Nuotraukos, kurios pakeitė pasaulį

Kai fotografijų autoriai paspaudė užrakto mygtuką, jie dar nežinojo, kad nuotrauką kurią padarė, taps svarbiausių XX a. istorijos įvykių liudijimų. Šiame straipsnyje, kuri Jums parengėme, galėsite pamatyti pasaulį pakeitusias fotografijas.

 

Įspėjame! Kai kurios nuotraukos gali šokiruoti!

 

 

Fotografija, parodanti, ką reiškia iš tiesų sunkiai gyventi. Šios nuotraukos istorija tikrai gali perdėlioti vertybės ir pakeisti pasaulio supratimą.

 

Šią fotografiją padarė Kevin Carter Sudane, 1993 metais. Nuotraukoje matome mergaitę, kuri ropoja link maisto dalijimo centro, iki kurio buvo likę mažiau nei kilometras. Antrame plane užfiksuotas sėlinantis paukštis, laukiantis, kol mergaitę apleis paskutinės jėgos ir jis galės pasisotinti. Kevinas Carteris nufotografavęs šį sukrečiantį vaizdą nuvijo paukštį ir atsisėdęs bejėgiškai pravirko.

 

Už šią nuotrauką 1994 metais jam paskirtas Pulitzerio apdovanojimas. Pamatęs pasaulio ir vertybių beprasmiškumą jis, praėjus porai mėnesių po apdovanojimo įteikimo, nusižudė.

 

 

1985 m. lapkričio 16 d., Almero, Kolumbija. Dvylikametė Omayra Sanchez įkliuvo į išsiveržusio ugnikalnio Nevado del Ruz spąstus. Po dviejų dienų agonijos prieš kameras ji neteko sąmonės ir mirė. Autorius Fransiskas Furnje po nuotraukos publikavimo dar ilgai teisinosi prieš visuomenę kodėl nepadėjo mergaitei.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Nuotrauka pašalinta.

 

Vietnamietę mergaitę, užfiksuotą nuotraukoje, tapo tragišku Vietnamo karo simboliu. 1972-aisiais pasaulį sukrėtė nuotrauka, kurioje matyti devynerių metų vietnamiečių mergaitė Kim Phuc, po napalmo bombos atakos bėganti nuoga iš degančio kaimo.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Už tragišku Vietnamo karo simboliu tapusią nuotrauką naujienų agentūros „Associated Press“ fotografas Nickas Utas buvo apdovanotas Pulicerio premija. Tiesa, jam Kim Phuc dėkinga už išgelbėtą gyvybę – fotografas tuomet nugabeno mergaitę į artimiausią karo ligoninę.

 

 

1999 metais, fotografas Michaela Clancy nufotografavo už širdies griebiantį momentą. Nuotraukoje pavaizduotas pasaulio dar neišvydęs Samuelis Armas, kuris savo mažomis rankytėmis paėme už vieno tuo metu cezario pjuvį atliekančio gydytojo piršto. Pats nuotraukos autorius pripažino, kad tas momentas, privertė jį kitaip pažvelgti į dar negimusius kūdikius.

 

Nuotrauka pašalinta.

 

Šoką pasaulyje sukėlusi nužudyto Libaniečio vaiko fotografija, galiausiai privertė žydų valstybė nutraukti ugnį. “Parodykite tas nuotraukas visam pasauliui, parodykite, kokius teroristus žudo Izraelis”, – CNN transliavo “Al Arabiya” televizijos parengtą reportažą, kuriame moteris raudodama pasakojo apie savo šeimos likimą.

 

 

Vietnamo karo metu dirbdamas Associated Press organizacijoje E. Adamsas vienoje iš Saigono gatvių įamžino policijos vadą, generolą Nguyễn Ngọc Loan vykdantį mirties bausmę Vietkongo kaliniui Nguyễn Văn Lém. 1969 metais už šią fotografiją E. Adams laimėjo Pulicerio premiją ir „World Press Photo“ apdovanojimą. Tiesa vėliau paaiškėjo, kad fotografas labai sielojosi dėl tokio išgarsėjimo.

 

 

1991 metai. Nuotraukoje užfiksuotas momentas, kai jaunas amerikiečių seržantas suprato, kad šalia gulinčiame maiše randasi jo geriausio draugo kūnas. Ši nuotrauka tapo Persijos įlankos karo žiaurybių simbolių.

 

Nuotrauka pašalinta.

 

1945 metais nufotografuotas Buchenvaldo koncentracijos stovyklos išlaisvinimas kur žuvo 43.000 žmonių. Georgas Pattonas buvo taip pasipiktinęs ir šokiruotas, kad įsakė savo kareiviams ir vokiečių civiliams eiti per stovyklą, kad jie galėtu pamatyti savo akimis, ką padarė nacių tauta.

 

 

1989 m. Tiananmenio aikštės protestai, neretai vadinami Tiananmenio aikštės žudynėmis. Protestai vyko kai dauguma komunistinių režimų buvo ant žlugimo ribos ar jau žlugę. Demonstracijas įkvėpė Hu Jaobango mirtis kuris kovojo už demokratiją ir prieš korupciją. Ši žymi nuotrauka, nufotografuota Džefo Vaidenerio, vaizduoja vieną nežinomą žmogų, pastojusį kelią LIA pasiųstai tankų kolonai kuri turėjo nutraukti protesto akcijas.

 

Nuotraukos, kurios pakeitė pasaulį 2 dalis…

 


Perspausdindami, cituodami ar kitaip platindami skelbiamą turinį portale kuris priklauso Anomalija.lt grupei, Jūs turite įdėti nuorodą į šaltinį (t.y. Anomalija.lt). Daugiau informacijos apie naudojimo taisykles rasite čia.

Rekomenduojami video:


2500
19 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Aušra

Savo gyvenime sutikau daug žiaurių žmonių… Nepamiršiu tos dienos , kai man į namus atsiuntė kriminalinę policiją ,nes profsąjungos teisme paliudijau TEISINGAI,o ne pagal užsakymą. Išėjus kriminalinei policijai,supratau,kad esu jau apakusi.Todėl žinau,kaip yra pavojinga policija,jei ateina pagal aukštų pareigūnų užsakymą. Aš juos matau ..,bet ką jie jaučia kai taip gali elgtis. Žiaurūs prisiminimai išlieka ir šis straipsnis man daug ką priminė ,kad norisi verkti.

vilma

kaip ziauriai :(

Saturno duktė

Stiprus ir įdomus straipsnis, žiauru, bet žinau, kad yra pasaulyje ir dar baisesnių dalykų, kurių nežinome. Pasaulis ir žiaurus, ir gražus kartu.

Laima

kraupus vaizdai

edenas

Ir tai dar neviskas, pavaizduota tik maziausia dalelyte to, kas vyko, vyksta ir vyks pasaulyje… …

kestutis

cia del viso sito kalta pati zmonija,zmones ant sitos zemes yra patys vieni kitiems priesai,su gyvunu gali susigyvent geriau,negu su zmogum

Dove

Ziauru… ;((((

Agne

ir ne viena ašara nubėgo… Kaip neverksi kai matai mirštančius vaikus…

;(((

Net asara nubego perskaicius staipsni…

Vilius

Ziauriausi padarai zemeje – zmones.

Taip pat skaitykite