Įdomiausių faktų mišrainė iš mūsų pasaulio

faktu-misrainePasaulyje kiekvieną sekundę nutinka daugybę įdomiausių dalykų, apie kuriuos net nesužinome. O apie kai kuriuos dalykus net negalvojame. Tinklalapis skaitalas.lt žemiau pristato įdomiausių faktų mišrainę iš mus supančio pasaulio.

 

Daug kas sūkurines vonias vadina tiesiog džiakuziais (Jacuzzi). Tačiau iš tiesų žodis Jacuzzi yra prekinis ženklas, kurio vardu taip pat gaminami tualetai, čiužiniai bei kiti namų apyvokos įrenginiai. Žmonės susipainioja taip pat, kaip ir visus vystyklus vadindami “pampersais”.

 

Fredric Baur – žmogus, sukūręs Pringles traškučių dėžutę. Kai 2008 metais jis numirė, jo pelenai buvo sudėti į vieną iš tokių dėžučių ir palaidoti.

 

Dievas ir Jėzus yra vieninteliai personažai animaciniame filmuke “Simpsonai”, kurie turi po penkis pirštus.

 

Naujagymis tėvams per pirmuosius metus “kainuoja” maždaug 750 valandų jų miego.

 

Kentukio apskrityse, kuriose buvo uždraustas alkoholis, dvigubai padidėjo suvartojamo metamfetamino kiekis.

 

2013-aisiais 19-metis studentas įvykdė jam mestą iššūkį ir išgėrė beveik litrą sojos padažo. Vaikinas vos nemirė ir dabar jam priklauso didžiausio kada nors užfiksuotio natrio kiekio kraujyje rekordas.

 

1894-aisiais Londono ir Niujorko gatvės skendo arklių mėšle. Buvo prognozuojama, kad per artimiausius 50 metų Londono gatvės bus padengtos beveik 3 metrų storio mėšlo dangą. Laimei, situaciją ištaisė atsiradę automobiliai.

 

Jehovos liudininkai nešvenčia savo gimtadienių, nes vieninteliai du gimtadieniai, aprašyti Biblijoje, baigėsi nužudymais.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Jamaikoje lytiniai santykiai tarp vyrų yra griežtai draudžiami ir už juos baudžiama dešimčia metų kalėjimo. Tačiau santykiai tarp moterų yra pilnai leidžiami.

 

Oregono valstijoje (JAV) vyras buvo pasodintas į kalėjimą ir turėjo sumokėti 1500 dolerių baudą už tai, kad rinko lietaus vandenį. Valstijos teismas nustatė, kad lietus yra “valstijos nuosavybė”.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Islandija – vienintelė valstybė pasaulyje, kurioje prieigą prie interneto turi 100 proc. šalies gyventojų.

 

Mažiausia futbolo lyga pasaulyje yra Silio Salų Futbolo Lyga (Isles of Scilly Football League). Šioje lygoje žaidžia vos dvi omandos, kurios 17 savaičių varžosi tarpusavyje.

 

Brangiausias skystis pasaulyje – skorpiono nuodai. Galonas šių nuodų kainuoja 39 mln. JAV dolerių.

 

Ant 20% kavos puodelių galima aptikti išmatų likučių.

 

JAV yra daugiau negyvenamų namų, nei benamių.

 

Kas dešimtas vaikas Europoje pradedamas ant IKEA lovos.

 

Du trečdaliai žmonių žemėje niekada nėra matę sniego.

 

Didžiojoje Britanijoje vis dar egzistuoja įstatymas, kad nėščia moteris gali šlapintis kur panorėjusi. Teisiškai ji galėtų nusišlapinti net ir į pareigūno kepurę.

 

Varnas išmokyti kalbėti galima lengviau nei papūgas.

 

Sakoma, kad dviejų vienodų snaigių nebūna. Tai mitas! 1988-aisiais mokslininkai audros metu Viskonsine aptiko dvi identiškai vienodas snaiges.

 

Statistinė amerikietė dabar sveria tiek pat, kai 1960-aisiais statistinis amerikietis.

 

Kol telefonai kiekviename name buvo retenybė, Sovietų Sąjungoje jau buvo organizuojami dainų konkursai. Tik tada savo balsus žiūrovai atiduodavo ne skambindami nurodytais numeriais, o įjungdami šviesas visuose kambariuose kai groja jiems patinkanti daina. Elektros energijos tiekėjai paskaičiuodavo kuriuo momentu būdavo patiriamos didžiausios apkrovos ir pranešdavo kas tapo dainų konkurso nugalėtoju.

 

Maždaug už 10 tūkst. šviesmečių nuo žemės yra milžiniškas alkoholio debesis. Debesis yra 1000 kartų didesnis už visą saulės sistemą, o jame yra tiek alkoholio, kad kiekvienas žemės gyventojas kasdien galėtų išgerti po 300 tūkst. pintų gryno alkoholio milijardą metų paeiliui.

 

Investicinis bankas, kuris per rugsėjo 11-osios teroro aktus neteko 75% savo darbuotojų, buvusių viename iš bokštų dvynių, padavė į teismą Amerikos oro linijas, nes šių apsauga įleido į lėktuvus teroristus, ir prisiteisė 135 milijonus JAV dolerių.

 

Nesenai atrasti slapti Nacių dokumentai atskleidė, kad vokiečiai planavo pakeisti Amerikoje stovinčią laisvės statulą Hitlerio statula, vos tik jiems būtų pavykę okupuoti JAV.

 

1969-aisiais vykstat „Altamont Speedway“ festivaliui buvo nužudyti 4 jo dalyviai, bet festivalio populiacija nei kiek nesumažėjo, mat jo metu gimė 4 kūdikiai.

 

Elektrinis vibratorius buvo išrastas anksčiau nei elektrinis lygintuvas ar dulkių siurblys.

 

Filmuojant Hario Poterio ir Hermionos bučinį vienoje iš filmo dalių, iš filmavimo salės teko išprašyti Rupertą Grintą, vaidinusį Roną, nes jis negalėjo nustoti juoktis.

 

Alpinistas Ricardo Pena, kopdamas į Andų kalbus, rado piniginę. Vėliau paaiškėjo, kad ta piniginė priklausė vienam iš šiuose kalnuose 1972-aisiais sudužusio lėktuvo keleivių. Dar įdomiau tai, kad tas keleivis buvo vienas iš 16-os išgyvenusiųjų ir po 32 metų jam buvo gražinta piniginė.

 

JAV yra draudžiama prekiauti šokoladiniais „Kinder“ kiaušiniais. Už kiekvieną turimą kiaušinį prekeivis gali gauti po 2,5 tūkst. dolerių baudos. Vien 2011-aisiais JAV buvo konfiskuota 25 tūkst. nelegaliai per sieną įvežtų „Kinder‘ių“.

 

Šaltinis: skaitalas.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite