Marsaeigis „Curiosity“ persikelia į naujas Marso vietas: atsiuntė įspūdingą panoramą

Marso Vera Rubin kalnagūbris daugiau nei metus laiko tikraisiais namais buvo NASA marsaeigiui „Curiosity“, tačiau atėjo metas jam judėti tolyn.

 

Paskutinė jo užduotis prieš pajudant link netoliese esančio moliu turtingo regiono buvo 360 laipsnių kampu nufilmuoti žadą atimančią kalnagūbrio panoramą.

 

„Curiosity“ Marso paviršių tyrinėja nuo 2012 metų –

 

– toliau tęsia savo misiją, nepaisant smarkiai nusidėvėjusių jo ratų, grąžto kuriam praėjusiais metais prireikė rimtų remonto darbų bei atminties gedimų, kurie apribojo jo galimybes.
„Curiosity“ yra Geilo krateryje, kur jau daugiau nei metus Vera Rubin kalnagūbryje tyrinėjo geležimi turtingus mineralus.

 

Zondo surinkti duomenys leidžia manyti, kad uolienos šiame kalnagūbryje susiformavo iš nuosėdų, kurios susikaupė ant šiuo metu išdžiūvusio Marso ežero dugno. Vis dėlto, išlieka paslaptimi, kodėl šios uolienos neyra taip, kaip aplink jį esančios pamatinės uolienos.

 

Iki detalių išanalizavus šią teritoriją, projekto mokslininkai iš NASA šiuo metu kreipia zondą link naujo regiono – moliu turtingos vietovės, pramintos Glen Torridon, skelbia NASA.

 

 

Marsaeigis šio regiono tyrimui ir ankstesnės gyvybės ženklų paieškoms taip pat skirs maždaug vienerius metus.

 

Marsaeigis „Curiosity“ Marse jau aptiko molio mineralų ir organinių molekulių pėdsakų.

 

Visgi, vien tik organinės medžiagos tikrai neįrodo gyvybės egzistavimo, tačiau tai ingredientai, kurie reikalingi gyvybei. Ankstesnis skysto pavidalo vandens ir organinių molekulių egzistavimas rodo, kad kadaise planeta gebėjo palaikyti gyvybę, tačiau tam įrodyti prireiks daugiau duomenų.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Jeigu tai pasirodytų tiesa, tai būtų labai svarbi žinia.

 

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
CNN

Tikrai ispudinga, filmai kuremi marso tematika pataike su gamtovaizdziu :)

Sąmokslas

Labai panašu į Sacharą su fotožopo filtru, na ir kaip man nustoti tikėti sąmokslu?

CNN

Pasikabink miske ant sakos, tada nustosi tiket.

Pyktis.

Tau tas irgi galioja. Pasikabink tada nustosi tiketi.

Sapnas

“Tikėjimas – vienintelis dalykas kuris leidžia žmogui egzistuoti ir suprasti tai, ko nesupranta neišmanantis, bijantis ir netikintis, aš tikiu” Taip pasakė Gerbimas Profesorius Stephen Hopkins (ATA jam), pamatęs vienas iš pirmųjų Marso nuotraukų. Todėl, jus visi nebukit protingesni negu esat.

CNN

O kas tau sake, kad as noriu nustot tiket homunkule?

Debesis

Reikalas tame, kad superbrangus projektas niekada nedalija informacijos dykai ir visiems. Spaudoje “plaukioja” arba itin žemos rezoliucijos vaizdai arba iš Žemės dykumų. Jei imti šią “iliustraciją”, tai Marse negali būti būtent tokių žemės debesų. Kam įdomu, pasidomėkite Marso debesimis.

To Debesis

NASA visada retusuoja foto, ir to neslepia, nes marso atmosfera rausva, todel daro panasesne i zemes, kad zmonem lengviau butu susigaudyt, marso debesie tu :D

NASA

Tu pats supratai ką sakai? “NASA visada falsifikuoja foto, ir to neslepia, kad žmonėm būtų lengviau”.

To all

Retusuoja, ne nefalsifikuoja pusproti, nueik i nasa tinklapy ir pasiziurek befor and after jaigu tavo smegenys to nesuvokia. Todel nera jiems ka slept.

Klaidinanti

Kur esminis skirtumas tarp “retušuoja” ir “falsifikuoja”? Abiem atvejai pateikiama klaidinanti melaginga medžiaga.

To all

Ateiciai:Retusavimas – pataisyti, siekiant pagerinti, padažyti pakeisti fotografijos negatyvo neryškų foną, padaryti labiau pageidautina išvaizdą. Plius, yra visada pateikta ir originalas, o jai koks tinklapis paskelbia tik viena foto, tada cia jau jo ir patiklaus skaitytojo bedos.

Taip pat skaitykite