George Stinney istorija: 14-metis, kuris per klaidą atsidūrė elektros kėdėje

George-Stinney1944 metais Pietų Karolinoje dvi mergaitės, Betty June Binnicker (11 m.) ir Mary Emma Thames (8 m.) išėjo pasivažinėti dviračiais ir dingo. Pravažiuodamos pro George Stinney namą, paklausė jo, ar nežino, kur auga raudonžiedės pasifloros.

 

Mergaitės taip ir negrįžo. Paieškos būrys rado jų kūnus purvyne, griovyje.

 

George buvo suimtas. Jį apklausęs pareigūnas pasakė, jog išgavo iš jo prisipažinimą, tačiau iš tikrųjų prisipažinimas taip ir nebuvo nei užrašytas, nei įrašytas.

 

Buvo sakoma, jog vos 14 metų George prisipažino norėjęs pasimylėti su Betty June, bet negalėjo, kol šalia Mary Emma, todėl nutarė pastarąją nužudyti. Abi mergaitės priešinosi, todėl jis užmušė abi geležinkelio bėgiu.

 

Rasinė situacija buvo įtempta, ir miestelėnai buvo pasiryžę nulinčiuoti juodaodį berniuką. Iš karto iš darbo buvo atleistas jo tėvas.

 

Teisme per 10 minučių prisiekusieji nutarė, jog George kaltas. Net nužudytosios sesuo pritarė, jog realiai jokio teismo proceso nebuvo, jie „žinojo, kad tai jo darbas“.

 

George buvo nuteistas mirčiai elektros kėdėje. Jis buvo toks mažas, kad neišėjo dorai jo pririšti ir užmauti egzekucinės kaukės. Pastaroji, makabriška, egzekucijos metu nuslydo atidengdama berniuko veidą liudininkams. George mirė po mažiau nei 4 minučių.

 

Berniukas prieš egzekucijos pradžią, negalėjo sulaikyti ašarų.

Berniukas prieš egzekucijos pradžią, negalėjo sulaikyti ašarų.

 

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

Berniukas svėrė 40 kilogramų. Jis vargiai galėjo pakelti daugiau nei 9 kilogramus svėrusį įrankį, o kur dar mojuoti su juo ir tiksliai panaudoti žudymui.

 

Panašu, kad George Stinney tapo rasizmo auka tikrąja to žodžio prasme, kadangi buvo apkaltinatas be jokių įrodymų, tik dėl odos spalvos. Vėliau dėl to ir mirė, tapdamas jauniausiu nuteistu mirti nusikaltėliu XX amžiuje.

 

George Frierson, vietiniam istorikui, 2004 metais pavyko bent kiek prikelti šią bylą iš mirusiųjų. Jis teigė, kad tikrasis nusikaltėlis, žymios ir padorios baltųjų šeimos atstovas, mirties patale prisipažino, ką padarė. Be to, radosi ir daugiau faktų – liudininkų, su kuriais George buvo tą dieną, taip pat faktas, kad griovy, kur buvo rastos mergaitės, įtartinai mažai kraujo, kas galėjo reikšti, jog jos buvo nužudytos kitur, ir atitemptos čia, o pasak „prisipažinimo“, George jas nužudęs vietoje. Be to, nebūtų įstengęs jų pakelti.

 

2014 metais, praėjus 70 metų po egzekucijos, George Stinney buvo anuliuoti kaltinimai.

 

Nežinia, ar tiek gana, kad jo siela rastų ramybę.

 

Nužudytos mergaitės.

Nužudytos mergaitės.

 

Deja, jis toli gražu ne pirmas ir ne paskutinis juodaodis, nukentėjęs nuo neapykantos nusikaltimų. Garsi byla Lenos Beiker, nuteistos mirti už tai, kad gynėsi nuo užpuoliko, ir dar daug kitų, pavyzdžiui, Tremaine McMillian, 14 metų berniuko, kuris, neginkluotas, buvo parverstas ant žemės ir areštuotas, nes „gniaužė kumščius“ ir „labai piktai žiūrėjo“ į praeinančius policininkus.

 

„Kaip galėjau gniaužyti kumščius, jei tuo metu girdžiau rankose laikomą šuniuką?“, – klausė paauglys. Jam pateikti kaltinimai dėl pasipriešinimo policijai. Tai įvyko 2013 metais, ir vienas laikraštis ironiškai pavadino straipsnį „14 metų vaikas areštuotas, nes, būdamas juodaodžiu, žaidė su šuniuku“. Berniukui paskirta probacija.

 

Netgi dabar, 2017 metais, Levar Allen, 17 metų juodaodis iš Luizianos, kaltinamas vaikų pornografijos laikymu, nors viskas, ką jis padarė, tai atsakė į šešiolikmetės baltosios merginos atsiųstą intymų vaizdo įrašą tokio paties pobūdžio įrašu. 54 procentai paauglių iki 18 metų užsiima sekstingu, tačiau kai baltaodės tėvai sužinojo, iškvietė policiją. Tai sukėlė naują bangą svarstymų apie rasizmo gajumą Amerikoje.

 

Parengė: E.

 


Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami skelbiamą turinį portale kuris priklauso Anomalija.lt grupei, Jūs turite įdėti nuorodą į šaltinį (t.y. Anomalija.lt). Daugiau informacijos apie naudojimo taisykles rasite čia.

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
ką žinau

rasizmas šlykštus dalykas. visi esame žmonės lygus, nesvarbu, rasės, tautybės, religijos ar lyties..

Taip pat skaitykite