5 patarimai kaip tikslus paversti realybe

Kiekvienas iš mūsų Naujuosius metus pasitikome su viltimis, svajonėmis, troškimais, pažadais ir tikslais. Deja, daugybė dalykų iš ilgo sąrašo, kaip ir kasmet, gali likti neįgyvendinti. Šiuo metu visame pasaulyje vis labiau populiarėjantis emocijų paleidimo metodas atskleidžia esmines priežastis, trukdančias įgyvendinti savo tikslus.

 

Kas užkerta kelią į realizaciją net ir realiausiems tikslams pasakoja VŠĮ „Į save“ vadovas, emocijų paleidimo, dar kitaip vadinamo Sedonos metodu, instruktorius Rytis Lukoševičius. Lektorius pateikia 5 patarimus kaip įgyvendinti tai, ką užsibrėžėte pasiekti.

 

O kaip norite jaustis iš tikrųjų?

 

Visus tikslus, tiek įgyvendintus, tiek likusius mintyse, lydi tam tikri jausmai, emocijos ir istorijos. Pavyzdžiui, prieš keletą metų žmogus nusprendė mesti nemylimą darbą ir susirasti naują. Visą etapą jį lydėjo daugybė dvejonių: „o kas, jeigu liksiu visai be pajamų“, „gal kitame darbe nesutarsiu su kolektyvu kaip dabar“, „bus nuo vilko, ant meškos“ ir t.t. Vis tik asmuo pakeitė darbovietę, bet ėmė ir išsipildė visos baimės.

 

Didžiulė, nemaloni patirtis įsirėžė visam gyvenimui. Dabar jau treti metai dirba vienoje įmonėje, kurioje lyg ir viskas gerai, o jei kas ir ne taip, įtikina save, kad nieko čia tokio. Tačiau giliai širdyje jaučia, kad viskas yra ne taip, kaip svajojo. Didžiulė nuslopinta baimė ir kaskart sau primenama liūdna istorija neleidžia net pagalvoti apie tikslą – susirasti svajonių darbą.

 

Tokių tikslų su nemaloniomis pasekmėmis turi kiekvienas. Žlugę svajonės, neįgyvendinti kasmetiniai pažadai vis giliau klampina į būsenas, kurių nenorime. „O kaip aš norėčiau, kad būtų? Kaip noriu jaustis?“ – Rytis Lukoševičius ragina kasdien savęs to paklausti. Turbūt dauguma atsakytume, kad žinome kaip nenorime jaustis dabar, o kaip iš tikrųjų būtų gera, ne kiekvienas žinome.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Lektorius pataria pradėti formuluoti intencijas kaip norite jaustis kasdieninėse aplinkybėse. Pavyzdžiui, šiandien suplanuotą susitikimą su klientu įvardinkite „greitas ir efektyvus“, tuomet tiesiog pajuskite kaip sklandžiai pavyko susitarimas ir su pakilia nuotaika grįžote namo.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

R. Lukoševičius akcentuoja, jog intencijos yra kuriamos su tikslumu, aiškumu, jausmu, būsena ir vizualizacija.

 

Paleiskite norus ir jausmus

 

„Jeigu norėdami pasiekti tikslą nusprendžiate jį paleisti, visų pirma turite iškelti į sąmonę visus su šiuo tikslu susijusius prisirišimus bei tuos dalykus, kuriems jaučiate antipatiją. Tada visus juos paleidžiate. (…) Geriausių rezultatų sulaukia tie, kurie sugeba pasiekti atsiribojimo ir neprisirišimo būseną,“ – tikina Hale Dwoskin knygoje „Sedonos metodas“.

 

Taigi, išsikėlę tikslą pirmiausia atkreipkite dėmesį į tai, ką jaučiate, kokios istorijos grįžta iš praeities ir į kokias būsenas vėl patenkate. Anksčiau pavyzdyje minėtas žmogus pirmiausia turėtų paleisti baimes, kurios užklupo pirmą kartą, kuomet išsikėlė tikslą susirasti naują darbą, tuomet visus jausmus, kurie grįžta dabar, vos tik pagalvojus apie naujas galimybes. Sakysite, jog per ilgas paleidimų procesas? Taip atrodo tik pradžioje, vėliau, suvokus ir įsisavinus eigą, viskas vyksta labai natūraliai ir greitai. Iškilo nemalonus jausmas – priimate jį ir paleidžiate.

 

Tai ir yra bene didžiausia paslaptis, kodėl kilniausi ir svarbiausi tikslai lieka neįgyvendinti. Tiesiog taip mūsų pasąmonė apsaugo nuo skaudžios patirties pasikartojimo. Juk jei kartą vedami smalsumo įkišome pirštą į ugnį, antrą kartą taip nesielgsime.

 

Deja, pirmines baimes mes įgauname be asmeninės patirties, nes tokius pavyzdžius vaikystėje perėmėme iš artimiausių žmonių. Tai su mumis visiškai nesusiję. Todėl paleidę įsitikinimus „kaip būtų, jeigu būtų“ mes tampame laisvi kurti savo realybę, kokios tikrai norime.

Taisyklinga tikslo formuluotė – didelis žingsnis į sėkmę

 

Rytis Lukoševičius išskiria aiškias tikslo formulavimo taisykles:

 

1. Užrašykite taip lyg jis jau būtų pasiektas.
2. Įvardinkite tai, ko norite, o ne tai, ko nenorite.
3. Tikslas jums turėtų atrodyti įgyvendinamas.
4. Rašykite trumpai ir aiškiai be jokių apribojimų.
5. Įvardinkite galutinį rezultatą, o ne priemones kuriomis jo sieksite.

 

Pavyzdžiui: „aš leidžiu sau patirti visišką gausą ir turtą kasdien su lengvumu“, „aš leidžiu sau pasiekti ir išlaikyti mano idealų kūno svorį“, „aš leidžiu sau būti visiškai sveiku“ ir pan.

 

Išsikėlę aiškų tikslą, paleiskite su juo susijusius jausmus ir įsitikinimus. Kuomet viduje liks neutrali būsena be trūkumo ir prieštaravimo jausmų, tuomet pasijusite laisvi ir galintys daug nuveikti. Formuosis palankios situacijos ir jūs su lengvumu, žingsnis po žingsnio galėsite realizuoti savo tikslus.

 

Aiškūs tikslai – harmoningas gyvenimas

 

Dažniausiai mes gyvenime tarsi užprogramuoti robotai. Keliamės tuo pačiu laiku, atliekame tuos pačius ritualus ir veiksmus, labai dažnai tik nuvykę į darbą atsitokėjame, kad jau laikas išlipti iš automobilio, kurį vairavome. Tarsi kažkas kitas už mus viską atliko.

 

Tai įgūdžiai, kuriuos įsisavinę nebegalvodami naudojamės visą gyvenimą ir tai labai naudinga, bet… Lygiai taip pat yra su įsitikinimais ir elgesio bei emocijų šablonais. Jeigu kaskart atsiduriame panašioje situacijoje ir jaučiame tas pačias nemalonias būsenas, tuomet laikas labai rimtai susimąstyti. Juk lipti ant to paties grėblio yra skausminga patirtis.

 

Todėl emocijų paleidimo instruktorius akcentuoja, kad aiškūs tikslai leidžia išsivaduoti iš įprastinių, kančią keliančių veiksmų bei reakcijų. Taip pat jie nustato konkrečią gyvenimo kryptį visose sferose.

 

Kaip aš noriu jaustis? Ko tikiuosi iš santykių ir kaip juos galiu puoselėti? Kokioje veikloje optimaliausiai realizuoju savo talentus? Užduokite sau panašius klausimus, formuokite aiškius tikslus pagal minėtas taisykles ir jūsų realybė ims keistis.

 

Gyvenkite savo gyvenimą

 

Labai dažnai sau išsikeliame tikslus, kurie yra primesti iš aplinkos, nes „visi taip daro“, „visi to siekia“, „visi tai turi“. Neapgaudinėkite savęs, tokie tikslai į laimę nenuves. Tik be reikalo eikvosite energiją. Jeigu kasmet žadate nuo sausio mėn., pradėti lankyti sporto klubą ir tai tęsiasi jau eilę metų lyg anekdote, paklauskite savęs kam to reikia? Galbūt gerą savijautą galite puoselėti kitomis priemonėmis?

 

„Tu priiminėji sprendimus ir esi atsakingas“ – pabrėžia Rytis Lukoševičius ir pataria gyventi sąmoningai bei tapti savo realybės kūrėju. Juk viskas yra įmanoma, tereikia apsispręsti ir tuo užsiimti nuolat su meile bei lengvumu.

 

Parengė: Rūta Steponavičienė, šaltinis: tobuleju.com

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
paprika [aitrioji]

tikra tiesa= jei kasdien eini tuo paciu taku, kitur nenueisi… reik pasukt ar i viena ar i kita puse= pasirinkimu begale, tik kad is tos ”konforto zonos” niekaip islipt neina –”ka pagalvos zmones, ka pasakys mama, kaip busiu be darbo, kaip jausis seima, kur gyvensiu???” . . begale kabliuku, neleidzianciu issukti is iprasto tako.. taip ir nugyvenam visa gyvenima ne nepabande vytis svajones..

Taip pat skaitykite