Senovės Egipto šventykloje aptikti nežinomi žvaigždynai


Maždaug prieš šimtmetį Esnoje (60 km į pietus nuo Egipto Luksoro) mokslininkai atrado senovinę šventyklą, kurioje pradėjo restauravimo darbus. Restauruojant senovinę struktūrą, archeologai dažnai randa nuostabių radinių.

 

Suodžių sluoksnis ant sienų paslėpė užrašus, paveikslus ir hieroglifus, esančius prieš du tūkstančius metų. Kai kuriose srityse rodomi žvaigždynai. Taigi, mokslininkai sukūrė „Big Dipper“ ir „Orion“. Senovės Egipte šios žvaigždžių grupės buvo vadinamos atitinkamai Mesekhtiu ir Sakh.

 

Mokslininkai taip pat atrado mokslui nežinomus žvaigždynus. Vienas jų vadinamas Apedu n Ra arba Žąsimis Ra. Ekspertai ilgą laiką ieškojo vaizdo aprašymo, tačiau veltui. Iki šiol tai tebėra paslaptis, į kurias žvaigždes nurodomas vardas.

 

Pasak Tiubingeno universiteto (Vokietija) egiptologo Christiano Leitzo, žvaigždynai anksčiau buvo gerai paslėpti už suodžių, tačiau dabar jie randami po vieną. Buvo atrasti senovės Egipto žvaigždynai, kurie iki šiol mokslininkams liko nežinomi.

 

Šventyklą praėjusiame amžiuje atrado prancūzų egiptologas Serge’as Soneronas. Tada specialistas suprato užrašų svarbą, tačiau negalėjo jų iššifruoti. Procesui labai trukdė paukščių išmatos ir suodžiai.

 

Gerai koordinuoto mokslininkų darbo dėka pavyko visiškai atkurti užrašus, įskaitant jų originalią spalvą. Pati šventykla yra 37 metrų ilgio, 20 metrų pločio ir 15 metrų aukščio. Smiltainio konstrukcija buvo pastatyta tiesiai priešais įėjimą valdant Romos imperatoriui Klaudijui (po 41-54 m. Po Kristaus). Konstrukcijos stogą palaikė 24 kolonos. Šventyklos išvaizda visai nebūdinga Egipto architektūrai, o tai papildo pastato unikalumą.

 

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
aha

aprašas labai gražus, o fotkės kur????

paskleisti aerozoli

ar nekeista, kad kiekviną surastą pastatą, iškart įvardyja kaip “šventykla”

Taip pat skaitykite