Galima klonuoti mamutą: Jakutijoje rastas skystas mamuto kraujas

mamutasRusijos mokslininkai Jakutijoje rado amžinajame įšale gerai išsilaikiusius gauruotojo mamuto palaikus. Iš jų buvo paimti hemolizuoto kraujo mėginiai, o vėliau iš mėginių išskirta mamuto DNR, pranešė naujienų agentūra „Rosbalt“.

 

Skelbiama, kad be skysto kraujo, kuriame yra eritrocitų ir limfocitų, taip pat gerai išliko kai kurie mamuto audinių, kraujagyslių ir raumenų fragmentai. Pasak mokslininkų, tokio unikalaus maždaug prieš 43 tūkst. metų Sibire gyvenusio mamuto audinių išsilaikymo priežastis yra specifinė mikrobiologinė mamuto palaikų aplinka bei ledas.

 

Pasak Rusijos specialistų, teoriškai toks atradimas suteikia galimybę klonuoti gyvūną. Tačiau net ir tuo atveju, jei klonavimas būtų sėkmingas, o tokia tikimybė laikoma nedidele, genetiškai tai vis dėlto būtų kitas mamutas, nei rastasis, nes jauniklį turėtų atsivesti dramblio patelė.

 

Apie galimybę klonuoti mamutą pranešė tyrimuose dalyvaujantis Rusijos medicininės antropologijos asociacijos viceprezidentas Radikas Chairulinas.

 

Pranešama, kad Rusijos mokslininkai šiuo metu tęsia laboratorinius rasto mamuto audinių tyrimus.

 

Rekomenduojami video:


2500
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
+50

Penkiasdešimtą kartą randa mamuto detalių. Praeitais metais išvis mamutą visą rado tipo, bet kaip nieko nedaro , taip ir nedaro. BOO

robis

Vėl…?

Kristis

butu ydomu vel mamutus pamatyt

Taip pat skaitykite