„Hubble“ teleskopas užfiksavo įspūdingus Saturno vaizdus


NASA pasidalijo įspūdingomis kosminio teleskopo „Hubble“ darytomis Saturno nuotraukomis. Pasirodo, šiaurės pašvaistės matomos ne tik Žemėje, bet ir kitose Saulės sistemos planetose. Teleskopas užfiksavo šiaurės pašvaistę šiauriniame Saturno polyje.

2017 metais „Hubble“ teleskopas 7 mėnesius tyrinėjo Saturną. Jam pavyko nufotografuoti įspūdingą reiškinį šioje milžiniškoje dujų planetoje.

Žemės poliarinė pašvaistė susidaro Saulės vėjo atneštoms dalelėms susidūrus su Žemės atmosfera. Jonosferoje kilusi magnetinė audra sukelia švytėjimą. Nakties danguje pasirodo žydri, geltoni, žali, violetiniai spinduliai.

Praktiškai visos Saulės sistemos planetos turi kokios nors rūšies pašvaistes. Jei planeta turi atmosferą ir ji yra bombarduojama veikliųjų dalelių ji turės pašvaistę.

Tokiose planetose kaip Venera, kuri neturi magnetinio lauko, pašvaistės būna labai nereguliarios, tuo tarpu Žemė, Jupiteris ar Saturnas, kuriems būdingas dvipolis magnetinis laukas, pašvaistės būna apvalios karūnos pavidalo ir pasirodo abiejuose pusrutuliuose.

Kadangi Saturno atmosferoje dominuoja vandenilis, šiaurės pašvaistė geriausiai matoma ultravioletinėje šviesoje.Šaltinis: Technologijos.lt ir delfi.lt

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Krabas

Vis neprisiruošiu paklausti, bet matyt puslapio savininkai pasikeitė.. Nebeparašo nieko naujo, tik kelia straipsnius iš delfi.lt ir technologijos.lt…. Gaila. Tikrai buvau dažnas lankytojas čia, bet “copy paste” jau atsibodo. neberandu nieko naujo ir neskaityto. Per mažai pastangų įdedate į buvusį tikrai gerą pauslapį.

El barto

Na id vejai.

Taip pat skaitykite