Liaudies prietarai apie batus

batai-prietaraiSenovėje pagal avalynę, kurią nešiodavo žmogus, visų pirma spręsdavo apie žmogaus gyvybingumą. Todėl yra daug liaudies prietarų apie tai.

 

– Negalima laikyti senų batų namuose

 

– Nereikia laikyti senų batų, kurių jau nebenešiojate, o ypač suplyšusių, namuose – tai gali prišaukti ligas

 

– Jeigu taisote suplyšusius batus, galite turėti finansinių nuostolių. Liaudies prietarai sako, kad sugadinta ir nunešiota avalynė negali atnešti savo šeimininkui laimės, nes jos tarnybos laikas jau praėjęs.

 

-Jeigu ant kairės kojos apsimovėte dešinį batą, o ant dešinės kairį – gali atsitikti nelaimė. Kad to išvengtumėt, padėkit šią porą į šalį ir apsiaukite kitą.

 

– Laikoma, kad laidoti žmogų batais aukštais kulnais – negeras ženklas. Jeigu lavonas guli karste apautas batais aukštais kulnais, tai septynių metų bėgyje jis gali išsivesti su savimi ką nors iš giminės.

 

– Vestuvėse jaunoji būtinai turi avėti uždarus batelius, o ne atviras basutes, nes per kiaurymes laimė išslysta. Uždari bateliai vestuvėse reikalingi ir dar dėl vieno senovinio papročio – kai jaunasis geria šampaną iš savo mylimosios batelio.

 

– Jeigu nulūžo kulniukas – bus bėda. Jeigu kulniukas nenulūžo, bet tik kliba, tai sako apie bato šeimininko nestabilią padėtį.

 

-Jeigu batai girgžda, tai ženklas, kad jų šeimininkas kažką stipriai nuskriaudė. pagal kitą versiją, tai žada ligas.

 

– Jeigu ant batraiščių užsirišo mazgelis, tai žada sėkmę. Nereikia jo atrišti, pavaikščiokite su juo bent dieną. Laikyti batus užrištais batraiščiais negalima, tai žada traumas ir kojų problemas.

 

– Batai – daiktas, kuris išlaiko energetinę informaciją apie savo šeimininką, todėl neskubėkite keistis batais su drauge, ar matuotis kažkieno kito batus. Be to, kiekvieni batai palieka pėdsakus žemėje, tuo pačiu gaudami iš žemės energiją ir atiduodami savąją.

 

Autorė: Roma Viciene, šaltinis: Mėnesiena: Būrimas kortomis

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite