17-mečiui jaunuoliui Indijoje ištraukti 232 dantys

2-1-dantysIndijos chirurgai po 7 valandų trukmės operacijos iš septyniolikmečio Ashiko Gavai dantenų ištraukė 232 dantis, informuoja BBC.

 

A. Gavai į gydytojus kreipėsi dėl tinimo dešiniajame žandikaulyje, BBC paaiškino Mumbajaus JJ ligoninės Dantų skyriaus vedėja Sunanda Dhiware.

 

Paauglį dantenų tinimas kamavo pastaruosius 1,5 metų. Kaimelyje gyvenančiam jaunuoliui teko kreiptis pagalbos į didmiesčio gydytojus. Šie paaiškino, kad jo būklė – “labai, labai reta” ir netgi priskirtina pasaulio rekordui.

 

Maži balti perliukai

 

“Ashikui buvo diagnozuota sudėtinga kompozitinė odontoma – burnos ertmės anomalija, kai vienoje dantenoje susiformuoja labai daug dantų, – pasakoja S. Dhiware. – Tai – savotiškas gerybinis auglys. Atverti jį nebuvo lengva. Teko naudoti kaltą ir plaktuką.”

 

“Auglį atvėrus, iš jo pradėjo byrėti mažyčiai, perlus primenantys dantukai, – tęsė odontologijos chirurgė. – Juos rinkome po vieną ir pradėjome skaičiuoti. Tačiau tai pradėjo mus varginti. Nes iš viso suskaičiavome 232 dantis.”

 

Pirmadienį (liepos 21 d.) operaciją atliko du chirurgai ir du jų padėjėjai. Dabar Ashikui liko 28 dantys.

 

Aiškindama Ashiko atvejį kaip “labai, labai retą”, gydytoja pripažino, kad nieko panašaus nebuvo mačiusi per visą 30 metų trunkančią karjerą. Vis dėlto ji pripažino, kad toks neeilinis atvejis yra labai jaudinantis.

 

“Medicininėje literatūroje rašoma, kad dėl šios anomalijos gausiausias atveji buvo, kai vienam pacientui iš viršutinio žandikaulio auglio buvo pašalinti 37 dantys, – pasakoja S. Dhiware. – Ashiko atvejis išskirtinis ir tuo, kad jam auglys buvo rastas giliai apatiniame žandikaulyje. Jame buvo šimtai dantų.”

 

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite