Piramides statė ne ateiviai: rasti seniausi papirusai apie piramidžių statybą

piramiVisuomenei Kairo muziejuje greitai bus pristatyti prieš kelerius metus atrasti 4,5 tūkst. metų senumo papirusai, kurie, anot archeologų, yra seniausi kada nors atrasti užrašai šiame regione, skelbia 15min.lt.

 

Ne ką mažiau už atradimą džiugina ir dokumentų turinys, kuriame nupasakotas to meto darbuotojų, stačiusių Didžiąją Gizos piramidę, gyvenimas, rašo sciencealert.com.

 

Dokumentai rasti 2013-aisiais olose netoli Wadi al-Jarf – senovės uosto Raudonojoje jūroje Egipto tyrinėtojų Pierre Talleto ir Sayedo Mahfouzo. Iki šiol niekas negalėjo pasižiūrėti į papirusą, tačiau greitai šeši iš 30 teksto puslapių nukeliaus į Kairo muziejų.

 

Egiptologams šie papirusai yra informacijos aukso kasykla apie tai, kaip senovės Egiptas buvo valdytas ir kaip buvo pastatyta Didžioji piramidė.

 

Dokumentuose rasta informacijos ne tik apie tai, koks buvo Didžiąją piramidę stačiusių darbuotojų užmokestis, bet ir pirmosios jų sąskaitos. „Vienas iš papirusų priklausė vyresniam tarnautojui vardu Marras, kuris prisidėjo prie piramidės statybų.

 

Dokumente kalbama apie tris jo darbo mėnesius ir suteikiama informacija apie pareigas, įskaitant akmenų gabenimą per Nilo upę ir jos kanalus“, – sakė ministerijos pareigūnas Husseinas Abdel-Bassiras.

 

Pastaruoju metu nestinga įdomių archeologų atradimų apie Egipto piramides. Pavyzdžiui, šį birželį archeologai atrado, kad piramidės pakrypo dėl ankstyvoje statybos stadijoje padarytos klaidos.

 

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Mantas

Isgalvotas straipsnis arba informacija. geriau pasidomejus aisku kad piramides buvo pastatytos ant dar senesnes civilizacijos pastatu liekanu.

Anon

Straipsnis neparase jokiu faktu.

Taip pat skaitykite