4 didžiausios grėsmės žmonijos egzistencijai

robotai-zmonijaStebėdami daugybę krizių, su kuriomis šiandieną susiduria žmonija, mes dažnai pamirštame, kad po mūsų Žemėje turėtų gyventi kitos kartos.

 

Ir ne tik po 200, o po tūkstančio ar 10 tūkst. metų. Tačiau dėl tam tikrų grėsmių negalime būti tikri, jog žmonijos palikuonys šito sulauks.

 

Mistikai, kaip Nostradamas, nuolat stengėsi apskaičiuoti galimą pasaulio pabaigą, o daugybė rašytojų ir menininkų apie gresiančius neramumus ateityje mėgino perspėti futuristiniuose veikaluose.

 

Kad ir ką besakytų futuristai, iš tiesų nėra daug dalykų, kuriuos žmonės gali padaryti, kad ateities kartas apsisaugotų nuo nelaimių. Žmonijos ateities instituto mokslininkas Oksfordo universitete Andersas Sandbergas pateikia keturias grėsmes, kurios mus gali ištikti dėl mūsų pačių išradimų.

 

Branduolinis karas

 

Iki šiol branduoliniai ginklai buvo panaudoti tik kartą Antrojo Pasaulinio karo metu Hirošimoje ir Nagasakyje, tačiau tai nereiškia, jog tokia situacija nepasikartos. Per Kubos raketų krizę branduolinis karas buvo labai arti. Ir tai – tik geriausiai žinomas atvejis, o kur dar įtampa tarp Sovietų Sąjungos ir JAV.

 

Dabar tarp stipriausių valstybių kilęs branduolinis karas nužudytų šimtus milijonų žmonių akimirksniu ir galbūt dar daugiau praėjus kuriam laikui nuo katastrofos.

 

Tačiau branduolinis karas nėra tas dalykas, kuris savaime galėtų sukelti egzistencinę riziką žmonijai. Panašiai yra ir su kitais grasinimais dėl išmirimų – dažnai prognozuojamos aplinkybės yra gerokai perdėtos. Pavyzdžiui, kalbėta, kad grėsmę žmonijos egzistencijai gali sukelti kobalto bombos, tačiau iš tiesų jas pagaminti labai brangu ir sudėtinga.

 

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

Tikroji branduolinio karo grėsmė būtų branduolinė žiema – į stratosferą pakilę suodžiai vos per mėnesį nuo sprogimo Žemėje sukeltų ilgalaikį džiuvimą ir šalimą. Temperatūros simuliacijos rodo, kad ji užkirstų kelią žemės ūkiui labai ilgam laikui.

 

Esant tokiam scenarijui, milijardai žmonių badautų, o gyvų liktų tik labai maža dalis. Tikėtina, kad ir juos galiausiai pakirstų kokia nors sudėtinga liga.

 

Bioinžinerinė pandemija

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Natūralios pandemijos nužudė daugiau žmonių, nei karai. Šiaip ar taip, nepanašu, kad jos galėtų kelti grėsmę žmonijos egzistencijai ateityje: beveik visuomet yra pandemijai atsparių žmonių, o jų palikuonys tampa dar atsparesni.

 

Evoliucija taip pat nepritaria tam, kad parazitai nužudytų savo šeimininkus – todėl sifilis iš grėsmingo viruso žudiko virto lėtine liga. Deja, dabartinės genų inžinerijos galimybės leidžia ligas padaryti dar baisesnėmis. Vienas iš žymiausių to pavyzdžių buvo papildomo geno įtraukimas į pelių raupus, kuris padarė šią ligą kur kas pavojingesne. Tuomet liga galėjo užkrėsti ir paskiepytas peles.

 

Naujausi paukščių gripo tyrimai taip pat parodė, kad ligos užkrečiamumas gali būti gerokai padidintas.
Šiuo metu galimybė, kad kažkas galėtų užkrėsti žmoniją kokia nors liga, nėra didelė, tačiau, pingant ir tobulėjant biotechnologijoms, vis daugiau piktybiškai nusiteikusių žmonių grupių gaus priėjimą prie jų.

 

Dažniausiai atliekant tyrimus su biologiniais ginklais ieškoma ko nors kontroliuojamo, nes išnaikinti žmoniją nėra naudinga ir dažniausiai tyrimus atliekančioms kariuomenėms. Tačiau visuomet atsiras tokių, kurie nori ką nors padaryti vien tik todėl, jog tai yra įmanoma, arba manančių, kad Žemė bus gražesnė be žmonių ir t.t.

 

Dirbtinis intelektas

 

Intelektas yra labai galingas. Nedidelis problemų sprendimo galimybių padidėjimas ir grupių tarpusavio koordinavimasis yra tos priežastys, kodėl mes nelikome beždžionėmis. Yra daug būtų kaip padidinti sąmoningumą, pradedant pažinimą skatinančiais vaistais ir dirbtinio intelekto programine įranga.
Intelektualios būtybės turi gebėjimą pasiekti savo tikslus.

 

Bėda tik ta, kad jei šie tikslai yra blogi, gali būti pasiekti ir blogi rezultatai. O nėra jokio pagrindo manyti, kad dirbtinio intelekto būtybės būtų moralios ir elgtųsi tik gerai. Priešingai, kai kurie tyrimai rodo, kad dirbtinio intelekto būtybės nepaisytų moralinių taisyklių, net jei šios būtų teisingos.

 

Dar labiau neramina tai, kad, siekdami perduoti savo vertybes dirbtinio intelekto sistemoms, susiduriame su aibe klausimų ir filosofinių problemų, nes jų dirbtiniam intelektui aiškiai perteikti negalime.
Programine įranga paremtas intelektas labai greitai iš draugiško žmonėms gali tapti priešišku. Ir jis gali vystytis gerokai greičiau nei biologiniai organizmai.

 

Manoma, kad dirbtinio intelekto proveržis įvyks tada, kai programinė įranga pati sugebės sukurti už save tobulesnę įrangą.

 

Nanotechnologijos

 

Nanotechnologijos yra tam tikrų dalykų kontrolė atominiu ar molekuliniu tikslumu. Apie jas paprastai nekalbame kaip apie pavojų – tai netgi labai geros žinios, nes nanotechnologijomis galime patobulinti kone visas mokslo sritis. Tačiau problema yra ta pati kaip ir su biotechnologijomis – didėjanti nanotechnologijų galia lems ir didesnes grėsmes.

 

Didžiausia grėsmė slypi tame, kad nanotechnologijos pirmiausiai gali būti pritaikytos ginklų gamyboje. Pasaulyje, kur autonominius ginklus galima gaminti labai greitai, lenktynės karo pramonėje atrodo neišvengiamos. Tokiu atveju labai reali atrodo ir idėja priešui smogti pirmam, kol šis dar tinkamai nesustiprino savo armijos.

 

Ginklai taip pat gali būti ir labai maži, preciziškai tikslūs dalykai: „išmanių nuodų“ idėja, kurie veiktų kaip nervinės dujos, tačiau patys ieškotų aukų arba veiktų kaip visa matančio stebėjimo sistemos, atrodo visiškai reali. Be to, nanotechnologijos gali būti būdas naudoti branduolinius ginklus ir klimato inžineriją visiems, kas to nori.

 

Mes negalime kaip realaus pavojaus žmonijai įvardinti nanotechnologijų, tačiau jos atrodo pavojingos todėl, kad gali mums duoti bet ką, ką tik norime.

 

Rekomenduojami video:


2500
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Zacharielis

dar ne taip senai buvo skelbiama kad GMO poveikis žmogaus organizmui nėra ištirtas. Tai reiškia kad vis dar tiria bet neskelbia rezultatų greičiausiai ne todėl kad dar iki galo neištyrė, bet todėl kad- arba patys išsižiojo gavę rezultatus ir dabar tupi šoko būsenoj nes tokių duomenų skelbt negali, arba dar kažko tikisi toliau tirdami. O Putinas tik marionetė ant vievelių. Jis tupi ten kur tupi tik todėl, kad kažkam tai, kol kas paranku ir yra iš to naudos. Kai vyrutis pradės galutinai nusipūliuot ir kelt grėsmę Pasaulio šalims arba net pačiai žmonijai( nors vargu ar tai įmanoma), tada išnyks pats… Skaityti daugiau »

Anoniminė anomalija

Čia Putinas viska išnaikins su savo propaganda ir nereiks jokiu robotu, pandemiju ar dar kaźko. Nu dėl branduolinio karo nžn.

LMT

Genoinzinerija ir GMO turi taip pat labai dideli poveiki tolimesnaim zmonijos ismirimui,GMO produktai nera pilnaverciai, ir tai labai naudinga serviso pagrindu gyvenancioms valstybems, kurioms reikia nuolat parduoti ir parduoti.Bet nepasotinamas alkis labai blogai atsiliepia individams, kurie ima valgyti be soties, non stop. Pasekmes jau siandiena matomos:labai daug nutukusiu zmoniu,dalis is ju jau serga diabetu ir kitokiom zarnyno sutrikimo ligom. net ir vandenines ismatos(watery diarrhea) yra vienas is rezultatu ,kilusiu is nuolatinio vartojimo GMO produktu.

AST LMT

Nu tai gerai, greiciau išdvės tie nutukeliai, besočiai kur ryja, ir liks normalūs žmones. Kaip sakant filtro efektas.
O ka tu žinai apie GMO? Esi gal koks mokslininkas ir tyrei, ar tik girdėjai kaip kiti šneka? Aš tai kaip tik girdėjau kad tie GMO nekenkia ir kur dabar teisybė? Pažek kiek žmoniu valgo visokius chemikalus vos ne visa gyvenimą, bet kažkodėl nemiršta. Taip kad čia kažkokie tavo pamąstymai nelabai pasiteisina. Kanors protingiau galėjai sugalvoti

Taip pat skaitykite