NASA: Žemėje iš tiesų vyksta globalaus atšilimo procesas

JAV aerokosminės agentūros (NASA) specialistai atliko nuosavą tyrimą tam, kad patvirtintų ar paneigtų teoriją, teigiančią, kad Žemėje vyksta globalus atšilimas.

 

Darbo metu, kuris vyko nuo 2003 iki 2017 metų, mokslininkai išmatavo planetos temperatūrą palydovinės infraraudonųjų spindulių sistemos AIRS (Atmospheric Infrared Sounder), pagalba.

 

Gautus duomenis jie sulygino su su Goddardo kosminių tyrimų instituto antžeminio oro temperatūrų anomalijų analize. Abu duomenų paketai pademonstravo aukštą sutapimo lygmenį.

 

Pasak šių duomenų, per pastaruosius 15 metų Žemės paviršiaus temperatūra išaugo visame pasaulyje. Tačiau labiausiai Barenco ir Karo jūrų rajonuose, su tendencijomis, viršijančiomis 2,5 °C per dešimtmetį.

 

Pasak daktaro Gavino Schmidto iš Goddardo kosminių tyrimų Instituto, tai rodo, jog atšilimas, vykstantis Arktyje, gali vykti greičiau, nei buvo manoma iki šiol.

 

Mokslininkai neanalizavo globalaus atšilimo planetoje priežasčių, ir taip pat susilaikė nuo ateities prognozių.

 

Tačiau anksčiau specialistai ne kartą yra įspėję, jog tolesnio Žemės paviršiaus temperatūros didėjimo atveju, pasaulinio vandenyno lygis žymiai pakils.

 

Tuo pačiu, klimato pasikeitimus lydės didelės audros, uraganai ir ekstremalūs krituliai.

 

Šaltinis: https://infa.lt/

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Anubis

Taip, nes žmonės atsilupėliai. Tegul toliau sėkmingai naikina žeme. Kai bus visiškas kapėc tada bus pervėlu ir taip bus. Anksčiau ar vėliau.

Kapėc

Žemės planetai “kapėc” nebus, “kapėc” gali būti tik tau arba man.

Pagalvoti.

Taip, NASA pareiškė fantastinį tikslumą – dėl lokalaus Grenlandijos ledynų tirpimo, kurį sukėlė lokalios Golfo srovės greičio sumažėjimas dėka vėjo jėgainių, vandenynų vandens lygis pakilo 14 milimetrų! Tai už fantastikos ribų, nes tiksliausių šiuolaikinių GPS tikslumas +/- 10 centimetrų. Jei ištirptų visi Žemės ledynai, vanduo pakiltų net 50 metrų! Taigi pamėginkite pagalvoti kas čia ko siekia..

free

Kad pakiltu vanduo 50 metru, universe sandbox reik istirpint 1/4 menulio ploto. O juros ligio niekas nematuoja GPS, nes jo tikslumas + – 2 metrai, nors ir vandeny sunku isivaizduot kaip ismatuot su juo. Tarptautine kosmine stotis ISS turi lazeri, (principas kaip lazerinio metro, gulščiuko ar nivelyro, todel viskas matuojama milimetrais.

Diletantas.

>> Kad pakiltu vanduo 50 metru, universe sandbox reik istirpint 1/4 menulio ploto.

Ką čia bepridursi.. Tūrį matuoja plotu, kad ir Mėnulio, gali tik diletantai..

50 metrų yra jau seniai suskaičiuota, kad būtų aiškiau, tai ašigalių ledas yra 5km storio, o plotas tų ledynų sudaro apie 1% vandenynų ploto. Taigi 5km*1%/100=50m.

Demolition

Paimk litra vandens ir gauk užšaldes 10×10 ledo kubeli :D Fizika pasimokyk :D o ledas koky tūrį turi? jai nepastebejai jis kietos busenos, ir matuojamas kubineis metrais, o ne litrais (na pvz kokia antarktida kvadratineis km) beto, pats sakiai, kad valdzia meluoja apie globalinius atsilimus, tai nekomentuok po tokiais straipsniais.

Totalus

Tūrio skirtumai tarp skysto vandens ir užšaldyto vandens yra minimalūs, niekaip nieko nekeičia iš esmės.

Globalaus atšilimo nėra ir negali būti, nes tam būtina kolosoalinė papildoma energija. Lokalus vakarų Europos atšilimas susijes su oro masių iš Sacharos patekimu į Ispaniją, Italiją, Turkiją dėl pakitusių vyraujančių vėjų.

Sulėtėjusi 10% Golfo srovė (nustatė NASA) taip pat 10% daugiau šiluminės energijos atiduoda Grenlandijai, todėl ten tikrai “totalus lokalus tirpimas”.

Intiko pacukas :D

Pagooglinau pusvalanduka ir atradau toky fakta, kad jai visi ledinai istirptu visu juru lygis pakiltu 65 metrus ir Lietuva netektu dalies savo teritoriju, tai va brolyciai :)

Daktarui Lietuvos.

Taip, dar gali rasti žemėlapį ir pažiūrėti kuriuos tavo kaimynus apsems. Aš jau žiūrėjau – manes neapsems!

Taip pat skaitykite