Kaip vokiečius pripratino prie švaros – įdomus istorinis faktas

Paveikslėlio šaltinis: http://trubadurov.net

Švara Vokietijoje, o konkrečiau – Švabijoje, nebuvo „įgimta“, bet buvo netgi priverstine.

 

Ilgą laiką vokiečiai išmesdavo šiukšles, pelenus, negyvus naminius gyvūnus, kaulus ir pamazgas tiesiog už tvoros arba kur pasitaikydavo. To rezultate šalyje klestėjo antisanitarija ir įvairios ligos, o miestai ir kaimai skendo šiukšlėse.

 

XV amžiuje Viurtembergo grafas pavargo nuo nuolatinio dvoko ir jis pradėjo leisti įsakymus, kuriais reikalavo žmonių ir gyvūnų išmatas bei mėšlą išvežti už miesto ribų ir tai daryti tik naktį. Žinoma, visi šie įsakymai buvo ignoruojami – sugauti pažeidėjus buvo neįmanoma, o ir policininko prie kiekvieno tvarto nepriskirsi, be to, kyšių ir vaišių įstatymo sergėtojams niekas neatšaukė.

 

Tada grafas išleido naują įsakymą, po kurio Švabijos miestuose įsiviešpatavo ŠVARA. Įsakymo esmė buvo tokia: jeigu pastebėjote, kad jūsų kaimynas porą savaičių netvarko šiukšlių ir jo neapskundėte, baudą gaus ne tik jis, bet ir jūs. O jeigu apskundėte – gaunate teisę į dalį jo žemės. Po šio įsakymo išleidimo, kiekvieną šeštadienį visi gyventojai demonstratyviai ir kruopščiai tvarkė savo kiemus, pagrįstai bijodami kaimynų skundų.

 

Iš vienos pusės, tokius metodus galima vertinti kaip priverstinį skundimą ir žmogaus veiksmų laisvės suvaržymą. Bet iš kitos pusės, švabiečiai labai greitai tobulai sutvarkė savo miestus ir kaimus, o Švabijos tvarkymosi menas tapo kultūriniu paveldu.

 

Šaltinis: https://vmarkus.lt

Rekomenduojami video:


2500
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
cortesas

Va va ,taip reikia Lietuvos runkeliams ir kalafijorams padaryti: prabalsavai už kažkokį kandidatą į valdžios postą,jį išrinko va ir atsakyk tada mieliausias tu už jo paimtus kyšius,neišpildytud priešrinkiminius pažadus ir ištaškytus mokesčių mokėtojų pinigus,oi,garantuoju į rinkimus ateitų tik patys kandidatai

Rolka

Siuo atveju pasiteisino…

CNN

Super ideja, kuria galima vienaip ar kitaip pritaikyti ir siais laikais

Silpnaprotis

Nesiginčysiu, tiek J.Stalin, tiek A.Hitler irgi naudojo “trigubo skundimo” ideologiją. Jie irgi sparčiai, labai sparčiai prigamino tankų ir naikintuvų, gulagų ir konc. lagerių.

Taip pat skaitykite