo ištisus tūkstančius metų. Tąkart miestas buvo palaidotas po daugiau nei 3 metrų storio pelenų sluoksniu, o didžioji miesto gyventojų dalis žuvo šios katastrofos metu.

 

Nors mokslininkai perspėjo apie milžinišką ugnikalnio destrukcinį potencialą, visgi rengtis apokalipsei dar gali būti gerokai per anksti. Nėra įmanoma prognozuoti ar išsiveržimas įvyks, sakė Kulakovas, kartu pabrėždamas būtinybę, toliau akylai stebėti Udiną.

 

Didžioji Udina sudaro pusę viso Udinos vulkaninio masyvo. Jis stūkso Rusijos Kamčiatkos pusiasalyje, siekia beveik 3 km. aukštį.

 

Šaltinis: https://www.gismeteo.lt

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Damn

Rusijoi gali driokstelt, nors turetu kuo uzsiima ten jie.

Pyktis.

Jo jo…bunda….Jeloustounas irgi bunda jau belekiek metu.

Taip pat skaitykite