Suaugę alkoholikų vaikai nemoka linksmintis

Kaip ir visus kitus, taip ir šį kartą, kad suprastumėte šią bėdą, reikės grįžti į jūsų vaikystę. Paklauskite savęs, ar vaikystėje jums buvo smagu? Nors galite ir neatsakyti. Alkoholikų vaikams, paprastai nebūna labai linksma. Jums neteko girdėti, kad jūsų tėvai juokautų, kvailiotų ar nuoširdžiai juoktųsi. O jei taip nutikdavo, šios akimirkos buvo tokios retos, kad praktiškai nežinojote kaip į tai reaguoti. Jūsų gyvenimas buvo rimtas ir atšiaurus, tad visai nekeista, jog taip ir neišmokote žaisti su vaikais. Be abejonės, prie kai kurių žaidimų prisidėdavote, tačiau ar sugebėdavote visiškai atsipalaiduoti ir atsiduoti žaidimui? Visa širdimi? Nevaržomai užsimiršti?

 

Tikriausiai ne. Nes namuose tvyranti įtampa prasiskverbdavo į bet kokią veiklą, užtemdydavo net ir labiausiai įsidūkusias linksmybes. Nuolatinė įtampa, nevaikiškos atsakomybės ir graužiantis nerimas užgniaužė jūsų spontaniškumą ir nuslopino jumyse slypintį vaiką. Tad visai nenuostabu, kad jums nesiseka linksmintis. Gal net smerkiate tuos, kurie kvailioja, manydami, kad jie atrodo kvailai ir įžūliai. Bet iš tiesų, tolimoje širdies kertelėje patys trokštate taip elgtis. Tačiau to nedarote, nes bijote, jog atrodysite kvailai ir visi iš jūsų juoksis.

 

Jūsų viduje verda nuolatinė kova, nes tiek metų gniaužtas spontaniškas vaikas stengiasi išsivaduoti. Bet vis dėl to, nugali nežinomybės baimė. Juk linksmintis, kvailioti bei vaikiškai elgtis, jums reiškia virsti kvailiu. O tokiu virsti jūs nenorite. Nenuostabu, kad suaugusiems alkoholikų vaikams nesiseka linksmintis. Jie gyvenimą priima per rimtai.

 

O ką gi daryti, kad tai pasikeistų?

 

Dr. Janet Geringer Woititz knygoje „Suaugę alkoholikų vaikai“ teigia, jog „viena priežasčių, kodėl sunku linksmintis, be tos, kad jums trūksta patirties, – save vertinate per rimtai.“ Mumyse linksminasi mūsų vidinis vaikas, tai jis moka šėlti, žaisti, kvatotis. O jūsų vidinis vaikas yra užgniaužtas. Labai ilgai. Tad, norėdami jaustis spontaniškai ir gebėti linksmintis, privalote tą vaiką atrasti ir vėl atgaivinti. Išleisti jį į laisvę. Privalote tapti vaiku, kuriuo taip niekada ir nebuvote.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Norėdami vėl išmokti linksmintis, pamėginkite praleisti šiek tiek laiko su vaiku, kuris moka laiką leisti smagiai, su kuriuo yra linksma. Pasinerkite į kokį nors vaikišką užsiėmimą, kurio neteko išbandyti anksčiau. Apie ką svajojote vaikystėje? Ką troškote pažaisti, bet taip ir neteko? Dabar kaip tik pats metas to imtis.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Kuo labiau pasitikėsite savimi, tuo mažiau bijosite apsikvailinti. Galbūt jums net teks išmokti atsipalaiduoti ir neveikti nieko. Tiesiog patinginiauti. Skirkite laiko sau, nesistengdami išnaudoti kiekvienos akimirkos. Tačiau būtų geriau, jei laisvalaikį suplanuotumėte iš anksto. Kitaip į galvą ims lįsti visokios paikystės ir nuogąstavimai, kad nežinote nuo ko pradėti, kad jums sunku ką nors sugalvoti ir pan.
Ir jokiu būdu nešvaistykite laiko savigraužai, traukdami iš atminties kertelių visas paikystes, kurias buvote sugalvoję vaikystėje, bet nespėjote jų išbandyti. Tiesiog imkite ir bandykite. Dabar. Nes nėra geresnio laiko nei dabartis.

 

Smagių jums naujų atradimų.

 

Ir iki kitų susitikimų.
Parengė Rasa Banelė
Parengta remiantis Dr. Janet Geringer Woititz „Suaugę alkoholikų vaikai“

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite