Laiko liko labai mažai – pagaliau mokslininkai paskelbė galutinę datą iki kada dar galime išgelbėti mūsų planetą: vėliau – viskas bus beprasmiška


Naujausioje „European Geosciences Union“ ataskaitoje teigiama, kad šalių vyriausybėms jau beveik neliko laiko ir būtina imtis skubių veiksmų. Reikia daryti neatidėliotinus ir veiksmingus žingsnius, jei dar norime suvaldyti klimato kaitą, kitu atveju jau bus per vėlu.

Ir tuos veiksmus reikia daryti jau šiandien, jei dar norime, kad pasaulinė temperatūra iki 2100 metų nepakiltų 2°C. Mokslininkų tyrimas taip pat atskleidė, kad jau praktiškai praėjo tas laikas, kai reikėjo imtis radikalių sprendimų, jei norėjome, kad pasaulinė temperatūra nepakiltų 1,5°C. „Mūsų tyrime aiškiai matyti, kad yra būtina laikytis griežtų kovos su klimato kaita veiksmų ir terminų“, – sakė Henk‘as Dijkstra, Utrechto universiteto profesorius ir vienas iš šio tyrimo autorių.

„Mes priėjome išvados, kad liko labai mažai laiko ir jam pasibaigus bus neįmanoma įgyvendinti Paryžiaus susitarimą, netgi taikant drastiškas išmetamųjų teršalų mažinimo strategijas“. Tyrimo tikslas buvo nustatyti „negrįžimo tašką“ arba klimato kaitos veiksmų galutinį terminą. Ši data būtų paskutinis galimas terminas, kuris dar leistų išvengti klimato katastrofos.

„Negrįžimo taško koncepcija turi privalumų, kai kalbame apie laiką ir konkrečią datą iki kurios yra būtina imtis veiksmų dėl klimato kaitos“, – teigė Matthias‘as Aengenheyster‘is, Oksfordo universiteto tyrėjas ir šio tyrimo vadovas. Mokslininkai naudojo klimato modelius ir siekė nustatyti konkrečią datą, kada jau bus per vėlu imtis kažkokių veiksmų, norint, kad pasaulinė temperatūra iki 2100 metų nepakiltų daugiau kaip 2°C.

Tad galutinė data yra aiški – 2035 metai. Tačiau jei norime pasiekti šį tikslą, kad pasaulinė temperatūra iki 2100 metų nepakiltų daugiau kaip 2°C, kasmet pasaulinis atsinaujinančios energijos naudojimas privalo padidėti 2 %.

Taip, mokslininkai pripažįsta, kad jų išvados yra ambicingos. „Atsinaujinančios energijos dalis priklauso nuo bendro energijos sunaudojimo ir dabartinis švarios energijos augimas yra tikrai nepakankamas“, – teigė Frederick‘as van der Ploeg‘as, Oksfordo universiteto ekonomikos profesorius ir šio tyrimo bendraautorius.

„Atsižvelgiant į lėtą didelių politinių ir ekonominių permainų procesą, vis dar būtina imtis ryžtingų veiksmų, nes kuklus veiksmų scenarijus neduos reikiamų pokyčių ir nesumažins dabartinių išmetamųjų teršalų kiekio“, – pridūrė Frederick‘as. Jei žmonija nori, kad iki 2100 metų pasaulinė temperatūra nepakiltų daugiau kaip 1,5°C, ji privalo imtis kardinalių veiksmų dar iki 2027 metų. Viena iš būtinų sąlygų yra ta, kad kasmet reikia atsinaujinančios energijos kiekį padidinti 5 %. Tačiau visi suprantame, kad realybėje tai yra neįmanoma.

Tyrėjų komanda iš Utrechto kompleksinių sistemų studijų centro ir Jungtinės Karalystės Oksfordo universiteto tikisi, kad ši ataskaita paskatins valstybes ir jų vadovus imtis skubių veiksmų, nors kol kas JAV prezidentas viską daro priešingai ir panašu, kad atstovauja naftos pramonės interesus.

„Tikimės, kad galutinio termino turėjimas paskatins politikus ir politikos kūrėjus imtis skubių veiksmų“, – teigė Dijkstra. „Liko labai mažai laiko, jei dar norime įgyvendinti Paryžiaus tikslus.“

Šis tyrimas buvo paskelbtas „European Geosciences Union“ moksliniame žurnale „Earth System Dynamics“.

Šaltinis: Technologijos.lt

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Mokslininkas

Kas čia per “panikierių panika”? Mokslo seniai nustatyta ir įrodyta: vidutinė temperatūra Žemėje periodiškai keičiasi, net 10C.

Taip pat skaitykite