Savirealizacijos stadijos kiekvieno gyvenime

Kad ir kaip mes stengtumėmės kontroliuoti viską, gyvenimas mėgsta mus išbandyti. Anksčiau ar vėliau mes bandome atsakyti į universalius klausimus: „Kas aš?“, „Kam aš gyvenu?“, „Kur turiu veržtis, ko siekti?“

 

Savęs ir savo vaidmens šiame pasaulyje paieškos atima daug laiko ir jėgų – tiek fizinių, tiek ir dvasinių. Todėl kartkartėmis mes vis pajuntame nuovargį, kurio pasekmės būna problemos ir klaidos. Tokie periodai gali sudaryti mums trampliną sudėtingesniems tikslams pasiekti, tačiau kartu jie pareikalauja ir kitokio mąstymo. Viso to reikia, kad įgautume dvasinę ramybę. Kitaip klausimas „kas aš?“ taip ir liks atviras.

 

Mėgdžiojimas

 

Kiekvienas iš mūsų gimsta kaip švarus lapas, ant kurio aplinkinis pasaulis gali piešti, ką tik nori. Tai toks periodas, kai mes sugebame semtis žinių ir įgūdžių stebėtinu greičiu. Vaikystėje mes išmokstame vaikščioti, skaityti, rašyti, o vyresniame amžiuje imamės sudėtingesnių temų ir dalykų.

 

Matyt, todėl žmonija tiek daug dėmesio skiria mokymui iki paauglystės amžiaus ir brendimo. Per pirmąją mokymosi stadiją mes suvokiame, kad ir mes galime turėti savo požiūrį ir formuojame jį. Tačiau dauguma suaugusiųjų iš mūsų aplinkos pamiršta tai ir draudžia mums turėti savo nuomonę. Reikia nebijoti su tuo kovoti ir liautis kopijuoti kitus.

 

Savęs pažinimas

 

Šis periodas skirtas atkakliam gilinimuisi į save. Tuo metu mūsų uždavinys būna išsiaiškinti savo mintis, pasaulėžiūrą, pojūčius ir jausmus. Susidraugaukite su savo kūnu, suraskite bendrą kalbą su savo emocijomis. Savęs pažinimo etapas dažnai vadinamas bandymų ir klaidų periodu. Jūs ieškote savo vietos pasaulyje, įsidarbindami vienoje vietoje ir pereidami į kitą, gana dažnai keisdami partnerius. Bet tai yra efektyviausias būdas surasti save. Tai, už ko užkliūna dauguma, liečia mūsų apribojimus. Mes priimame neteisingą mintį už teisingą apie tai, kad mes viską galime. Tokiu atveju verta sustoti ir išsiaiškinti galimybių ribas. Tada nereikės gaišti brangaus laiko nenaudingiems dalykams.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Įsipareigojimai

 

Po to, kai būsite išsiaiškinę su savo žiniomis, vertybėmis, polinkiais ir sugebėjimais, ateis laikas savirealizacijai. Nereikalingus ir žalingus dalykus reikia palikti praeityje, juk atėjo laikas pradėti naują skyrių be nereikalingos naštos. Nebijokite atsisveikinti su toksiškais žmonėmis ir tuo, kas jums nepatinka gyvenime. Per šį periodą jūs dirbsite su tuo, ką paliksite po savęs. Šio etapo pabaiga bus apvainikuota pasitenkinimo ir užbaigtumo jausmu. Jūs padarėte viską, kas buvo jūsų jėgoms. Toliau galite mėgautis savo darbo rezultatais.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Palikimas

 

Čia jūsų tyrinėjimų ir savirealizacijos kelią gali laikyti užbaigtu. Jūs galite gėrėtis savimi ir tuo, ką dirbote didžiąją savo gyvenimo dalį. Ko tikėtis toliau? Išsvajoto poilsio. Tačiau tai nereiškia nieko nedarymo ir tikslų neturėjimo. Jūs galite perduoti visa tai, ko išmokote, kitoms kartoms. Šis periodas nenukreiptas į kokią nors gamybą. Šiuo metu jūs galite pasiruošti tam, kad užbaigtumėte gyvenimą be nepasitenkinimo jausmo, apgailestavimų, pasimetimo ir neišbaigtumo.

 

Tokia gyvenimo struktūra padidina mūsų šansus, kad galime sugebėti kontroliuoti savo laimę. Baigiant reikia pabrėžti, kad mūsų gyvenimas pagrįstas grynai individualiais polinkiais ir vertybėmis, kai įgalima patirti daugiau malonumo.

 

Šis scheminis gyvenimo scenarijus leidžia kontroliuoti savirealizacijos kelią ir išmintingai paskirstyti resursus: viename etape reikia daugiau laiko, kitame – intelekto. Jis ne visiems bus optimalus, bet jį visada galima adaptuoti pagal savo asmenines galimybes.

 

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite