Apsėstieji sunkiai vaduojasi iš velnio pinklių

„Ar aš tikiu piktosiomis dvasiomis? Man tikėti nereikia. Yra žinojimas. Susidūrus su tokiais atvejais abejonių nelieka“, – savaitraščiui „Panorama“ sakė Ramygalos (Panevėžio r.) klebonas Edmundas Rinkevičius, oficialiai pripažintas pirmuoju Lietuvos egzorcistu.

 

Ankstų rytą prie klebonijos virė darbas. Vietos moterys gražino aplinką, grėbstė lapus – ruošėsi sekmadieniniam vyskupo apsilankymui. Jų darbą prižiūrėjo E. Rinkevičius.

 

Klebonas vietos mokykloje nebedėsto tikybos, nes nesuspėtų padėti visiems, kuriems reikia jo pagalbos. Šiuo metu šalyje yra keletas tikrų egzorcistų. Kiti šia veikla domisi, tačiau Bažnyčios įgaliojimų ja užsiimti neturi. Bažnyčios kanonai reikalauja, kad kunigas egzorcistas būtų pamaldus, dvasiškai tvirtas, nestokotų išmanymo ir išsamių psichologijos žinių.

 

Dabartinės lietuvių kalbos žodynas nurodo, kad egzorcizmas – tai „demonų, sielų, piktųjų dvasių ir kitų esybių, apsėdusių žmogų ar objektą, išvarymas“. Kunigas E. Rinkevičius pasakojo, kad pirmasis istorijoje egzorcistas buvo Jėzus Kristus. Egzorcistai buvę ir apaštalai, nes Jėzaus Kristaus vardu išvarinėdavo demonus.

 

„Apsėstas žmogus negali ramiai žiūrėti į kryžių, šventus paveikslus, liturginius drabužius. Jei šlakstai švęstu vandeniu – rėkia, kad degina tarsi ugnis. Į bažnyčią kojos įkelti irgi negali“, – apsėdimo požymius vardijo E. Rinkevičius. Šie žmonės negali ištarti maldos žodžių, net užsukti į kleboniją – prisiartinę pradeda blogai jaustis, trokšta pabėgti. Apsėstiesiems galioja kita laiko tėkmė. Pavyzdžiui, uždavus klausimą apsėstas žmogus atsako tik praėjus gerokai laiko. „Sakoma: danguje milijonas metų – kaip akimirka, o pragare akimirka – kaip milijonas metų“, – nutęsė klebonas.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Išlaisvinimas vyksta per maldas. Bažnyčia išleido specialų apeigyną „De Exorcismis et Supplicationibus Quibusdam“ („Apie egzorcizmą ir tvirtą meldimą“) – iš jo išvarydamas velnią kunigas skaito maldas. Jos būna dvejopos: prašomosios bei įsakomosios. Šiomis liepiama šėtonui grįžti į pragarą, o pirmomis prašoma Dievo pagalbos.

 

Apsėda ir per jogą

 

E. Rinkevičius sakė, kad apsėdimas dažniausiai ateina per nuodėmingą gyvenimą. „Filmai su S raide skirti ne suaugusiesiems, o satanistams. Visas ten rodomas seksas, siaubas žmogų neigiamai paveikia“, – teigė jis. Apsėdimo šaltinis gali būti vaikų mėgstami kompiuteriniai žaidimai. Kunigo teigimu, nuolatinis „šaudyk, žudyk“ procesas užsifiksuoja jauno žmogaus mintyse, nes tas, kuris žaidžia, laisva valia skiria mirtį kitam.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Satanistai, kurie niekina šventas vietas, tampa apsėsti. Ekscentriškai atrodantys neformalaus gotų judėjimo atstovai, kurie mėgdžioja satanistus, irgi rizikuoja būti apsėsti. Kartais apsėdimą lemia tatuiruotės, pavyzdžiui, velnio skaičius 666. Ramygalos klebonas papasakojo apie merginą, kuri ant rankos turėjo voro tatuiruotę. „Voras pats savaime nėra blogai. Tačiau blogis ją apraizgė kaip voratinklis“, – kalbėjo jis.

 

Anot kunigo, dažnai apsėdimas ateina per jogą, transcendentinę meditaciją: „Kai žmogus įsivaizduoja pakilęs į kosmosą ir mano esąs aukščiau už Dievą, gali būti apsėstas“. Ilgą laiką neinančius išpažinties asmenis irgi gali apnikti piktosios dvasios. Tai gresia ir religiniams fanatikams – jei žmogus pradeda niekinti kitus, įsivaizduoti esantis vienintelis šventas, velnias tikrai pasinaudos proga. Klebono teigimu, į jį jau kreipėsi du asmenys, kuriuos velnias apsėdo perskaičius rašytojo Dano Browno knygą „Da Vinčio kodas“.

 

Pakyla nuo žemės

 

Kunigas paaiškino, kad piktoji dvasia dažniausiai veikia žmogų iš išorės. Velnias apsėstąjį smaugia, vargina fiziškai, kai kuriems užčiaupia burną, ir šie nebegali kalbėti. Žmoguje pasislėpusių piktųjų dvasių atsakas į išlaisvinimo maldas vadinamas manifestacijomis. Jų metu žmogų ištinka priepuoliai, panašūs į epilepsiją, kūną drasko traukuliai, žmogus rėkia nesavu balsu, keikiasi.

 

E. Rinkevičius tikino, kad jo praktikoje būta atvejų, kai apsėstasis pakilo nuo kėdės ir laikėsi ore maždaug pusės metro aukštyje. Viena moteris, mokanti tik lietuviškai ir rusiškai, per išlaisvinimą prakalbo įvairiomis užsienio kalbomis: anglų, prancūzų, vokiečių, suprato lotyniškai sakomus maldos žodžius ir į juos reagavo. Neretai pasikeičia žmogaus balsas – tampa žvėriškas, nesuprantamas.

 

Piktosios dvasios apsėstus asmenis pas kunigą dažniausiai atveda nelaimėlio artimieji. Egzorcistui padeda vadinamoji maldos grupė. Tai keletas paprastų pamaldžių Ramygalos gyventojų, kurie per seansą meldžiasi bei ypatingais atvejais apsaugo kunigą nuo galimo smurto. Kartkartėmis išlaisvinimas iš piktųjų dvasių trunka labai ilgai. Taip atsitinka, jei žmogus neatsisako nuodėmingo gyvenimo arba į jį grįžta. Kunigas pasakojo, kad sunkiau padėti vyresnio amžiaus žmonėms, nes šiems yra sunkiau keistis, suprasti, kas sakoma.

 

Išlaisvintųjų neskaičiuoja

 

Į egzorcistą kreipiasi ne tik Lietuvoje gyvenantys, bet ir į užsienį emigravę lietuviai bei užsieniečiai. E. Rinkevičius sakė neskaičiuojantis, kiek piktųjų dvasių apsėstų žmonių yra išlaisvinęs. Tai esą ne koks nors matematinis ar reklaminis dalykas.

 

Dėl to kunigas ir nemėgsta garsiai skelbtis apie savo veiklą – kam reikia, ir taip susiras. Paklaustas, kiek nelaimingų žmonių apsilanko prašydami pagalbos, egzorcistas tik šypsojosi. „Pagalbos kreipiasi labai daug, bet paskui atsisijoja tie, kuriems jos reikia iš manęs, ir tie, kuriems padėti gali gydytojai“, – sakė klebonas.

 

Asmenims, kurie nėra apsėsti, diagnozuojamos psichikos ligos: depresija, šizofrenija. Anot kunigo, kai kurie apsėdimo ir šizofrenijos požymiai labai panašūs, tad lengva apsigauti. Pavyzdžiui, sergančiam šizofrenija žmogui pasireiškia kliedesių, mąstymo nenuoseklumas, neadekvačių emocijų, nenatūralių pozų. Vienas požymių, padedantis atskirti ligą nuo apsėdimo, yra reakcija į maldas – jei jos nėra, padėti greičiausiai gali gydytojai. Tiesa, piktoji dvasia moka pasislėpti. Tuomet prireikia kelių seansų, kad žmogus būtų išlaisvintas.

 

„Iš šimto, kurie mano esantys apsėsti, realiai apsėstas pasirodo esąs vienas“, – apibūdino E. Rinkevičius. Jis sakė išgydęs daugybę žmonių – tačiau gydymas ir velnio išvarymas nėra tapatūs dalykai. „Kai kuriems reikia tik paguodos žodžio, kad nusiramintų ir žiūrėtų į pasaulį šviesesnėmis akimis“, – aiškino kunigas.

 

Pasitaiko atvejų, kai net gydytojai neranda žmogaus ligos priežasties ir susiklosčius tokiai beviltiškai padėčiai siunčia pas kunigą. E. Rinkevičius tikino, kad žmonės, nesuprantantys, kas jiems negerai, užsuka pas įvairių sričių specialistus: gydytojus, psichiatrus, ekstrasensus, tačiau paskutinė instancija net ir nelabai tikintiesiems yra kunigas.

 

Giedrė Steikūnaitė, Savaitraštis „Panorama“

Rekomenduojami video:


2500
12 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Va

Taip išeina, kad ir bažnyčios tarnai yra satanistai, nes juk iš ten ir kilo visos orgijos.

LMT

Deja, velnias kryziaus nebijo ir egzortu irgi.zinau tikra atveji is gyvenimo

Hab.Dr. Liucijus Norvila

Ooo taip apsedimas! galiu pasakyti kad tai esti tikra tiesa, 7 pragaro princai gali apsesti kartais vienas, kartais keli. manes negali apsesti velnias nes as esu saugomas paties Dievo, as kalbuosi su velniu ir jus galite kalbetis, tik nepamirskite jog jei pakviesite velnia jis neiseis. Ne ne ne… tuomet tik sviesos kelias ir angelo gabrielio vardas jus gali sauogti, bet turite ateiti i si pasauli su suo vardu priesingai jus degsite pragaro liepsnose.. velnias mane ismoke stilingai rengtis, vilioti moteris, velnias suteikia zmogui grozi. bet jis yra labai pavydus.. zodziu aaaaAAAAAA!!!!!! norisi rekti! demonai , jie visur, visur, pragaro princai,… Skaityti daugiau »

Pz

:D

Vaikuti

Kiek tau metu vaikeliuk?

incognito

butent nusisukimas nuo zmogiskuju verybiu, inikimas i priklausomybes ( svaigalus, spiritizma, fanatiskumas ) ir padaro zmogu pazeidziama ir atvira blogiui. tada jis vis blogeja diena is dienos. juk pradziai tereikia keleto zingsniu. jei zmogus nesuvokia kas yra gerai, o kas blogai arba nenori suvokti, uzmerkia akis pries blogi ir eina tiesiai i emocine bedugne, tai gresia tiek isprotejimas, tiek ir visos kitos pasekmes.

regvitulle

kaip susirasti ramygalos kuniga kuris isvaro piktasias dvasias labai reikia

incognito

egzorcistas.lt man rodos galima rast duomenu siuo klausimu. paieskokite ten.

MiB

Yvairaus pobudzio energiju pasireiskimas, zmogaus samoneje, ju interpretavimas ir suvokimas, mes pastoviai esami apsupti energijos lauku, kurie mus veikia vienaip ar kitaip, o kaip jie mus veikia priklauso nuo musu realybes suvokimo, tad apsestas tu, sventas tu, gerietis ar blogietis, tai realybe kuria susikuriame patys… :)

kengura

Tiesiai į dešimtuką. Mes patys susikuriame savo realybe ir kas vyksta su mumis priklauso tik nuo mūsų. O dvasios tai iš dalies egzistuoja ir jos limpa prie žmonių ir maitinasi mūsu skeidžiama energija, gali šiek tiek paveikti žmogaus mintis ar veiksmus. Jas galima užfiksuoti Krilijano kamera :)

jooo

vietomis tikrai kliedesiai. visu pirma niekas nebuna apsestas be priezasties. kas is to, kad egzorcistas isvaris demonus, jeigu zmogus nesuvoke del ko jie pas ji apsygyveni, tai velniokai vel pas ji parleks. kaip kristus sake, ne plaukas nenukris nuo zmogaus be mano tevo zinios. bukite saziningi su kitais ir svarbiausia su savimi. beje negirdejau, kad jogas laikytu save auksciau uz dieva.. toje vietoje briedas is egzorcisto puses. kaip gali smerkti reiskini nesusipazines su juo. uzteks pradziai

vovo

Arba Amerikos kolinistai isniekine indenu sventas vietas irgi apsesti,delto tie amerikieciai tokie istvirke :D

opc

“Satanistai, kurie niekina šventas vietas, tampa apsėsti.”

taip iseina, kad atvykeliai krikscionys, naikindami senojo baltu tikejimo sventas vietas, irgi buvo (ir tebera) apsesti…

Anonimas

reikia maziau klausyti tu prasigerusiu kunigu :D

Anonimas

Katalikai megsta perdet, o ir demonu isvarinejimui nereikia jokio baznycios igaliojimo, tai gali daryti kiekvienas. Del tatuiruotes apsedo? – labiau tiketina, jog kai apsedo, tada ir pasidare tatuiruote. Isvardytos veiklos ne tiek kelia apsedimo gresme, kiek paprasciausiai zaloja psichiskai pati asmeni.
Straipsnyje nemazai tiesos, taciau ir burbulu netruksta.

Taip pat skaitykite