Italų mokslininkas mano galintis persodinti žmogui galvą

Medicinos mokslų daktaras Sergio Canavero iš Turino universiteto (Italija) neseniai paskelbė mokslinį straipsnį, kuriame apibūdino žmogaus galvos persodinimo operaciją. Pasak jo, esamomis medicinos išsivystymo sąlygomis tai visiškai įmanoma, nors ir daug lėšų reikalaujanti, procedūra, rašoma TheVerge.com.

 

Atviros prieigos moksliniame žurnale „Surgical Neurology International“ publikuotame straipsnyje medikas detaliai aprašo visą galimos operacijos eigą, kurios metu galvos nupjovimas su itin aštriu peiliu būtų atliktas taip, kad atsivėrę du stuburo kanalai galėtų būti sėkmingai prijungti prie kito žmogaus kūno. Būtent dėl nugaros smegenų sujungimo problemų šiuo metu tokia operacija yra sunkiai įmanoma, tačiau S.Canavero mano, kad dabartinės medicinos technologijos tokio darbo atlikimui yra pažengusios pakankamai.

 

Savo procedūrą mokslininkas grindžia Amerikiečių neurochirurgo Roberto White‘o ir jo vadovaujamos komandos dar 1970 m. makakoms atlikta galvos persodinimo operacija. S.Carnavero numatytoje operacijos koncepcijoje numatoma tiksliai nupjovus žmogaus galvą atšaldyti ją kartu su atsivėrusia nugaros smegenų dalimi iki 18 laipsnių pagal Celsijų, tuomet išsiurbti iš jos visą kraują, o galiausiai sujungti stuburo kanalus naudojant specialų neorganinį polimerinį junginį. Pasak mediko, tokios operacijos jau buvo sėkmingai atliktos su šunimis ir jūrų kiaulytėmis.

 

S.Canavero teigia, kad daugiausia sunkumų turėtų kilti sujungiant galvos smegenų nervinių ląstelių tinklą su tuo, kuris yra kūne, tačiau chirurgas pažymi, kad net kelių teisingai sujungtų ląstelių turėtų pakakti kai kuriems valingiems paciento judėjimo veiksmams atlikti.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Iš nugaros smegenų kylanti natūrali elektrinė stimuliacija taip pat turėtų paskatinti plastiškumo tarp nervinių ląstelių atsiradimą – neuronų tinklo persitvarkymas padėtų galvai „perprasti“, kaip valdyti naują kūną.

 

Italų mokslininkas mano, kad jo numatyta galvos persodinimo operacija turėtų kainuoti 8,5 mln. svarų sterlingų, o užtrukti apie 36 valandas – pats galvos persodinimas neturėtų tęstis ilgiau nei valandą, o tiek donorui, tiek recipientui galvos turėtų būti nupjautos tuo pat metu, rašoma „The Telegraph“. Pasak S.Canavero, šiam darbui atlikti reikėtų 100 medikų komandos.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Rekomenduojami video:


2500
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
irena

Nu taip butu uzuojauta tiems kas turi fiziskai nuostabius kunus,nes jiems butu kaput, Milijonieriai juos pasirinktu tikrai,tik mums to nezinoti.

Pati

Nebutu paprasciau tiesiog smegenis idet?

Wow

man atrodo smegenis butu sunkiau persodinti negu pacia galva

illuminati

Daleiskim tu esi milijonierius , pakliuni y avarija , tavo kojos rankos ir visa kita islaksto gabalais y visas keturias pasaulio puses …bet smegenys lieka nepazeistos … na ir yra kazkur pasauly zmogus su mirusiom smegenim , kuriam nepadesi ir tiek , kad kunas funkcionuoja … Ir pats pagalvok tavo galva persodina ant to kuno ir tau butu isgelbeta gyvybe …

Anonimas

jei ir imanoma tai donoras taip iseina turi gyvas buti o donorais tampa zmones kuriu smegenis mirsta taip iseina kad viena nuzudai kad kitas gyventu ir tai kaip buvo straipsnis kad persodinis organus perduodami to zmogaus pojuciai nemanau kad cia realu ir reikalinga nebent mokslininkui sitam pasitenkit savo ego

Taip pat skaitykite