Novelės, padiktuotos iš kapo

Ponia Karan (Pearl Lenore Curran) iš Sent Liuiso (JAV) nebuvo mokslininkė. Tačiau turėjo šiek tiek žinių iš istorijos, nuosaikų susidomėjimą knygomis ir dar mažesnį bagažą žinių apie painų kalbotyros mokslą.

 

Ir visgi būtent ji tapo autore daugybės knygų, kurios stebino pačius garbingiausius akademikus abiejose Atlanto pusėse.

 

Kartą, nežiūrint į tai, kad ji nepakentė spiritizmo ir mediumų, ponią Karan įkalbėjo sudalyvauti spiritistų seanse. 1913 metų birželio 8 ji pirmąsyk padėjo rankas ant specialaus staliuko, kurio pagalba užmezgamas ryšys su anapusiniu pasauliu, ir iššaukta dvasia prisistatė kaip Patiens Vors (Patience Worth). Nuo to momento ponia Karan ir Patiens Vors tapo neišskiriamos.

 

Raštu arba žodžiu per ponią Karan, kai toji būdavo transe, Patiens Vors papasakojo iš pradžių apie tai, akd ji gimė Dorsete, Anglijoje, XVII amžiuje. Ji smulkiai papasakojo apie savo tėvų emigraciją į Ameriką ir apie savo mirtį nuo indėnų rankų, eilinio karo su indėnais metu.

 

Paskui, per dažnus seansus, kurie vyko daug metų, Patiens Vors padiktavo visą eilę istorinių novelių pačiais įvairiausiais stiliais. Istorinis periodas, kurį jos apėmė, buvo nepaprastai platus – nuo Kristaus laikų iki XIX amžiaus.

 

Knyga „Hope Trueblood“ susilaukė daugybės teigiamų kritikos atsiliepimų. „Ateneumo“ korespondentas, kuriam nieko nebuvo žinoma apie būdą, kurio pagalba buvo parašyta knyga, rašė apie ją su dideliu entuziazmu: „Tikslios ir aiškios charakteristikos, puikūs dialogai, įtraukianti siužeto eiga, gilūs, bet santūriai parodyti jausmai“.

 

Ponia Karan galėjo tuo pačiu metu rašyti dvi ar net daugiau novelių, kadangi jos jai buvo diktuojamos. Ji galėjo parašyti skyrių vienai knygai, paskui skyrių – kitai, aprašančiai visiškai kitus dalykus, o paskui toliau rašyti pirmą knygą, visiškai nenutoldama nuo pasirinkto siužeto.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Jos galimybės neapsiribojo vien novelėmis, ji kūrė pagal savo norą ir bet kuria jai pasiūlyta tema, be to, bet kokiu stiliumi. Knygoje „Telka“ ji parodė tikrai puikias kalbos žinias ir stiliaus jausmą. Ši knyga susilaukė labiausiai susižavėjusių kritikos atsiliepimų. Joje buvo aprašoma Viduramžių Anglija ta anglų kalba, kuri atitiko aprašomą laikotarpį. Tokių tyrimų ponia Karan niekad specialiai neatliko.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Patiens Vors intelektas ir humoras ilgai stebino psichologus, tačiau poniai Karan ji buvo viso labo tik puiki draugė, kuri pasakojo jai – ir per ją, skaitytojams – užburiančias istorijas apie seniai į praeitį nugrimzdusius laikus.

 

Knygos, kurias išleido Pearl Lenore Curran dvasios pagalba: Telka, The Sorry Tale, Hope Trueblood, The Pot upon the Wheel, Samuel Wheaton, An Elizebethan Mask.

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Asilai jus

6 knygos. Atkreipkit demesi. 6. 6 sesios. ŠEŠIOS…BOM

Taip pat skaitykite